I. oszt. bajnokság. FTK—III. KTVE. Üllöi-uti pálya. Biró? Kezdődik 1/2 5 órakor.
(…) Koródy és Weinber ismét elfoglalják helyüket a csapatban s ezáltal a csapat teljesen komplet lesz (…)
(Pesti Napló, 1911. szeptember 10.)
1911. szeptember 10., 16:30, Üllői út, III. ker. TVE – FTC 1:5 (0:1)
vezette: Herczog Ede
nézőszám: 6 000
III. ker. TVE: ? — Suhajdy, ? — ?, ?, ? — ?, Nagyhegyi, ?, ?, ?
FTC: ? — Manglitz, Payer — Weinber, ?, Blum — ?, Weisz F., Koródy, Schlosser, Borbás dr.
Gól: Koródy (25.), Schlosser (50., ?., ?.), Borbás dr. (?.) illetve Nagyhegyi (?. – 11-esből)
Ferencvárosi Torna Klub—III. kerületi Torna és Vivó Egyesület 5:1 (1:0). Üllői-uti verseny pálya. 6000 főnyi nézőközönség elölt vívta meg az uj első osztályú egyesület a legnehezebb csatáját. Bár veresége előrelátható volt, a B. T. K. ellen mulatott formája után a III. ker. T. V. E.-től jobb szereplést vártunk.
A F. T. K. pompás játékán azonban megtört minden igyekezete. A védelme a helyezkedés művészetének hiányában nem tudta a F. T. K. csatázóinak hatalmas iramú támadásait föltartani, a csatázósor pedig nem rendelkezett elegendő hidegvérrel, hogy a kínálkozó kedvező helyzeteket ki tudja használni. A bajnokcsapatban a csatázósor legjobb napjaira emlékeztető stílusban játszott. Gyorsasága, preciz összjátéka, veszedelmes lövései biztosították nagy felsőbbségét és támadásainak eredményességet. Schlosser művészi játéka azonban még igy is kimagaslott csatázótársainak játéka fölött. A védelemben, a melynek nagyon kevés dolga akadt, Payer mutatta a legjobb formát.
A szél ellen játszó III. kerületiek állandó védekezésre szorultak az első félidőben. Védekezésük eléggé eredményes is volt. mert a hevesen támadó F. T. K. csak egyetlen gólt tudott elérni Koródy révén a 25-ik percben.
A második félidőben a F. T. K. összjátéka nagyszerűen érvényesült az erős szél ellen. Támadásaiban annyira ment, hogy még a védelem is a III-ik kerületiek kapuja előtt tanyázott. A gólok gyors egymásutánban következtek. Az 5-ik percben Borbás beadásából Schlosser rúgta a második, majd ugyanő szép egyéni játék után a harmadik gólt. A védelem előrehuzódását kihasználó III. ker. T. V. E. egy veszedelmesnek látszó támadása akasztotta meg egy rövid időre a F. T. K. offenziváját. A támadást Manglitz állítólag szabálytalanul tartotta föl, a megítélt 11-esből Nagyhegyi a III. kerületiek egyetlen gólját rúgta. A rövid megszakítás után a F. T. K. folytatta heves támadásait és alig, két percnyi játék után Schlosser újabb gólt lőtt. Az utolsó gólt Borbás szerezte meg kevéssel a játékidő letelte előtt.
Biró: Herczog Ede volt.
(Budapesti Hírlap, 1911. szeptember 12.)
Ferencvárosi Torna Klub—III. kerületi Torna- Vivó Egyesület 5:1. Félidő 1:0. Unalmas, lassú tempóban kezdődik a játék. A FTK csatárok a biztos győzelem tudatában igen kényelmesen dolgoznak. A III. kerületi TVE védelme azonban oly gyenge, hogy még e lanyha támadásokat is alig tudja leszerelni. A két hátvéd a szél ellenében egyáltalán nem biztos a labdáiban. Félidő vége felé Schlosser egy hosszan előreadott labda után fut, melyet Suhajdy, a III. ker. TVE hátvédje, abban a hiszemben, hogy kigurul, figyelmen kivül hagy, azt a kornervonalon elérve, visszakanalazza a mezőnybe, ahonnan Koródy a kapuba vágja.
Helycsere után a FTK annak dacára, hogy szél ellen játszik, fölényben van. Ellenfele játékát még jobban széthuzza, ami a III. ker. TVE védelmének gyengeségét még szembetűnőbbé teszi. Borbás kényelmesen lefut a szélen és centerezett labdáját Schlosser kapásból a goalba lövi. Pár percnyi játék után Schlosser egyedül fut le és a harmadik goalt lövi. A rövid időre frontba jövő III. kerületi csatárok Blum egy foultja miatt 11-esből lövik a III. ker. TVE egyetlen goalját, amelyre sikerült lefutásokból a FTK két ujabb goallal felel.
Biró Herczog Ede volt.
(Pesti Napló, 1911. szeptember 12.)
A fiatal III. TVE küzdelme a bajnok FTC-bal nagyon egyenlőtlen harc volt. A III. TVE t megölte a nagy pálya s a nagy publikum. Nem volt négy góllal rosszabb, de a csatársor meghatottságában elfelejtett játszani. Védelme pedig nem elég erős a Schlosser-Borbás pár ellen. FTC csatársora ma végre megint régi összeállításában és régi formájában állhatott ki, meg is látszott a csapaton. Evvel a csatársorral még lehet egy pár bajnokságot nyerni.
I. oszt. bajnokság: FTC—III. TVE 5:1 Herzog.
Szövetségi dij. I. osztály: FTC—III TVE 8:1.
(Sport-Világ, 1911. szeptember 16.)
Végre a Ferencváros is mutatott szép formát a III. kerületiek ellen. A beadott öt gól mind csodaszép volt és méltó a bajnokcsapat klaszszisához. A két félrelőtt tizenegyes azonban még mindig azt mutatja, hogy a csapat nem eléggé fitt.
A III. kerületiek — az uj elsőosztályu csapat — sokkal ügyesebb taktikusoknak bizonyulnak a pályán kivül. Elszántan mentek a FTC ellen. Háromszor annyit mozgott a csapat minden embere, mint a Ferencvárosé. De aztán össsze is esett — pláne, hogy első osztályba való staminája sincsen. Hiába, a lelkesedés mellé kell egy kevés technikai tudás is.
I.o. bajnoki. Üllői-ut. FTC—III. ker. TVE 5:1.
I.o. Szöv. díj. Amerikai-ut. FTC—III. ker. TEVE II. 8:1.
(Nemzeti Sport, 1911. szeptember 17.)
Szövetségi díj. I. osztály. FTC II—III. ker. TVE II. 8:1 (3:0).
(Sporthírlap, 1911. szeptember 11.)
Fényes anyagi sikert hozott a III. ker. TVE-nek a mult vasárnapi FTC mérkőzés. A jövedelemből reá jutó rész nem kevesebbet, mint 697 koronát tett ki. A második osztályban töltött sovány esztendők után ez a nagy összeg bizony igen „jól jött” a törekvő egyesületnek.
(Sporthírlap, 1911. szeptember 18.)
Vélemény, hozzászólás?