2021.IX.8. VB-selejtező, Magyarország – Andorra: 2-1
Nehezen, de meglett a győzelem Andorra ellen
Remekül kezdtünk a szépszámú közönség előtt, a végén azonban szorítani kellett az előny megtartásáért.
Az őszt gyengén kezdő magyar labdarúgó-válogatott a remek kezdés ellenére is csak nagy nehezen, 2–1-re tudta megverni Andorrát a Puskás Arénában vb-selejtezőn.
VB-SELEJTEZŐ, I. CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG — ANDORRA 2-1 (2-0)
Budapest, Puskás Aréna, 46.370 néző.
vezette: Rade Obrenovic (asszisztensek: Praprotnik, Kordez; tartalékjv.: Balazic; VAR: Vincic, VAR asszisztens: Jug – szlovénok)
MAGYARORSZÁG: Dibusz — Fiola, Lang, Szalai At. — Botka (Tamás M., 90+1.), Kleinheisler (Szoboszlai, 46.), Nagy Á. (Gazdag, 65.), Schäfer, Schön (Nikolics, 74.) — Szalai Á., Sallai R. (Sallói D., 46.)
kispad: Bogdán, Kecskés Á., Cseri, Bolla, Varga R., Hahn
Szövetségi kapitány: Marco Rossi
ANDORRA: Iker Álvarez — San Nicolás, Llovera, Emili García, Alavedra, Marc García — Aláez, M. Vieira (Cristian Martínez, 76.), Cervós (Alex Martínez, 76.) — Pujol (I. Lima, 80.), Ricard Fernández (V. Bernat, 80.)
kispad: Gómes, Pires, X. Vieira, A. Sánchez, Clemente, Moreno, Jordi Rubio
Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez
Gól: Szalai Á. (9. – 11-esből), Botka (18.) illetve Llovera (82.)
Sárga lap: Sallai R. (12.), Szalai Á. (89.), Tamás M. (90+3.) illetve Emili García (9.), M. Vieira (38.), San Nicolás (63.). Alavedra (87.)
Néhányan belementek az „adok-kapokba”– mármint abba, hogy valaki jegyet ad, más jegyet kap.
Az Anglia és az Albánia elleni vereséget követően ugyanis egyesek dühösen legyintettek: ezek után ők már nem kíváncsiak a válogatottra! Hogy amikor lecsaptak a kombinált, azaz a két szeptemberi hazai mérkőzésre szóló jegyre, valóban a magyar válogatott érdekelte őket, vagy inkább az angol, abba e helyütt ne menjünk bele…
No, de nézzük a jó oldalát: aki az első körben lemaradt az egy-két nap alatt elhappolt belépőkről, kapott egy esélyt arra, hogy legalább Andorra ellen élőben lássa Marco Rossi csapatát. Ráadásul nem is kellett olyan mélyen a zsebébe nyúlnia, korlátlan étel- és italfogyasztást garantáló, továbbá tökéletes kilátást ígérő VIP-tikettet például már 42 500 forintért vásárolhatott a világhálós piacon. Sőt nyomban kettőt is…
Aki megelégedett a drukkolással, és nem kívánt a legfontosabb vendégeknek fenntartott lelátórészen lakmározni, már 7000 forintért találhatott olyan belépőt, amely egy-két hete kilencezret kóstált, de még ennél is volt lejjebb: nyolc órával a kezdés előtt 6500 forintért is lehetett jegyet venni a neten, sőt az összegben az átruházási költség is szerepelt.
Nagyon sokan ugyanakkor semmi pénzért nem voltak hajlandók megválni a Puskás Arénába való bejutást garantáló vouchertől. A válogatott mögött álló szervezett szurkolói csoport, a Carpathian Brigade éppenséggel nyomatékosította: noha csalódott az Anglia, majd Albánia ellen elért eredmény miatt, „…nem szabad elfelejteni, hogy néhány hónappal ezelőtt mennyi örömöt és büszkeséget okozott nekünk a Nemzeti Tizenegy. Emlékezzünk csak vissza, a júniusi mérkőzéseket megelőzően hány találkozót kellett a járványhelyzet miatt szurkolók nélkül megrendezni. Becsüljük meg, hogy most ismét ott lehetünk a lelátókon, hogy tőlünk zenghet a Puskás Aréna, valamint tiszteljük meg Marco Rossi munkásságát is azzal, hogy nem hátrálunk ki a csapat mögül!”
Ha nem is özönlött a nép a stadion felé, mint az Eb idején (vagy mint az angol-meccs előtt…), a dugó legalább akkora volt, arról nem szólva, hogy a létesítmény közelében üzemelő vendéglátóipari egységekben szintúgy hatalmas forgalom zajlott. A hangulat majdnem olyan jó volt, mint a nyáron, és ahogy – kívülről – elnéztük, a fogyasztási kedv sem hagyott alább. S élt a bizalom is: a melegíteni kikocogó magyar játékosokat ugyanúgy vastaps fogadta, mint az 56. életévének utolsó napját töltő, a mérkőzés előtti kötelező televíziós interjúra kisétáló szövetségi kapitányt.
A Kelen SC-ből érkezett labdaszedők közül az a két srác, aki a B-közép előtti kapu mögött „teljesített szolgálatot”, arról is meggyőződhetett, hogy a hithez hasonlóan a lelkesedés sem csökkent: teli torokból zúgott a „Mindent bele!” és a „Hajrá, Magyarország!” Az andorrai szövetség sajtóosztályának munkatársai is bőszen készítették a felvételeket – hol az üres székekkel is impozáns látványt nyújtó arénáról, hol a szurkolásról. Egyedül azt nem értették, a bemutatás során miért Szoboszlai Dominik kapta az egyik legnagyobb tapsot, amikor nem is került be a kezdő tizenegybe…
Szoboszlai Dominik kihagyása a kezdőcsapatból azért meglepett jó néhány magyar drukkert. Igaz, hogy a középpályás gyengén teljesített Albániában, de sokan pozitívan értékelték, hogy bár a klubja visszarendelte Lipcsébe, ő maradni, játszani akart.
Ám Marco Rossi másképp döntött…
Alighanem az ellenfélre való tekintettel az olasz kapitány a tőle megszokott alapstratégiát is módosította. Bár ezúttal is három belső védővel kezdett a magyar válogatott, a bal oldalon ezúttal nem egy védő, hanem egy támadó, Schön Szabolcs kapott szerepet.
Ahogy arra számítani lehetett, az andorrai csapat tíz mezőnyjátékossal megszállta a tizenhatosa előterét. A vendégek öt, vonalban elhelyezkedő hátvéddel próbálták megállítani vagy legalábbis lefékezni a magyar akciókat.
Visszatért az együttesbe az Albánia elleni selejtezőt pozitív vírusteszt miatt elmulasztó Szalai Ádám is, és ha már itt volt, meg is szerezte a huszonötödik gólját címeres mezben.
Rendkívül fontos momentum volt ez, hiszen esélyesként egy gyengébb gárda ellen – ahogy mondani szokás – az első gólig igazán nehéz a csapat feladata. Tíz perc sem telt el, amikor vezetéshez jutott a magyar válogatott. Hiába próbált zártan védekezni Andorra, egy mélységből előreívelt labdára későn reagált, és Sallai Rolandot már csak büntetőt érően tudták megállítani. A Mainz támadója pedig nem hibázta el a lehetőséget, és a gólt követő percekben érezni is lehetett, megnyugodott, fellélegzett a magyar válogatott. Talán az is erőt adhatott a mieinknek, hogy a szurkolók bizalma töretlennek tűnt. A kapu mögött helyet foglaló drukkerek először megtapsolták Andorra himnuszát, majd folyamatosan buzdították a nemzeti tizenegyet. Pedig az Anglia elleni nulla négy és az Albánia elleni nulla egy után nem volt mindenki bizonyos abban, hogy ilyen légkör fogadja a hazai együttest.
Továbbra is a magyar csapat birtokolta a labdát, a játék az ellenfél térfelén folyt, így nem a semmiből jött a második gól: Botka Endre ugrott fel a legjobb ütemben egy szögletet követően és máris megduplázta az előnyt. Ezt követően egy kicsit lefékeztek a mieink, a labda egyre többször került át a térfelünkre, de veszélyes helyzetet az andorraiak nem tudtak kialakítani. Megfigyelhető volt, hogy ha lehetőség nyílt rá, a magyar védők egyből a két csatárt próbálták játékba hozni, kihagyva ezzel a középpályásokat az építkezésből. Ez akkor lehetett veszélyes, amikor az ellenfélnek nem volt ideje rendezni a hátsó alakzatát. Ám ha a kék mezesek visszarendeződtek, és elfoglalták pozícióikat, következett a labdajáratás, a passzolgatás. Ebből Szalai Ádám is kivette a részét, aki többször is visszalépett a fedezetsorba, és onnan próbálta szöktetni a jobb oldalon előretörő Botka Endrét – játékosaink tehát sokat változtatták a helyüket, hogy ezzel is szétzilálják a ellenfél védelmét.
Ezzel együtt az első félidő utolsó tizenöt percében nagyobb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, így kétgólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe a magyar csapat.
Marco Rossi szövetségi kapitány a félidő utolsó húsz perce láttán alighanem úgy érezte, frissíteni kell a támadójátékot, ezért pályára küldte Szoboszlai Dominikot és Sallói Dánielt is. A játék képe ettől természetesen nem változott, válogatottunk birtokolta a labdát, irányította a játékot, és a második játékrész első tíz percében főleg Sallói Dániel keresztmozgásai után alakultak ki veszélyes lehetőségek az andorrai kapu előtt.
Érezni lehetett, hogy Szoboszlai Dominik rendkívül motivált, ami egy válogatott meccsen azért nem meglepő, de mintha a középpályás is úgy érezte volna, muszáj javítania a rosszul sikerült albániai összecsapás után. Megpróbált azonnal kiharcolni egy szabadrúgást magának, és nem szegte kedvét, hogy nem járt sikerrel, egy szép cselt követően veszélyes beadással hívta fel magára a figyelmet. Ebben az időszakban egyértelműen ő irányította a magyarok játékát, megpróbálta minden társától elkérni a labdát és azzal rögvest az andorrai kapu felé fordult.
Ugyanakkor bosszantóan sok hibával játszottak a mieink, több ígéretes lehetőség is odalett az elkapkodott, átgondolatlan megoldások miatt. Jó negyedóra telt el a második félidőből, amikor Szoboszlai Dominik szabadrúgást végezhetett el – ez nála gólhelyzetnek minősül, azonban centikkel eltévesztette a jobb alsó sarkot, nagyszerű lövés volt.
Látni lehetett, hogy az ellenfél játékosai egyre inkább fáradnak, el-elcsúszott a védekezésük, megmagyarázhatatlan hibákat követtek el, de ezeket nem tudta kihasználni a magyar együttes.
Hibák, meghökkentő megoldások sajnos a mi csapatunk játékába is becsúsztak, sőt Dibusz Dénes kapujába került a labda – igen furcsa körülmények között. Botka Endre a kapu felé guruló labdát megpróbálta elrúgni, de a visszafutó Fiola Attilát találta telibe, akiről a hálóba perdült a labda – ám a videofelvételek tanúsága szerint az akció közben lesre futott az egyik vendégjátékos. Megúsztuk…
Egyfelől nem kaptunk gólt, másfelől ezt a kétségkívül komikus jelenetet világszerte mutogatták volna…
A mieink mentek előre, hogy megszerezzék a harmadik gólt, igyekeztek kiszolgálni a közönséget, érkezett előbb Gazdag Dániel, majd Nikolics Nemanja, de játékosaink nem voltak kellően frissek már ebben az időszakban, így képtelenek voltak állandó nyomás alatt tartani az andorrai kaput. Nem kényszerítették hibára az ellenfelet, sokszor a saját térfelén passzolgatott Lang Ádám és Szalai Attila. A színvonal nem volt magas, ám az iramra nem lehetett panasz, és ne feledjük: néhány napon belül ez már a harmadik mérkőzése volt a csapatoknak, így az utolsó percekben minden energiára szükség volt.
Mentek előre becsülettel az andorraiak is, a meg nem adott gól felbátorította őket, úgy érezték, egy szépítő találatra jók lehetnek – és jól gondolták, a hajrát Max Llovera gólja nyitotta meg.
Az utolsó percekben váratlanul izgulniuk kellett szurkolóinknak, hogy ki ne csússzon a mieink kezéből a győzelemért járó három pont. A magyarok igyekeztek birtokolni a labdát, de egy-két szabadrúgás jutott a vendégeknek is, akik így a hazai tizenhatos felé ívelgették a labdát, ám Dibusz Dénesnek szerencsére már nem kellett közbeavatkoznia. A hosszabbításban már azt sem bántuk, hogy eseménytelenül telnek el a másodpercek, és megkönnyebbülést jelentett, amikor a játékvezető lefújta az összecsapást.
Magyarország hozta a kötelezőt, így várhatja a folytatást.
1. Anglia | 6 | 5 | 1 | – | 18–2 | +16 | 16 |
2. Albánia | 6 | 4 | – | 2 | 10–6 | +4 | 12 |
3. Lengyelország | 6 | 3 | 2 | 1 | 19–8 | +11 | 11 |
4. MAGYARORSZÁG | 6 | 3 | 1 | 2 | 12–10 | +2 | 10 |
5. Andorra | 6 | 1 | – | 5 | 4–14 | –10 | 3 |
6. San Marino | 6 | – | – | 6 | 1–24 | –23 | 0 |
További képek: mlsz.hu, nso.hu, Sas Gábor
Nyilatkozatok:
„Az első félidő első fél órája után azt hihettük, eldőlt a mérkőzés, mert jól játszottunk, és Botkának volt még helyzete, amelyiknél jöhetett volna még egy tizenegyes. Utána elfelejtettük, hogy taktikailag mit kell tenni. Nem lehet négyszer-ötször úgy eljutni a tizenhatosra, hogy nem tudjuk értékesíteni a helyzeteinket és a szép megoldást keressük a jó befejezés helyett. Az nem megy, hogy ennyi hibát követünk el az ellenfél tizenhatosánál. Ezeket meg kell beszéljem a játékosokkal, már a következő találkozó előtt videokonferenciák keretében. Tisztáznom kell, ki az, aki hajlandó végrehajtani, amit kérek, akár taktikailag, akár hozzáállásban. A következő kerethirdetéskor ne kérdezzék, ki miért maradt ki, mert aki nem teljesíti, amit kérek, azt nem hívom be. Három napja beszélek a fiúk lelkére. Vagy megteszik, amit kérek vagy nem hívom be őket vagy én távozom. Letojom a klubokat. Persze, tiszteletben kell tartani az egyesületek kéréseit, de a játékosoknak, ha itt vannak, a válogatottra kell koncentrálniuk – fogalmazott Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, aki külön is kiemelte, hogy az Amerikából érkező futballistáink keveset tudtak együtt készülni a csapattal, ugyanakkor tisztázta, nem őket akarja felelősségre vonni – Schön jól játszott, Sallói Dániel még nem tudta felvenni a válogatottban a ritmust, Gazdag Dániel hozzátette a magáét.”
Kérdésre válaszolva a szakember kitért az albánok elleni meccsre is. Elmondta, már a sorsoláskor figyelmeztetett arra, mennyire erős ellenfél az albán együttes, amely ezt bizonyította is, ettől függetlenül tény, hogy a mieink nem játszottak jól, és hangsúlyozta, hogy ezért mindenkor ő az első számú felelős, majd a folytatás is szóba került.
„Három évvel ezelőtt úgy érkeztem ide, hogy Észtország ellen játszottunk a harmadik divízióban. Most pedig majd a legjobbak ellen készülhetünk a Nemzetek Ligájában. Én nem hősiesnek, hanem méltónak neveztem az Eb-szereplésünket, a mai játékért azonban szégyellem magam a szurkolók előtt, hogy izgulniuk kellett. Holnap lesz a születésnapom, elég sz.r születésnapom lesz. Nem tudok mit tenni, öngyilkos nem lehetek, mert családos ember vagyok. Angliával szemben előfordulhat, hogy ha távolságokat veszítünk, akkor nagy gólkülönbséggel is kikaphatunk, ha van egy olyan labdarúgójuk, aki többet ér, mint a teljes keretünk. Anglia ellen nem lehetséges támadófocit játszani, ne is kérjék ezt. Ma azonban Andorra volt az ellenfelünk, egy jóval szerényebb képességű gárda. Hetven százalék körüli volt a labdabirtoklásunk, de ha nem tudjuk kihasználni a lehetőségeket, akkor ez van. Ma több hibát láttam, mint az Eb-n összesen. Ezt okozhatja az alázat hiánya vagy a fáradtság. Például Szalai Attila elfáradt, a válogatottban és a klubjában is sokat szerepel, és a fáradtság hibákhoz vezet. Ha pedig hibázunk, akkor ezt megszenvedjük, akár elöl, akár hátul.”
„A magyar válogatott azt a játékot nyújtotta, amire számítottunk. Direkt módon letámadták a labdás futballistáinkat, és próbálták megjátszani a támadókat. A meccs elején voltak problémáink, ám utána már felvettük a kesztyűt, és apróságokon múlt, hogy végül nem tudtunk pontot szerezni. A csapat fizikai és mentális állapota nagyon fontos, mindkét területen előre kell még lépnünk. Sajnáljuk, hogy a VAR-ral végül elvették az egyik gólunkat, de így is szép teljesítmény, hogy egy olyan válogatottal szemben bizonyultunk egyenlő partnernek, amelyik a nyáron az Európa-bajnokságon is jól szerepelt” – nyilatkozta Koldo Álvarez, a vendégek szövetségi kapitánya.
Vb 2022: Mennyei zene – andorrai lapszemle
A diariandorra.ad mennyei zenének nevezte az utolsó öt percet, melyben a magyar válogatott hazai pályán védekezésre kényszerült Andorra ellen. A nagyot küzdő együttesük kapcsán megjegyzik, hogy ez az eredmény nagyon közel áll ahhoz, hogy tiszteletre méltó vereségként beszéljenek róla.
Az elperiodic.ad szintén azt emeli ki, hogy a magyar válogatottat saját stadionjában sikerült a kapuja elé szegezni. A portál szerint nagyszerű futballt mutatott be az andorrai gárda, amely végig ambiciózus volt.
A bondia.ad a VAR miatt elveszített ponton kesereg – ugyanakkor hozzáteszik, hogy hiába próbált meg mindent Andorra, hatalmas a különbség a két válogatott játékereje között. Végül idézik Koldo Álvarez szövetségi kapitány mérkőzés utáni nyilatkozatát, amelyben a nyári Európa-bajnokság egyik legjobb csapatának nevezte Magyarországot.
(A Nemzeti Sport, az nso.hu, valamint az UEFA hivatalos honlapja alapján)
PERCRŐL PERCRE
90+4.
PERC
Azért a lefújás után is többen kifütyülték a látottakat…
90+4.
PERC
A csapat most is kimegy a szurkolókhoz, miközben a tábor azt skandálja, „Hajrá, Magyarország!”. Majd a Himnuszt is eléneklik közösen a csapattal.
90+4.
PERC
Himnusz.
90+4.
PERC
VÉGÜL IS: NYERTÜNK!
90+4.
PERC
Egy rossz andorrai fejes maradt még a végére…
90+3.
PERC
Tamás Márk kap sárga lapot Lima ellökéséért. Mert könyökös nem volt.
90+3.
PERC
Szoboszlai fél perc után beadja, pontosan Szalai A. fejére, aki hétről nagyon a bal sarok mellé fejeli a labdát.
90+2.
PERC
A nézők most buzdítják a mieinket, az övéiket, Gazdag kiharcol egy szögletet még a végére.
90+2.
PERC
Lang kifejeli E. García újabb jobb oldali beadását, Gazdagot meg ellökik.
90+1.
PERC
Újoncavatás, 3 perc a ráadás.
90.
PERC
Tamás Márk be, Botka le.
89.
PERC
A vb-selejtező csoportköre novemberben zárul, az európai vb-pótselejtező pedig három ágon, négy-négy csapat részvételével, elődöntő-döntő rendszerben zajlik 2022 márciusában…
88.
PERC
Szalai Ádám odakönyököl Alavedrának, sárga lap ez is.
88.
PERC
Nem jó a Szoboszlai-beadás, majd az azt követő magyar támadás sem.
86.
PERC
Albert Alavedra kap sárga lapot Gazdag lekönyökléséért, eltiltás neki is.
86.
PERC
A magyarok hátul passzolgatnak a vendégek sürgeti a bedobásokat és a kirúgást…
85.
PERC
A gól után elszórtan füttyszó hallatszik a lelátóról. És ez valószínűleg nem az andorraiaknak szól.. Most már hangosabb a füttyszó!
85.
PERC
Zavarban a magyar védelem, ívelgetnek a vendégek. Mumusok lesznek még a végére.
84.
PERC
Az albánok közben nagyon megverték San Marinót.
82.
PERC
HIDEG ZUHANY, MAX LLOVERA jobbal a jobb felsőbe lő az ötös bal sarka elől, négy méterről, egy jobb oldali E. García-szabadrúgás után. A labda előtte megcsusszant Lang fején. 2–1!
81.
PERC
GÓÓÓL!!! (2–1) Lovera
80.
PERC
Victor Bernat be, Ricard Fernández le. Ékcsere.
80.
PERC
Ildefons Lima váltja az elfáradt Pujolt.
79.
PERC
A figura nem is rossz, Szoboszlai vált Scäferrel, ám a jobb oldali, jobblábas beadást az ötös bal sarka elől a kapushoz fejeli Szalai Attila!
78.
PERC
Vezetnek az angolok, picit közelebb a második hely…
78.
PERC
Gazdagot megrúgja Alavedra, jó messzire még a 16-osról.
76.
PERC
Cristian Martínez be, M. Vieira le.
75.
PERC
Alex Martínez fut be Cervós helyére.
75.
PERC
Lang fedezi a labdát Pujol elől, szépen kivetődik így Dibusz.
74.
PERC
Nikolics Nemanja be, Schön elfáradt.
74.
PERC
Fiola indítása rossz, a lelkes Szoboszlai megmenti, Sallói a léc fölé lő 21-ről, jobbal.
73.
PERC
Aláez megindul a jobb szélen, 21-ről, jobbról ölön találja Dibuszt.
71.
PERC
Lang hosszú indításával Szalai A. a bal oldalon tűnik fel, de szépen lép ki a kapus. De les is.
68.
PERC
De les. Bizony, a VAR szerint is. Ezt megúsztuk… Nem sokon múlott.
67.
PERC
MEGÚSSZUK, MEGÚSSZUK, AZ ÉV LEGMÓKÁSABB ÖNGÓLJÁT HOZZUK ÖSSZE MAJDNEM, Botka ballal mellkason találja Fiolát, akiről a bal alsóba pattan a labda. Előtte kétszer hagytuk lőni az ellenfelet az ötös elől.
65.
PERC
Gazdag Dániel be, Nagy Á. le. Motorcsere.
64.
PERC
Szoboszlai jobbal a jobb alsó mellé lő!
63.
PERC
Ismét Szoboszlai indított pontosan. Szabadrúgás kissé balról, 27-ről.
62.
PERC
Moi San Nicolás kap sárga lapot Sallói eltiltásáért, eltiltás neki is.
62.
PERC
Szoboszlai indítja jobbal a balon Schönt, aki kissé balról, 10-ről ballal nagyon a jobb alsó mellé lő.
61.
PERC
Egy ilyet várunk még (Szabó M.).
61.
PERC
Nincs elérhető leírás.
60.
PERC
KIMARAD, Nagy passzát átlépi okosan Szalai Á., az ötösön Sallói leforog a védőjéről, de jobbal feladja a labdát Ikernek!
60.
PERC
Koldo is kapus volt anno, az Atlético Madrid B-ig jutott.
59.
PERC
A kapus édesapja, Koldo a szöv. kapitány.
58.
PERC
Szoboszlai remekül emel Sallói elé, aki jobbal az ötös bal sarkáról Ikerbe passzolja a labdát… de les.
58.
PERC
Fotó: Szabó M.
58.
PERC
Nincs elérhető leírás.
57.
PERC
Nagy magyar fölény a pályán, de helyzetek nélkül.
57.
PERC
Magyarország vb-pótselejtezős helye minden bizonnyal azon múlik, hogy Ausztria megszerzi-e a második helyet az F-csoportban, amelyben szombaton 5–2-re kikapott Izraelben, emiatt a dánok, az izraeliek és a skótok mögött csak a negyedik helyen áll, tehát jelenleg Wales és Ausztria kapna pótselejtezős helyet az NL révén, Magyarország nem. Hozzá kell tenni, Ausztria két közvetlenül előtte álló válogatottat még fogad a hátralévő fordulókban, kedden éppen a skótokat, Izraelt pedig az utolsó előtti fordulóban, november 12-én.
57.
PERC
Az NL-rangsor élcsoportja: 1. Belgium, 2. Franciaország, 3. Olaszország, 4. Spanyolország,
5. Wales, 6. Ausztria, 7. Csehország, 8. Magyarország. A belga, walesi, cseh hármasból egy
mindenképpen az NL-szereplése jogán lesz pótselejtezős. A másik helyet akkor kapja meg a magyar válogatott, ha (amellett, hogy a fehéroroszok vagy az észtek nem jönnek be az E-csoport első két helyének valamelyikére) a franciák, az olaszok, a spanyolok és az osztrákok is az első két hely valamelyikén zárnak csoportjukban. Miután a franciák, az olaszok és a spanyolok is az élen állnak, attól aligha kell tartanunk, hogy a három sztárcsapat közül bármelyik is két helyet rontana a hátralévő fordulókban. A bajok (a mieink pótselejtezős esélyeit nézve) az osztrákoknál kezdődnek…
53.
PERC
Szoboszlai jobbal nagy erővel ad középre, de ketten sem érik el ott jól a labdát!
53.
PERC
Helyzet, de Schäfer labdaszerzése után Botka jobb oldali beadását középen nagyon rosszul találja el fejjel Szalai Á. Az ötösön.
51.
PERC
Fotók: Árvai K.
51.
PERC
Nincs elérhető leírás.
51.
PERC
Nincs elérhető leírás.
50.
PERC
Szoboszlait szereli becsúszva a 16-os előtt E. García.
49.
PERC
Eközben a lengyelek és az angolok…
48.
PERC
MELLÉ, egy jobb oldali Szoboszlai-szögletet a bal sarok elől, estében ballal a bal alsó mellé lő Szalai Attila!
46.
PERC
Vieira odarúg Schönnek máris…
46.
PERC
FOLYTATJUK!
FÉLIDŐ
A vb-selejtezőből és a Nemzetek Ligája rangsora alapján is van esély kijutni a jövő évi világbajnokságra, csakhogy a magyar válogatott egyikben sem áll jól. A MAGYAR VÁLOGATOTTNAK két módon juthat legalább pótselejtezős hely a 2022-es katari világbajnokság előtt. Az egyik a 2. hely megszerzése lenne a selejtezőcsoportunkban, amitől az albánok elleni vasárnapi vereség után távol került a csapat, a másik pedig, hogy a legutóbbi Nemzetek Ligája-szereplésünk révén jussunk pótselejtezős „kvótához”, de jelenleg ezen a téren sem állunk jól. Ha a csapat nem
végez vb-selejtezőcsoportja első két helyén, a vb-pótselejtezőhöz az kell, hogy a legutóbbi Nemzetek Ligája csoportelsőinek összesített rangsorában előtte álló hét csapat közül legalább hat az első vagy a második helyen zárjon a vb-selejtezős csoportjában.
FÉLIDŐ
A magyar válogatott szerda este a becsületéért küzd. A hétvégén Albánia ellen történelmi vereséget szenvedett a csapat, előtte a Puskás Arénában 4–0-ra kapott ki az angoloktól, így már csak a negyedik helyen áll a csoportban. Az ötödik pozícióban álló vendégek a múlt héten szintén négyet kaptak a „háromoroszlánosoktól”, viszont San Marino ellen megszerezték első győzelmüket (1–0–4).
FÉLIDŐ
Szoboszlai Dominik meg Kleinheislert váltotta.
FÉLIDŐ
Sallói Dániel váltja Sallait.
FÉLIDŐ
A Puskás Aréna nyitó meccsén szereplő bíró vezeti a magyar-andorrai selejtezőt. Rade Obrenovic, a 31 esztendős szlovén dolgozott már a budapesti stadionban, ő volt a tartalék játékvezető 2019. november 15-én a létesítményt avató Magyarország-Uruguay mérkőzésen (1-2). Felnőttszinten nincs jelentős tapasztalata a nemzetközi futballban főbíróként, Bajnokok Ligája- és Európa-liga-főtáblás meccsen sem tevékenykedett, Európa-bajnoki vagy vb-selejtezőben ez az első fellépése.
FÉLIDŐ
A melegítés alapján úgy tűnik, Szoboszlai Dominik beáll a 2. félidőre. A edzőmezét levette, és már meccsszerelésben áll a vonal mellett, nagy tapsot is kapott.
FÉLIDŐ
FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!
FÉLIDŐ
Fotó: Árvai K.
FÉLIDŐ
Nincs elérhető leírás.
FÉLIDŐ
Botka (2), Szalai Á. és Lang veszélyeztette csak az ellen kapuját.
FÉLIDŐ
Szalai A. 79-szer ért labdába, Szalai Á. csak 24-szer.
FÉLIDŐ
Botka 18 passzából 18 pontos volt!
FÉLIDŐ
Szalai A. 68-at passzolt, Nagy 36-ot.
FÉLIDŐ
A párharc legjobb góllövői:
Szalai Ádám 3
Gera Zoltán 2
Nikolics Nemanja 2
FÉLIDŐ
VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
45.
PERC
Kettő perc a ráadás.
45.
PERC
Azért van, ami nem változik. A magyar tábor egyik sarkában helyet foglaló újpestiek itt is klubjuk belga tulajdonosát emlegetik…
45.
PERC
Az első 20 percben sokkal jobbak voltunk.
44.
PERC
Lang nem figyel, Aláezt indítja, aki lőne az ötös jobb sarka elől, de közbelép Szalai A., ráadásul kirúgás. Rossi nagyon mérges ismét, mi tagadás, joggal.
42.
PERC
A védő bal kisujja beleakadt a támadó gallérjába, aki erre a homlokához kapva összerogyott.
41.
PERC
Aláez most az ötösre emel, Lang mellett Fernández eljátssza a nagy halált.
41.
PERC
Schön kioszt egy kötényt, majd Aláez távolról a léc fölé emel.
38.
PERC
Marco Vieira odarúg sokadszorra is Szalai Ádámnak, ez már sárga lap.
36.
PERC
Pujol beadása nagyon rossz, kirúgás.
36.
PERC
Szalai A. nagyot lök Fernándezen, szabadrúgás kissé jobbról, 30 méterről.
36.
PERC
Már 15 százalékban az ellennél a labda.
35.
PERC
Kissé jobbról, 24-ről a léc fölé lő Cervós. Rossi leszidja Nagyot, túl sok lehet a pontatlan passz.
33.
PERC
Most éppen ez a sláger a lelátón:
Tavaszi szél vizet áraszt, virágom, virágom,
Minden madár társat választ, virágom, virágom.
De én inkább meccsre járok, virágom, virágom,
A lelátón dalolászok, virágom, virágom!
32.
PERC
Schön bal oldali beadását hétről Lang méterekkel a bal alsó mellé fejeli.
31.
PERC
Nem 11-es a VAR szerint…
31.
PERC
Kleinheisler beadását a jobb sarok mellé mentik fejjel Szalai Ádám elől.
31.
PERC
TOVÁBB! TOVÁBB? Szalai A. emelése után Botkát felrúgják az ötös jobb sarka előtt, tovább…
30.
PERC
Fotó: Árvai Károly
30.
PERC
Nincs elérhető leírás.
29.
PERC
Szalai az örök-góllövőlistán már csak egy találattal marad el Gera Zoltántól, az elmúlt húsz év legeredményesebb válogatott labdarúgójától.
27.
PERC
Szalai A. megindul, de szerelik, jó támadás lehetne, de ballal Dibuszhoz emel 40-ről Aláez. Ezzel alighanem Fernándezt kereste, aki abban a pillanatban balhátvédként fungált.
25.
PERC
Kicsit javított Andorra. Már 7 százalékban náluk a labda.
23.
PERC
FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!
22.
PERC
Fotó: Árvai Károly
22.
PERC
Nincs elérhető leírás.
22.
PERC
Botka Endrének a 15. válogatott fellépésén ez az első gólja.
22.
PERC
Szalai Ádám a 25. gólját szerezte a nemzeti csapatban. Ezzel megelőzte a két újpesti legendát, az egyaránt 24-24 gólos Fazekas Lászlót és Avar Istvánt és beérte az 1938-ban vb-ezüstérmes Toldi Gézát.
21.
PERC
Nem bizony.
21.
PERC
Szalai A. passzával megindul Botka, elesik Alavedra mellett, tovább, ez a VAR szerint sem igen lesz 11-es…
20.
PERC
Schön adna be balról, de M. García bevetődve őt is szereli.
19.
PERC
BOTKA ENDRE fejjel sokkal pontosabb: Schön bal oldali, ballábas beadását hét méterről, kissé balról a jobb alsó sarokba fejeli, Alavedra mellől. Pujol és kapusa egymásra várt talán a jobb sarok előtt, végül egyikőjüké sem lett: 2–0!
18.
PERC
GÓÓÓL!!! (2–0) Botka
17.
PERC
Schön egy csel után középről, ballal 24-ről a léc alá lőne, de véd Iker robinzonáddal.
16.
PERC
Botka megindul a jobbon Szalai Á. szép passzával, ám szereli őt ballal becsúszva a 16-oson belül M. García.
15.
PERC
Szalai Ádám: 76 válogatott meccs, 25 gól. És négy gólpassz.
15.
PERC
Sallai arcon csapja ballal Pujolt, köszönjük… Az előbb Sallai nagyon hevesen reklamált a sárga lap után és miatt, nem árt azért vigyázni.
13.
PERC
Szalai gólja tovább javított az amúgy is jó hangulaton: tombol a lelátó!
12.
PERC
Sallai Roland kap sárga kapot, mert engedély nélkül végezte el a szabadrúgást…
12.
PERC
E. García nagyon bátor, nagyot rúg Kleinheislerbe… Nincs piros lap.
10.
PERC
Aztán összevész Fernándezzel, úgy kell elrángatni onnan a gólszerzőt.
9.
PERC
SZALAI ÁDÁM jobbal a kapu közepébe emel félmagasan, Iker jobbra el. 1–0!
9.
PERC
Sárga lap is Emili Garcíának.
9.
PERC
García Sárgalap.
9.
PERC
BÜNTETŐ, Sallait jobb térden rúgja a 11-espont előtt E. Garía, Szalai A. remek, távoli, ballábas ívelése után.
8.
PERC
A lelátói hangulatból eddig azt is gondolhatnánk, 6 pontot gyűjtött elmúlt két meccsén a magyar válogatott. Egyértelműen töretlen a bizalom – jelenti Nagy-Pál Tamás a helyszínről.
7.
PERC
Szalai elől kifejelnek egy szögletet Garcíáék. Ketten.
6.
PERC
Schön most előrébb megy, onnan ad be ballal, de ez is magas Szalai Ádámnak.
6.
PERC
Most egymásnak felelget a két oldal a stadionban, zeng a „Hajrá, magyarok!”. Le mernénk fogadni, az andorraiak ilyen hangulatban még nem léptek pályára korábban.
5.
PERC
Szalai az örök-góllövőlistán már csak egy találattal marad el Gera Zoltántól, az elmúlt húsz év legeredményesebb válogatott labdarúgójától.
4.
PERC
Vannak üresen maradt székek, de ránézésre legalább 50 ezren vannak a stadionban. Mint ismeretes, előzetesen erre a mérkőzésre is – az angolok elleni, múlt heti találkozóval együtt – az összes jegy elfogyott, hiszen csomagban, a két szeptemberi meccsre együtt árulták a belépőket.
4.
PERC
M. Garcíát kell ápolni, aki nekiment Sallainak.
3.
PERC
Nagy adok-kapok, de tovább.
3.
PERC
MELLÉ, Schön ad be balról ballal, Szalai Á. nem éri el, Botka már a helyén, a jobb szélen, García mellől azonban jobbal a bal alsó mellé lő, kissé jobbról, 12 méterről.
2.
PERC
Botka megy visszább aztán, de labdát veszítünk a felezőnél.
1.
PERC
Fotó: Árvai Károly
1.
PERC
Nincs elérhető leírás.
1.
PERC
Schön mélyen hátrahúzódik, szinte védő.
1.
PERC
ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A szurkolók csoda lelkesek.
A magyar szurkolók tapsvihara közepette kezdődött el a mérkőzés.
FOTÓK: PÓR K.
Nincs elérhető leírás.
A mieink vörös mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta kékben.
Mint ismert, a 31 éves kapus az 1–0-ra elvesztett elbasani mérkőzés első félidejében összeütközött Bekim Balajjal, aki eltalálta a fejét. Gulácsi Pétert a szünetben lecserélték, majd később visszautazott a klubjához.
Jó hír. Ma délután ismét csapatával, a német labdarúgó Bundesligában szereplő RB Leipziggel edzett Gulácsi Péter, akit a magyar válogatott Albánia elleni mérkőzésén (0–1) fejsérülés miatt le kellett cserélni – írja a Kicker.
Tőlünk Orbán eltiltott, Gulácsi és Varga K. sérült.
A szurkolók ezúttal is tömött sorokban vonultak a stadion felé.
Nincs elérhető leírás.
Nincs elérhető leírás.
Közben a stadionban már melegít a csapat (a lelátók még foghíjasak).
A nap idézete a meccsre vonuló szurkolóktól, középkorú apa a kamasz fiának : „Itt nagy tömeg lesz, nem lehet szórakozni. Ha elkeverdsz a meccsen, akkor keresd itt a sarkon a Stadion Sörözőt, ott biztos megtalálsz a meccs után” – jelenti Pór Károly.
Nincs elérhető leírás.
Egy kis örökmérleg: 5 találkozó, 4 magyar és 1 andorrai sikerrel, 15, ill. 2 rúgott góllal.
Koldo Álvareznek tehát négy védő hiányával kell megbirkóznia a Magyarország elleni mérkőzés előtt – ami biztos, a San Marino és Anglia ellen bevetett keretre számít, nem hívott be új játékost.
Christian García középhátvédként vethető be, a spanyol negyedosztályban szereplő SD Tarazona játékosa 22 évesen a jövő andorrai védelmének oszlopos tagja lehet. Chus Rubio az andorrai első osztályú IC d’Escaldes jobbhátvédjeként 2015 novembere óta futballozik rendszeresen a válogatottban, a 2022-es világbajnokság selejtezősorozatában eddig három találkozón kapott lehetőséget.
A nevezettek közül különösen Marc Vales hiánya jelenthet nagy érvágást. A norvég első osztályú Sandefjord középső védője nemcsak a védelem összefogásáért felelős: a válogatott selejtezőbeli három góljából kettőt szerzett, azokkal győzte le Andorra hazai pályán San Marinót. Marc Rebés szintén alapembernek tekinthető, a belső védőként és védekező középpályásként egyaránt jó teljesítményre képes futballista az eddigi ötből négy selejtező mérkőzésen kapott lehetőséget – neve onnan is ismerős lehet, hogy a 2017 júniusában rendezett világbajnoki selejtezőn, a Magyarország ellen 1–0-ra megnyert találkozón ő szerezte az andorraiak győztes gólját.
Habár a vereség mindig elkeserítő, Andorrának egyáltalán nem szokatlan, hiszen 58 eddigi idegenbeli Európa-bajnoki és világbajnoki selejtező mérkőzésén egyetlen győzelmet sem aratott. Döntetlent is mindössze kétszer ért el: 2005 februárjában Macedónia (0–0) és 2019 novemberében Albánia (2–2) otthonában. A következő lehetőséget a statisztika javítására a Magyarország elleni szerdai találkozó kínálná, amikor a Puskás Arénában lépnek pályára Koldo Álvarez játékosai. A szövetségi kapitány helyzetét a szokottnál is jobban nehezíti, hogy a Wembleyben négy olyan játékosa – Christian García, Chus Rubio, Marc Rebés, Marc Vales – kapott sárga lapot, akinek már volt figyelmeztetése a selejtezősorozatban, így a szerdai összecsapást ki kell hagyniuk.
NÉGYGÓLOS VERESÉGET SZENVEDETT Angliában Andorra, Gareth Southgate válogatottja mégis sokáig küszködött a miniállam csapata ellen. Jesse Lingard első félidőben szerzett gólját a 72. percig nem követte a megnyugtató második, és ahogy az angolok szövetségi kapitánya utólag elismerte, kifejezetten frusztrálta őket az andorraiak lelkes védekezése. Az előnyt végül Harry Kane büntetőjéből sikerült megduplázni, és a mérkőzés utolsó negyedórájában felőrölte ellenfelét az Eb-második gárda. „Az első hetven percben tetszett a játékunk – idézi az expressandstar. com az andorraiak szövetségi kapitánya, Koldo Álvarez értékelését.
– Jól védekeztünk, sikerült megfékeznünk az angolok támadásait, utána viszont elfogyott az erőnk. Persze a világ egyik legjobb csapata ellen ez egyáltalán nem meglepő.”
A remélt, sőt kötelező győzelemért Schäfer András is tehet. Mint utóbb kiderült, a DAC középpályásának begyulladt a bölcsességfoga, ezért nem számolhatott vele Marco Rossi az elbasani selejtezőn. A begyulladt fogat kihúzták, így Schäfer pályára lépésének nincs akadálya. Nem csoda, hogy kedd délután már Marco Rossi arcán is megjelent végre egy halvány mosoly…
Mint ismert, Gulácsi Péter kénytelen volt elköszönni társaitól, az Albániában megsérülő kapust az elmúlt napokban tüzetesen megvizsgálták, és hála az égnek, fej- és gerincsérülést sem találtak. Mint megtudtuk, a következő napokban is megfigyelés alatt áll, az még nem dőlt el, hogy klubcsapata, az RB Leipzig Bayern München elleni szombati rangadóján visszatérhet-e a kapuba, bár német lapok szerint szerdán talán edzésbe is állhat. Az Andorra elleni találkozót eltiltás miatt kihagyó Willi Orbán ugyanakkor visszatért – Lipcsébe. Egyúttal üzent is: „Sajnos nem értük el a remélt eredményeket, és a második sárga lapom miatt én is idő előtt visszatértem Lipcsébe. Nagyon szurkolok a srácoknak Andorra ellen!”
Ugyanekkor a telki bázison elkezdődött a nemzeti együttes edzése – elsőként Sallai Roland sétált ki a pályára, majd szép sorban követték őt a többiek, köztük az albániai mérkőzést – egy minden bizonnyal téves pozitív teszt miatt – kihagyó Szalai Ádám.„Gyerünk, induljunk!” – adta ki az utasítást a csapat kapitánya, és a társaság már neki is veselkedett a felvezető körnek. Szalai Ádámot tizenkilenc mezőnyjátékos követte, míg a két kapus, Dibusz Dénes és Bogdán Ádám Kövesfalvi István kapusedző társaságában elvonult a pálya egyik szegletébe.
ÚGY TŰNIK, A KÉT FÁJÓ VERESÉG UTÁN minden napra jut egy jó hír. Hétfőn arról kaptunk tájékoztatást a Magyar Labdarúgó-szövetségtől, hogy bár Szoboszlai Dominiknak vissza kellett volna térnie Lipcsébe, a húszéves középpályás maga kérte klubját, hadd maradjon a válogatottal az Andorra elleni mérkőzésre is – az engedélyt megkapta. Kedd délután pontosan 16.45-kor pedig befutott az újabb jó hír. „Megérkezett az Andorra elleni mérkőzés előtti, FIFA által kötelezően előírt tesztelés eredménye, amely az összes játékos és stábtag esetében negatív. Valamennyi egészséges játékosra számíthat Marco Rossi, ideértve Szoboszlait és a három negatív tesztet adó Szalai Ádámot is” – kürtölte világgá az MLSZ.
A szombati vb-selejtező előtt pozitív, de azóta egymás után három negatív koronavírustesztet produkáló Szalai Ádámmal kapcsolatban friss hír, hogy pályára léphet Andorra ellen.
„Az, hogy továbbra is csak az edzői feladatomra tudjak koncentrálni. Amikor minden irányból záporoznak a kritikák, nem egyszerű csak a saját munkánkra fókuszálni. De szerintem sikerült, most Andorrával foglalkoztunk, utána pedig lesz időnk feldolgozni a történteket.”
„Most más lesz a taktika, két támadóval fogunk játszani, nyilván azért, mert más játékerőt képvisel az ellenfél. Kevesebbet fogunk védekezni, de szervezett és hatékony csapatjátékot szeretnék látni. Ez mindig működött, kivéve Albánia ellen. Biztonságos lesz a védekezésünk, mi fogjuk birtokolni a labdát, és amikor támadunk, maximális összehangoltságra lesz szükség. A szurkolóktól pedig azt szeretném kérni, hogy legyenek velünk türelmesek. Andorra mélységben fog védekezni, zárja sorait, úgyhogy nekünk türelmesek kell járatnunk a labdát és meglátnunk, hogy mikor kínálkoznak lehetőségek a sikeres támadásokra.”
„Nem szabad soha senkit alábecsülni. Ez mindig luxus, különösen most, amikor a mögöttünk lévő két meccset szeretnénk elfelejteni. Az elsődleges cél az lesz, hogy győzzünk, a másodlagos az, hogy jó teljesítménnyel. Ha ez nagyobb gólkülönbséget eredményez, az csak plusz. Nyilván lesz változás a felállásban, elsősorban azért, hogy támadóbb szellemben lépjünk pályára.”
Marco Rossi szövetségi kapitány is azzal kezdte: alaposan kielemezték az elmúlt két mérkőzést.
„Több dolog is hiányzott a srácok játékából. A legszembetűnőbb a lendület, a győzni akarás, a felvállalt párharcok hiánya. Pedig ezek voltak a ránk leginkább jellemző tulajdonságok az Eb-n. A másik a fizikum. Más válogatottaknál is látjuk, hogy egy jó Eb után nehézségeik adódtak, vagyis a fizikai visszaesés nem csak ránk jellemző. Ez nem alibi. Azon dolgozunk, hogy visszahozzuk a teljesítményt oda, ami az Eb-n jellemzett minket. Az Anglia elleni vereségre lehetett számítani, de sokáig jól védekeztünk, aztán veszítettünk hátul a tömörségből. Albánia ellen a játékunk sok kívánnivalót hagyott maga után. Kielemeztük ennek az okait, és meg vagyok arról győződve, hogy a vereségekből sokkal többet lehet tanulni, mint a győzelmekből.”
„Tegnap összeültünk, megbeszéltük, levontuk a következtetéseket. Nyilván ez édeskevés, ki is kell vinni a pályára azt, amit beszéltünk. Meg kell mutatnunk, hogy miért is szurkolt értünk egész Magyarország az Európa-bajnokság alatt. Természetesen mi sem vagyunk boldogok, dühösek vagyunk saját magunkra, hogy így alakult ez a két meccs. Fájó, hogy Angliától nagy különbséggel kaptunk ki. Kicsit az köszönt vissza, ami Portugália ellen az Eb-n: gyáva módon kezdtünk el futballozni, nem tudtuk megtartani a labdát. Attól függetlenül, hogy erősebb az ellenfél, kell, hogy legyen a válogatottban tartás, nem engedhetjük el többet így a mérkőzést. Az albánok elleni vereség pedig azért fájó, azért vagyunk dühösek magunkra, mert megint azt érezzük, hogy elkezdtünk valamit építeni, a szurkolók szeretete is gyarapodott, amit nem szeretnénk egy hét alatt két mérkőzéssel lerombolni. Ezért él bennünk a bizonyítási vágy, hogy szerdán Andorra ellen megmutassuk, vissza tudunk találni a helyes útra. Félre kell tennünk ezt a két meccset, nem szabad görcsösséget felvinni a pályára, és egy domináns, jó támadófutballal kell kiszolgálnunk a nézőket. Ha győzünk, nyitott marad a második hely kérdése. Nem szabad olyan gödörbe csúszni, mint az előző Eb után, mentálisan helyre kell tennünk saját magunkat. Ha megint úgy tudunk küzdeni egymásért, mint az Eb-n, akkor ennél nagyobb probléma nem lesz, és ki tudunk lábalni belőle.”
Először a válogatott középpályása, Nagy Ádám válaszolt az online sajtótájékoztatón az újságírók előre elküldött kérdéseire.
Fotó: Szabó Miklós
Marco Rossi szövetségi kapitány és Nagy Ádám is arra készül, hogy a magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokságon is látott arcát mutatja két vereség után az Andorra elleni budapesti világbajnoki selejtezőn. Az olasz szakember elárulta: támadó szellemben, két csatárral lép pályára a válogatott, de az ellenfél mélyen fog védekezni, ezért türelmet kér a szurkolóktól.
„Jó lehetőség ez nekik, hogy bizonyítsák, tévedtem, amikor legutóbb nem nekik szavaztam bizalmat – mosolygott a szövetségi kapitány, akit lapunk arról is kérdezett: a szeptemberi eredmények ismeretében milyen ellenfélre számít, hogyan látta a magyarok Anglia és Albánia elleni teljesítményét. – Anglia játékerejével a világ minden futballszurkolója tisztában van, minden poszton világklasszis áll a kapitány rendelkezésére. Albánia rendkívül kellemetlen ellenfél, főleg hazai pályán. Ugyanakkor mi is láttuk, hogy a magyar válogatott milyen nagyszerűen felvette a versenyt az Európa-bajnokságon a portugál, a francia és a német együttessel szemben. Arra számítunk, hogy a nyári Eb-n látott magyar csapat vár ránk szerda este, ezért mindent meg kell tennünk, ami tőlünk telik, hogy megnehezítsük a dolgát. Néhány nap alatt három mérkőzést lejátszani egyáltalán nem könnyű, már nem frissek a játékosok, de reméljük, képesek leszünk jó teljesítményt nyújtani Budapesten.”
Koldo Álvarez szövetségi kapitány lapunk kérdésére elmondta, a négy eltiltott játékosa nyilvánvalóan hiányzik majd, ám hiányuk megnyitja az ajtót mások előtt.
„Az nekünk nyilván kellemes emlék – ezt Marc Pujol, a sajtótájékoztató másik vendége mondta. Az andorrai futballista ott volt a minket igencsak fájdalmasan érintő összecsapáson. – Annak a találkozónak nem sok jelentősége van a szerdai mérkőzést tekintve, teljesen más meccs vár ránk Budapesten. Tisztában vagyunk vele, hogy nem lesz sok esélyünk gólt szerezni, de ha lehetőséghez jutunk, ki kell használnunk.”
Szerdai ellenfelünk hazai pályán 2–0-ra legyőzte San Marinót a „kiscsapatok rangadóján”, azt követően 4–0-ra kikapott Angliától. A szerdai találkozót tekintve alighanem igaza van a miniállam szövetségi kapitányának, de megtanultuk, hogy jobb óvatosnak lenni: 2017-ben 1–0-ra kikaptunk Andorrában.
Andorra a „hármasugrást” győzelemmel kezdte, vereséggel folytatta – ezek után jön a magyar válogatott elleni mérkőzés (Fotó: Árvai Károly)
„Tudjuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek.” Koldo Álvarez, Andorra szövetségi kapitánya mondta ezt a kedd délutáni hivatalos sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy tisztában van vele, nem lesz sok esélyük gólt szerezni a magyar válogatott elleni világbajnoki selejtezőn.
Szalai Attiláé a legtöbb voks – velük kezdenének olvasóink.
„Ez most pici problémát is jelentett, mert ilyen jó visszatérés után a közvélemény elvárta tőle, hogy a magyar válogatottnak is azonnal húzóembere legyen. Ezek az elvárások szerintem túlzók voltak egy fiatal játékostól több hónapos kihagyás után, mert nem várhatjuk el tőle, hogy a hátán vigye a csapatot” – nyilatkozta Lőw Zsolt. Hangsúlyozta: Szoboszlaiban ettől függetlenül benne vannak a váratlan megoldások, a gólok, gólpasszok, ezért arra kérte a szurkolókat, hogy ne legyenek türelmetlenek, és egyelőre ne támasszanak túl nagy elvárásokat a középpályással szemben.
„Hagyjuk, hogy újra ritmusba jöjjön, játsszon Lipcsében harminc, negyven, ötven mérkőzést, fejlődjön folyamatosan, és amikor a klubjában meghatározó futballista tud lenni, akkor a válogatottban is stabil játékra lesz képes, és húzóembere lesz ennek a nemzeti együttesnek” – fogalmazott.
Hozzátette: mindig jellemző volt a magyar futballra, hogy a légiósoknak nehezebb volt jól teljesíteniük a válogatottban, mint klubcsapataikban. A Lipcséből érkező Szoboszlai Dominik esetében pedig emlékeztetett: hosszú sérülés után csak a közelmúltban térhetett vissza a pályára, a Leipzigben jól játszott, gólokat szerzett ugyan, de ennek ő személy szerint nem tulajdonított túl nagy jelentőséget.
„Amit most láttunk, az picit talán újra a realitás, valahol itt tartunk. Az angol válogatottól, amely a nyáron Eb-döntőt játszott, benne van a pakliban a vereség, akár ilyen különbséggel is, hiszen akkora differencia van a két csapat között. Az Albániában balszerencsés körülmények között, a hajrában kapott góllal elveszített találkozón a döntetlen igazságosabb végeredmény lett volna. De a mai modern labdarúgásban, amikor ráadásul a csapatok között ilyen pici különbség van, nüanszok döntenek. Ezek a nüanszok most az albánok felé billentették a mérleg nyelvét” – nyilatkozta.
Löw, kifejtette: a nyári, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon a szenzációs közönség támogatása „extra motivációt adott” a játékosoknak, aminek következtében „abszolút túlteljesített a magyar válogatott”. Ezért nem volt reális az elért siker, ami a csapat esetében a nagyon erős csoportban a portugálok elleni meccsen 3–0-s vereséget, majd a franciák és a németek elleni 1–1-es, illetve 2–2-es döntetlent jelentett.
Lőw Zsolt, a labdarúgó Bajnokok Ligájában címvédő Chelsea másodedzője szerint nem szabad temetni a magyar válogatottat a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezősorozatában.
ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MAGYARORSZÁG–ANDORRA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!