2020.X.20. BL-csoportkör: Barcelona – Ferencváros: 5-1

Emelt fővel, de vereséggel távozhat Barcelonából a Fradi

Helyzetekig, kapufáig, majd gólig jutott a Ferencváros, de Messiék emberhátrányban is ellenállhatatlanok voltak.
A Ferencváros 25 év után visszatért a Bajnokok Ligája főtáblájára, és ugyan 5–1–re kikapott az FC Barcelona otthonában, de emelt fővel hagyhatta el a Camp Nou gyepét.

Nyilatkozatok:

A mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón a a katalán együttes vezetőedzője, Ronald Koeman, illetve a csapat kapusa, Neto beszélt a várakozásairól.

„Ez egy fontos hét, de nem fontosabb, mint a többi. Jól akarunk kezdeni a Bajnokok Ligájában, meg akarjuk nyerni a meccset. Kemény találkozóra készülünk, nyugodtan kell futballoznunk, de mindenképpen győzni akarunk. Nem gondoljuk, hogy ez egy könnyű meccs lesz. Látjuk az ellenfél játékosainak fizikai adottságait, ezért nem gondolkozunk azon, hogy bárkit is pihentessünk. A szombati el Clásico most nem fontos, a keddi mérkőzéssel foglalkozunk, jelenleg az a fontos” – mondta a mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón Ronald Koeman, a Barcelona vezetőedzője.

A holland szakember újságírói kérdésre külön kitért a Ferencvárosra.

„Minden ellenfelünket tiszteljük és alaposan kielemezzük, így most is nehéz meccsre számítok. Nem szeretek játékosokról külön beszélni, csapatként viszont megnehezíthetik a dolgunkat, különösen a támadóik lehetnek veszélyesek. A Barcelonán mindig nagy nyomás van, hogy minden meccsét megnyerje. A mérkőzésen kívüli tényezők is hatással vannak ránk, de mi a játékosokkal foglalkozunk. Vannak fiataljaink, új játékosaink, így teljesen normális, hogy akadnak nehéz pillanatok” – utalt a Getafe elleni elveszített bajnokira a katalánok edzője.

A Nemzeti Sport kérdésére elmondta, nem beszélt a korábban a magyar válogatottat is irányító testvérével, Erwin Koemannal a Ferencvárosról és a magyar fociról. Ronald Koeman elmondta, sok minden változott, mióta testvére volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya, ezért nem is tudott volna belőle túl sok érdemi információt kihúzni.

Újságírói kérdésre Ousmane Dembélére és Lionel Messire is kitért az 57 éves edző. A francia támadóval kapcsolatban elmondta, a Getafe ellen valóban sokszor hibázott, sok labdát eladott, de neki ilyen a stílusa, sokat kockáztat. Az argentin klasszisról úgy nyilatkozott, boldognak látja, és annak ellenére, hogy a jelenlegi idényben még csak egy gólt szerzett, az edzéseken is jól teljesít. Antoine Griezmann kitérve elmondta, a francia támadó jól dolgozik, de – akárcsak a többi játékos – jobb teljesítményt is nyújthatna.

Koeman azt is elmondta, elképzelhető, hogy Ansu Fati és Pedri is a kezdőben kap helyet, mivel nála nem az életkor, hanem a teljesítmény számít.

A sajtótájékoztatón először a zöld-fehérek ukrán vezetőedzőjét faggatták az újságírók, és természetesen szóba kerültek a Dinamo Kijevvel játékosként átélt szép sikerek a katalánok ellen. Rebrov elmondása szerint anno a kemény munka volt a „titok” és most a Ferencvárosnál is ebben hisznek. Hozzátette, rendkívül fontos a jó kezdés, hiszen ez megnyugtathatja majd az eleinte biztosan izgatottabb játékosokat.

Arra a kérdésre, hogy melyik volt a kedvenc Barcelona elleni emléke, nem adott meg konkrét meccset válaszul, de reméli, futballistáinak a keddi ütközet lesz a legkedvesebb emlék eddigi pályafutásuk során.

„Minden BL-meccs nagy emlék. A leglényegesebb, hogy a holnapi mérkőzésen szerzett tapasztalat és élmény legyen a legjobb. Nagyon örülünk, hogy topcsapatok ellen játszhatunk, és ha sikerülne jó eredményt elérni ilyen együttesek ellen, az büszkévé tenne minket.”

Abban a tréner és a norvég támadó is egyetértett, hogy ezen a találkozón a riválishoz kell alkalmazkodni.

„Nekünk kell alkalmazkodnunk, ez teljesen másfajta küzdelem lesz, mint az eddigiek. Idegenben játszunk, és sok labdarúgónknak nincs még BL-tapasztalata” – mondta Rebrov.

A Barcelonánál történt változásokkal kapcsolatban a magyar bajnok edzője kiemelte, hogy az új játékosok agresszívabbnak tűnnek a visszatámadás során.

Többször is szóba került, hogy az ellenfél a hétvégi, Real Madrid elleni el Clásico előtt mennyire tartalékosan állhat fel a keddi BL-összecsapáson.

„A Barcelonánál szinte nincs különbség a kezdő tizenegy és a kispad között, mindegy, ki van a pályán, rendkívül erős gárdáról beszélünk. A Barca a BL egyik fő esélyesének számít – mondta Rebrov, majd a hazai „el Clásicóra” is kitért. – Számunkra is derbi jön, az Újpest elleni meccs nekünk olyan, mint nekik a Real Madrid elleni. Nem tudjuk, kik játszanak holnap a katalánoknál, de biztos vagyok benne, hogy nagyon erős csapat lesz.”

Rebrovot saját alakulatának erősségeiről is faggatták; elmondása szerint a csapategység a kulcs, nincsenek sztárok, viszont nagyon keményen küzdenek közösen a cél érdekében.

„Ez egy új sorozat, remélhetőleg jól képviseljük a bajnokságot. Felszabadult, jó játékot kell mutatnunk.”

A mérkőzés:

Bajnokok Ligája, G-csoport, 1. forduló:

Barcelona — Ferencváros: 5-1 (2-0)
Barcelona, 21:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: Sandro Scharer (asszisztensek: De Almeida, Zogaj; tartalékjv.: San – svájciak; VAR: Irrati; VAR asszisztens: Preti – olaszok)

Barcelona: Neto — Sergi Roberto (Junior Firpo, 63.), Piqué, Lenglet, Dest — Pjanic (Busquets, 76.), De Jong — Trincao (Dembélé, 63.), Coutinho (Araújo, 71.), Ansu Fati (Pedri, 63.) — Messi
kispad: Inaki Pena, Tenas, Alená, Griezmann, Braithwaite, Ricard Puig, Mingueza
vezetőedző: Ronald Koeman

Ferencváros: Dibusz — Botka (Lovrencsics G., 77.), Blazic, Kovacevic, Civic (Heister, 63.) — Sigér, Haratin, Laidouni (Somália, 63.) — Isael, Nguen (Boli, 71.), Zubkov (Mak, 71.)
kispad: Bogdán, Bánki, Frimpong, Baturina, Dvali
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Messi (27. – 11-esből), Ansu Fati (42.), Coutinho (52.), Pedri (82.), Dembélé (89.) illetve Haratin (70. – 11-esből)
Sárga lap: — illetve Laidouni (32.), Civic (43.), Haratin (85.), Kovacevic (90+1.)
Kiállítva: Piqué (68.)

Ez maga a csoda! Hiába, az a fantasztikus Fradi-szív – írta 1995. szeptember 14-én lapunk, a Nemzeti Sport, miután a Ferencváros története első Bajnokok Ligája-mérkőzésén Lisztes Krisztián góljával, valamint Vincze Ottó duplájával nagy meglepetést szerezve, tartalékos összeállításban 3–0-ra győzött a Grashoppers otthonában. S most, 25 évvel később, a keddi mérkőzés előtt titkon reménykedhettünk abban, hogy ezúttal is hasonló címlappal jelenhet meg a másnapi újság, miközben tudat alatt mindenki tisztában volt azzal is, hogy az FC Barcelona otthonában még a döntetlen is világraszóló bravúrnak számítana, amiről utána napokig cikkezne a nemzetközi sportsajtó. Annál is inkább, mert a Barcelona 2013 óta nem kapott ki hazai pályán a BL-ben, és döntetlent is csak az Atlético Madrid, a Juventus, a Slavia Praha és a Tottenham ért el vendégként. A magyar futball számára már az óriási fegyvertényt jelentett, hogy a klub negyedszázad elteltével ismét bejutott a Bajnokok Ligájába, ami miatt szomorúbbak lehettünk, hogy a járványhelyzet miatt zárt kapuk mögött rendezték meg a BL-csoportmérkőzést, s a vasszigorra jellemző, hogy Josep Bartomeu, a katalán klub elnöke sem lehetett ott a stadionban, miután a napokban találkozott egy fertőzött személlyel. Természetesen normális esetben szinte biztosan legalább hatvan-hetvenezer szurkoló előtt, fantasztikus hangulatban léphetett volna pályára a Ferencváros a Camp Nouban, ahol már az első perctől kezdve szólhatott volna a Fradi-induló.

Ehelyett az AC/DC Highway To Hell című klasszikusa bömbölt, miközben a Ferencváros futballistái fél órával a kezdés előtt a pályán melegítettek, s a kongó lelátó ellenére is felemelő érzés volt hallgatni a felcsendülő Bajnokok Ligája-himnuszt. Miután mindkét csapatra a bajnoki idény legfontosabb rangadója vár a hét végén – az FTC az Újpestet, a Barca a Real Madridot fogadja –, így mindenki kíváncsi volt arra, vajon a két vezetőedző miként keveri a kártyákat, és milyen kezdőcsapatot küld pályára. Nos, Ronald Koeman négy, Szerhij Rebrov öt helyen változtatott a legutóbbi mérkőzés kezdőcsapatához képest. A zöld-fehéreknél Adnan Kovacevic kivételével a komplett védelem kicserélődött, és bekerült a csapatba Sigér Dávid is, az FC Barcelonában pedig ezen az összecsapáson mutatkozhatott be a Juventustól szerződtetett Miralem Pjanic.

Az FTC vezetőedzője az első másodperctől kezdve karba tett kézzel állt a kispad előtt, s gyakorta hangos szóval, tapsolva próbálta lelkesíteni a csapatot, főleg azután, hogy Tokmac Nguen (amúgy parádés) gólját les miatt nem adta meg a játékvezető. Negyedóra elteltével viszont már Ronald Koeman kissé idegesen sétálhatott zsebre dugott kézzel, és a hazai játékosok egyre hangosabb, idegesebb bekiabálásaiból is érezni lehetett, kezdenek feszültebbek lenni. Valószínűleg nem számítottak arra, hogy tizenöt perc elteltével nem lesz említésre méltó helyzete a Barcának. Később Dibusz Dénesnek hatalmas bravúrt kellett bemutatnia, a magyar kapus mozdulatain az első perctől kezdve érződött a magabiztosság, és ahogy ilyenkor kell, igazi vezér módjára folyamatos instrukciókkal irányította a védelmet. Azt viszont talán ő sem hitte el, amikor Isael bombáját követően a labda a kapufa és a léc találkozásáról pattant vissza (a lövés akkorát szólt, hogy visszhangzott tőle a csaknem teljesen üres stadion). A nagyszerű passzt adó, hihetetlen lelkesedéssel futballozó Tokmac Nguen a fejét fogta, ráadásul a támadás annyira tetszetős volt, hogy azt még a hazai VIP-páholyban is tapssal díjazták.

Csakhogy a Ferencváros helyzete sajnos kiváló ébresztőt jelentett a hazaiak számára, akik innentől kezdve rákapcsoltak, és nem sokkal később Lionel Messi tizenegyesével a vezetést is megszerezték (1–0). Hiába védett remekül Dibusz, az első félidő végén egy parádés támadás végén, Ansu Fatinak köszönhetően megszületett a második hazai gól is (2–0), de jellemző az FTC-re, hogy nem adta fel, küzdött-hajtott tovább.

Hiába vezetett két góllal a Barcelona, a Ferencváros bátor futballja láttán a magyar tudósítók mögött ülő spanyol rádiós is méltatta a zöld-fehér együttest, hangsúlyozva, hogy Szerhij Rebrovnak kulcsszerepe van abban, hogy a csapat a BL-ben szerepelhet. Az ukrán szakvezető azt is tudja, milyen érzés gólt szerezni a Camp Nouban, és miután a második félidő elején gyakorlatilag eldőlt a találkozó (Coutinho köszönt be, 3–0), abban reménykedhetett, hogy valamelyik futballistája is elmesélheti majd, gólt rúgott a Barca otthonában. Nos, ezzel Ihor Haratin büszkélkedhet ezután (3–1).

Sőt, az FTC nemcsak szépíteni tudott, Gerard Piqué kiállítása miatt az utolsó húsz percben emberelőnyben játszhatott. Sokkal lelkesebbé váltak a magyar együttes futballistái, benne volt a levegőben, hogy szorosabb is lehet a vége, még ha a pontszerzésre nemigen volt esély, főleg, hogy Pedri, majd Ousmane Dembélé is betalált. 5–1

A csoda végül elmaradt, de a Ferencváros a meccs nagy részében nem vallott szégyent, s az FC Barcelona pályáján bizonyította, bátor játékkal a négygólos vereség sem annyira kínos, ugyanakkor az is igaz, hogy az utolsó percekben már jól látszott az erőnlétbéli és a technikai különbség.

A csoport másik mérkőzésén: Dinamo Kijev (ukrán)–Juventus (olasz) 0–2 (Morata 46., 84.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FC Barcelona 1 1 5–1 +4 3
2. Juventus 1 1 2–0 +2 3
3. Dinamo Kijev 1 1 0–2 –2 0
4. FERENCVÁROS 1 1 1–5 –4 0

További képek: fradi.hu, nso.hu

Nyilatkozatok:

A mérkőzést követően Szerhij Rebrov vezetőedző a végjátékban kapott két gól miatt volt bosszús, Ronald Koeman örömét fejezte ki, hogy emberhátrányban is veszélyes maradt a csapata.

„Az első húsz percben voltak lehetőségek, aztán megszerezte a vezetést a Barcelona. A meccs végére elfáradtunk, nagy csalódást jelentett a hajrában kapott két gól” – kezdte Szerhij Rebrov.

„Teljesen máshogyan kell készülni egy bajnoki mérkőzésre és a Barcelona elleni meccsre, más taktikát igényel. Kompakt védekezésre törekedtünk, ez nem mindig működött, többször is be tudták játszani mögénk a labdát. Jó tapasztalat volt számunkra, még öt meccs hátravan, hosszú még az út” – mondta a felkészülés nehézségeiről és az előre eltervezett taktika megvalósításáról.

Uzuni hiányával kapcsolatban elmondta, hogy sérülés miatt nem tudott pályára lépni, reméli, hogy hamarosan visszatérhet az együttesbe.

„Próbáltuk a meccs elején letámadni az ellenfelet, de az egyéni kvalitások miatt az egy az egy elleni párharcokban fölénk tudtak többször is kerekedni. A kezdéskor frissek voltunk, kontrolláltuk a játékot, gólt is szereztünk, de sajnos les volt. Az utolsó tíz percre elfáradtunk, ott jöttek a kapott gólok, ami rendkívül csalódást keltő” – felelte a Nemzeti Sport kérdésére Rebrov.

Ronald Koeman érzése szerint a második félidő eleji játék már egy jó Barcát mutatott, és külön örült neki, hogy emberhátrányba kerülve is veszélyes maradt együttese.

„Jó meccset játszottunk, az elején nehéz volt felvenni a ritmust. Néha a kisebb nyomás miatt nehezebben lendülünk bele, de a második félidő első húsz-huszonöt percében már egy jó Barcát láthattunk. Ki kell emelni, hogy a csapat jól játszott és gólokat szerzett emberhátrányban is.”

A holland tréner a két fiatal gólszerzővel, Pedrivel és Ansu Fatival is elégedett volt, úgy véli, hogy nagy jövő áll előttük, s ez a klub számára is remek dolgokat vetít előre.

Arról is faggatták, hogy azzal, hogy Griezmann pihent, kezdő lesz-e a Real Madrid elleni el Clásicón.

„Nem jelent semmit, hogy nem játszott. Azzal a meccsel majd szerdán kezdünk el foglalkozni. A nehéz kezdés után belelendültünk a mai meccsen, ez jó kezdése a BL-nek.”

Ihor Haratin, a Ferencváros rutinos középpályása nyolc hónappal ezelőtt feleségével turistaként járt Barcelonában, és eszébe sem jutott, hogy nem sokkal később tétmérkőzésen gólt lő a katalánoknak.

– Februárban turistaként járt Barcelonában, közösségi oldalán a Camp Nouból képet is posztolt. Gondolta volna, hogy nyolc hónappal később tétmérkőzésen gólt lő a katalánoknak?
– Na ez az, amit sosem gondoltam volna! – vágta rá lapunknak a Ferencváros 25 esztendős ukrán labdarúgója, aki a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzés 70. percében tizenegyesből talált a Barca kapujába. – A télen a feleségemmel több napot is eltöltöttünk a városban, imádjuk Barcelonát, és ha már ott jártunk, természetesen a Camp Nout is megnéztük. Több mint két órát töltöttünk a létesítményben, s persze eszembe sem jutott, hogy néhány hónap múlva tétmérkőzésen léphetek ott pályára.

– Ráadásul gólt is lőtt! A tizenegyesnél rendkívül higgadtnak, nyugodtak tűnt. Előre eldöntötte, hogy hova rúgja a labdát?
– Ha nem gond, nem árulnám el, mi volt a taktikám a tizenegyesnél. Emlékszem, legutóbb is kérdezte a Molde elleni mérkőzést követően, de tényleg nem szeretném elárulni, hadd maradjon az én titkom. Amikor letettem a labdát, semmi másra nem figyeltem, csak arra, hogy a kapuba lőjem. Minden porcikámmal a gólszerzésre összpontosítottam.

– Immár az ön neve is bekerül a klub történelemkönyvébe, hiszen huszonöt év elteltével szerzett újabb gólt a Ferencváros a Bajnokok Ligája főtábláján. Jelent ez önnek bármit is?
– Büszke vagyok rá, nagy dolog, hogy velünk jutott újra erre a szintre a Fradi. De elhihetik, a gólomat azonnal elcserélném egy döntetlenre. Nagyon jó lett volna pontot szerezni, de be kell látni, a Barcelona más szint. Igazi topcsapat, amely évről évre a legjobbak között szerepel, s amely évről évre a legmagasabb szinten futballozik.

– A meccs elején közel álltak a meglepetéshez, könnyen megszerezhették volna a vezetést.
– Jól kezdtünk, ha előnybe kerülünk, talán nehezebb dolga lett volna a hazaiaknak. Nem tudhatjuk, miként alakult volna akkor a kilencven perc… Ami biztos, ezen a mérkőzésen is rengeteget fejlődtünk, ízelítőt kaptunk abból, mit is jelent ezen a szinten futballozni.

– Milyen volt a mérkőzés belülről? Élvezték vagy nyomasztó volt?
– Nyomasztó a tekintetben volt, hogy a Barcelona olykor alaposan körbeadogatott bennünket, járatták a labdát, s mi nem vagyunk hozzászokva ahhoz, hogy nem a mi akaratunk érvényesül egy mérkőzésen. De készültünk erre, tisztában voltunk vele, hogy ez lesz a forgatókönyv. Éreztették is velünk, hogy ők a jobb csapat, gyorsak, technikásak voltak. Alaposan felkészültünk, de a taktika mehet a kukába, ha Lionel Messihez kerül a labda.

– Nehéz volt az argentin sztár ellen futballozni?
– Eddig is tudtam, hogy zseni, most a saját bőrömön is tapasztaltam. Hihetetlen játékos. Néha lelassított a labdával, ilyenkor azt hittük, könnyedén elvehetjük tőle, ám a következő pillanatban már úgy száguldott, hogy nem bírtuk követni. Ha rágyorsított támadásban, nagyon észnél kellett lennünk. Próbáltuk többen is körbevenni, lezárni előle a területeket, na de nem mi vagyunk az elsők, akiknek ez nem sikerült.

– Ilyen mérkőzésből is lehet tanulni?
– Mi az, hogy! Rengeteg tapasztalatot szereztünk Barcelonában. Örök élmény marad a mérkőzés, és nem csak a gólom miatt. A Camp Nouban játszhattunk, a Bajnokok Ligája csoportkörében is megmutathattuk magunkat, és nem vallottunk szégyent. Olykor egész jól játszottunk, voltak veszélyes kontráink, de el kell fogadni, a Barcelona sokkal jobb csapat, idegenben játszottunk, minden mellette szólt. Jó lett volna egy pontot elcsípni, de így sincs szégyenkeznivalónk. A hibáinkból tanulnunk kell, hogy legközelebb, a Dinamo Kijev ellen már ne kövessük el őket.

– Szerhij Rebrov azt kérte önöktől, élvezzék a mérkőzést. Élvezte?
– Minden pillanatát.

BL: „Hitet adó ötös” az el Clásico előtt – spanyol lapszemle

A katalán lapok egyaránt a kezet jelentő Manitával (ami a labdarúgást illetően az ötöst jelenti) a címben tekintenek vissza az FC Barcelona Ferencváros elleni 5–1-es sikerére, a spanyol újságok bátran kezdő, becsületesen küzdő magyar csapatról írnak, a hazaiaknál pedig a két 17 éves gólszerzővel, Ansu Fatival és Pedrivel foglalkoznak kiemelten.

A helyi Mundo Deportivo a „hitet adó ötös” címlappal kezd, induló anyaga a Chiqui-fiesta, „babazsúr” címet kapta, jelezve, hogy Messi mellett a fiatalok (Pedri és Ansu Fati) vezérletével győzte le simán az FC Barcelona a Ferencvárost. Santi Nolla jegyzetében arról ír, hogy az el Clásico teljesen más meccs lesz, amire jó hangolás volt a keddi BL-ütközet. A mieink értékelésénél Dibusz Dénes, Isael és Tokmac Nguen kapott ötből hármas osztályzatot, Eldar Civic és Aissa Laidouni csak egyest. Előbbinek Trincao okozott nagyon nehéz pillanatokat, Nguen a meccs elején szerzett kellemetlen perceket a Barcának, lőtt egy hatalmas gólt, amit les miatt nem adtak meg, később egy tizenegyest is kiharcolt. Isaelnél kiemelik, hogy peches volt a lövésénél, ami a kapufáról pattant kifelé. A meccs embere a négyest kapó Fati lett a lapnál.

A szintén katalán Sport „Egy ötös az el Clásico előtt” címlappal indul. A lap hozzáteszi, hogy kényelmes visszatérés volt ez a Bajnokok Ligájába. Az induló anyagban a „jövő itt van” címmel Pedrivel és Ansu Fatival foglalkoznak, mint ismert, mindkét 17 éves futballista bevette a Ferencváros kapuját. Az összefoglalóban kiemelik, hogy gólzáporos győzelem született egy becsületesen küzdő Ferencváros ellen, amely „nem parkolta le a buszt”, és kétszer is megrángatta az oroszlán bajszát, előbb Nguen lesgóljánál, majd Isael kapufájánál. Az újság Dibusz védéseit is megemlíti. Értékelésében Nguen és a csereként beálló Heister kapott tízből 6-ost, a hazaiaknál a Coutinho, Fati, Messi, Pedri kvartett 8-ast. Piqué kiállítását tripla büntetésnek írják le, hiszen nem játszhat a Juventus otthonában.

A madridi Marcánál a címlapon csak eredmény szintjén említik a meccset, a Real és az Atlético összecsapásával indítanak. A mieink találkozójával a 20. oldalon kezdenek foglalkozni: „gólzáporos előétel az el Clásico előtt” címmel kezdenek. Hozzáteszik, a Ferencvárosnak abszolút nincs veszítenivalója ebben a sorozatban, még a Barcát is meglepte az együttes bátor kezdése, az első 20 percben a házigazda a Quique Sétien által irányított legrosszabb gárdát idézte, de aztán jött Messi és rákapcsolt a csapat. Hátrányba kerülve a Ferencváros kiszállt a mérkőzésből, egyetlen célja az lehetett, hogy ne fusson bele nagy vereségbe. A szépítésnél a magyar csapat visszajött a meccsbe, de érthetetlenül lecserélték Nguent, az újabb két góllal pedig kiütéses lett a sikert. A Marcánál Dibusz, Nguen, Zubkov és Isael kapott két csillagot a háromból, a meccsen egyedül Messi kapta meg a maximális három csillagot.

Az ugyancsak madridi As is csak eredményt közöl a címlapján, szintén három csillagig osztályoz, a maximális értékelést Messi mellett Ansu Fati kapta meg, a mieink védelméből Kovacevic és Civic nem kapott értéket. A beszámoló indításában arról írnak, hogy a Ferencváros jól kezdte a mérkőzést, de lehet úgy is mondani, hogy a vendéglátó játszott rosszul. A Barca lassan kezdett, nem találta a ritmust, ellentétben a magyar csapattal, amely labdaszerzések után rögvest Nguent kereste, ő be is talált, de les miatt nem adták meg. Kiemelik még Isael kapufáját, és hogy Messi gólja mindent megváltoztatott.

A Sport féloldalas cikket szentel a Kubala-szobor koszorúzásának, a Marca is beszámolt az eseményről, ahogyan a Mundo Deportivo is.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, az UEFA, a Ferencváros és a Barcelona hivatalos honlapja alapján)

4 hozzászólás a(z) 2020.X.20. BL-csoportkör: Barcelona – Ferencváros: 5-1 bejegyzéshez

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

KATEGÓRIÁK