2024.VII.15. Ferencváros – West Ham United: 2-2

AZ UTOLSÓ PILLANATBAN ÚSZOTT EL AZ FTC GYŐZELME A WEST HAM ELLEN

Kétgólos előnyből várta a Ferencváros a második félidőt, amelyben az angolok jól gazdálkodtak helyzeteikkel.
A Ferencváros ausztriai edzőtáborának záró mérkőzésén a zöld-fehérek Kitzbühelben 2–2-es döntetlent játszottak az angol élvonal 9. helyén végző West Ham ellen.

Pascal Jansen:

Ferencváros — West Ham United: 2-2 (2-0)
Kitzbühel, 16:00. ? néző.
Vezette: ?

Ferencváros: Varga Á. — Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Ramírez (Civic, 58.) — Maiga (Kady, 76.), Abu Fani (Rommens, 58.) — Traoré (Bassey, 76.), Owusu (Ben Romdhane, 58.), Kehinde (Gruber, 83.) — Pesic (Tóth A., 76.)
kispad: Szécsi G., Radnóti, Knoester, Zachariassen, Botka, Aaneba, Katona B.
vezetőedző: Pascal Jansen

West Ham United: Fabiański (Foderingham, 46.), Kodua (Marshall, 60.), Mavropanos (Zouma, 46.), Kilman (Aguerd, 46.), Cresswell (Emerson, 46.), Orford (Earthy, 46.), Potts (Moore, 68.), Ward-Prowse (Irving, 46.), Guilherme (Kelly, 54.), Kudus (Casey, 46.), Cornet (Ings, 46.)
kispad: Terry, Herrick, Robinson
vezetőedző: Julen Lopetegui

Gól: Owusu (25.), Pesic (41.) illetve Ings (48.), Aguerd (90.)
Sárga lap: Maiga (47.) illetve —

Premier League-csapat ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a Ferencváros. A magyar bajnok hétfő délután csodálatos környezetben a 2022–2023-as idényben Konferencialigát nyerő West Ham ellen lépett pályára Ausztriában. Julen Lopetegui a nyáron érkezett a londoni együtteshez, így a Real Madrid és a spanyol válogatott korábbi szakvezetője először irányította csapatát. Nem meglepő módon sok fiatal kapott lehetőséget a West Hamben, ám ott volt a kezdőben a nagyágyúk közül Lukas Fabianski, Kosztantinosz Mavropanosz, Aaron Cresswell, Mohammed Kudus, Maxwel Cornet és James Ward-Prowse is, akiknek összesen 1142 Premier League-mérkőzés van a hátuk mögött.

Tosin Kehinde próbálkozásával kezdődött a mérkőzés, a Ferencváros támadója nem találta el a kaput. Utána Alekszandar Pesics került a középpontba és az angol védők „célkeresztjébe”. A szerb csatárt előbb fejbe rúgták, majd egészen rosszul kinéző térdsérülést szenvedett (ápolás után tudta folytatni a játékot), nem sokkal később pedig egy szabadrúgás után lőtték ki a sorfalból…

A harmadik csapást már Fradi-előnyben szenvedte el Pesics, ugyanis az ivószünetet követően, a 25. percben Owusu Kwabena nagyszerűen emelt a West Ham kapujába (1–0). Maxwel Cornet kiegyenlíthetett volna, lövése után azonban a kapu mögött felállított rendezvénysátor tetejére hullott a labda.

A Ferencváros jól játszott, igyekezett rövid passzokkal támadásokat építeni, labdavesztések után pedig gyorsan visszaszerezni a labdát. Az első félidő végén Cebrails Makreckis kiváló kiugratása után az „ütött-vágott” Alekszandar Pesics szépen gurított a jobb alsó sarokba (2–0). A szünetben megérdemelten vezetett a Fradi nagynevű ellenfele ellen.

A félidőben a Ferencváros nem cserélt, a West Ham viszont kilencet is (többek között beállt az Európa-bajnok olasz Emerson és a 11-szeres francia válogatott, Bajnokok Ligája-győztes Kurt Zouma is), ami meglátszott a pályán. Az angolok feljebb kapcsoltak, átvették az irányítást, és a szünetben beálló Danny Ings nem sokkal a fordulás után szépen tekert szabadrúgásból a magyar kapuba (2–1).

Pascal Jansen, az FTC vezetőedzője is frissített csapatán, beállt többek között két új szerzemény, Philippe Rommens és Kady Borges is. A 26 éves belga a védekező, míg a 28 esztendős brazil a támadó középpályás posztra érkezett, utóbbi néhány perc után nagyszerűen ugratta ki Kehindét, de nem tudta növelni előnyét a Ferencváros. Gruber Zsombor éles szögből a lécre lőtt, majd a végén a 47-szeres marokkói válogatott Najef Agerd kiegyenlített (2–2).

A gól után már a középkezdésre sem volt idő, a játékvezető lefújta a mérkőzést, a Fradi hiába vezetett már 2–0-ra is, döntetlen lett a végeredmény. Azonban a Ferencváros büszke lehet a teljesítményére, jól játszott, így a felkészülés végeztével bizakodva várhatja a Bajnokok Ligája-selejtező második körének jövő kedden esedékes első mérkőzését a Groupama Arénában.

Owusu Kwabena:

(A Ferencváros és a West Ham United hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)

2 hozzászólás a(z) 2024.VII.15. Ferencváros – West Ham United: 2-2 bejegyzéshez

• PERCRŐL PERCRE:

15:57
    KITZBÜHEL A SÍELÉS PARADICSOMA AZ ALPOK HEGYEI KÖZT, DE SZURKOLÓK ÍGY IS VANNAK.
    15:58
    NAGYON MELEG VAN AUSZTRIÁBAN IS…
    15:58
    A WEST HAM LEGNAGYOBB ÁSZAI HIÁNYOZNAK, NEKIK KÉSŐBB KEZDŐDIK AZ IDÉNY.
    16:02
    ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ
    A Ferencváros zöld-fehér mezben, fehér nadrágban, a West Ham tiszta feketében játszik.

16:04
    2. PERC
    Pesics fejét találta el egy magasra emelt láb, szabadrúgást kapott.

16:07
    4. PERC
    Owusu szerzett harcosan labdát a bal szélen, betört a tizenhatoson belülre, Kehindéhez játszott, aki némi térülés-fordulás után mellélőtt.

16:14
    10. PERC
    Az első tíz perc Fradi-fölénye után éledezik a West Ham, bár helyzethez ez azért kevés volt.

16:17
    14. PERC
    Pesicset nem kímélik… Ezúttal Kodua taposott rá. A szerb csatár a térdét fájlalja.

16:26
    22. PERC: IVÓSZÜNET A NAGY HŐSÉG MIATT
    16:28
    GÓÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! 1–0
    25. perc: Az ivószünet után nem sokkal Owusu indult meg a bal oldalon, becsapta a védőjét, majd egészen éles szögből óriási gólt lőtt a hosszú felsőbe, a labda a kapufáról pattant a hálóba. 1–0

16:30
    28. PERC
    Maiga elkésett belépője után kapott szabadrúgást a West Ham 20 méterre a zöld-fehérek kapujától.

16:32
    29. PERC
    A szabadrúgást Cresswell végezte el, sikerült Pesicset kilőnie a sorfalból.

16:33
    30. PERC
    Némi zavar a Fradi kapuja előtt, Luis Gustavo blokkolt, a labda Cornet elé pattant, aki 7 méterről csúnyán fölélőtt.

16:37
    34. PERC
    Traoré szép cselekkel jutott be a londoniak tizenhatosán belülre, majd az Abu Fanitól visszatett labdát egészen éles szögből lőtte fölé.

16:39
    OWOSU MARADT A FÖLDÖN EGY BECSÚSZÁS UTÁN.
    Ő volt a szabálytalan, de időbe telt, míg helyrejött.

16:44
    GÓÓÓÓL! NÖVELTE AZ ELŐNYÉT A FERENCVÁROS! 2–0
    41. perc: Makreckis szép csellel becsapta őrzőjét, majd a lehető legjobb ütemben szöktette Pesicset, aki 8 méterről a kimozduló kapus mellett növelte az előnyt. 2–0

16:48
    VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, JÓ JÁTÉKKAL VEZET A FERENCVÁROS. 2–0
    17:05
    ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ.
    A Ferencváros nem cserélt, a West Hamben több csere is volt, összesen hét, például bejött az egykori olasz válogatott Emerson vagy a francia válogatott Kurt Zouma is.

17:07
    48. PERC
    Maiga elcsúszott, úgy szabálytalankodott, 18 méterre a kaputól jöhet szabadrúgással a West Ham.

17:09
    ÓRIÁSI WEST HAM-GÓL! 2–1
    48. perc: Szépített a West Ham. Ings állt a labda mögé, és jobbal kiválóan tekert a jobb felsőbe. 2–1

17:12
    53. PERC
    Traoré szép cselek után húzott jobbról középre, már a tizenhatos előterében járt, amikor buktatták, de a bíró előnyszabályt adott, abból viszont nem lett semmi.

17:19
    58. PERC: FERENCVÁROSI CSERÉK
    Lejött Ramírez, Owusu és Abu Fani, bejött Civic, Ben Romdan és Rommens.

17:20
    61. PERC
    Kehinde jó átadását Traoré próbálta meg a tizenhatos jobb sarka közeléből a hosszú fölsőbe tekerni, kevés sikerrel.

17:26
    66. PERC
    Traoré indult meg a leshatáron, sokáig nem tudták utolérni, de végül szögletre mentettek előle. A szöglet után Pesics lesről próbált gólt lőni, de emelkedett a partjelző zászlaja.

17:35
    72. PERC

Foderingham két jó védéssel őrizte meg a West Ham kapuját a góltól.

17:37
    FERENCVÁROSI CSERÉK
    Traoré, Pesics és Maiga leballagott a pályáról, Bassey, Tóth Alex és Kady Borges jött be a helyükre.

17:38
    79. PERC
    Nagy helyzetben tört kapura Bassey, nem tudta ellőni, Kehindéhez játszott, aki szintén nem jutott lövéshez.

17:39
    80. PERC
    Bassey dolgozott ki magának 14 méterről lövőhelyzetet, a labdája nem sokkal ment el a bal alsó mellett.

17:44
    84. PERC: KAPUFA!
    Gruber Zsombor az imént állt be Kehinde helyett, és máris helyzetbe került, éles szögből nagy erővel a lécet találta el.

17:46
    87. PERC
    Jónak tűnő támadást vezetett a bal oldalon a Ferencváros, Gruber lódult meg a bal oldalon, beadását viszont lehúzta a West Ham kapusa.

17:50
    GÓL! EGYENLÍTETT A WEST HAM! 2–2
    Szabadrúgást kapott a West Ham 30 méterre az alapvonaltól, a bal oldali oldalvonal közeléből. Emerson beadása átszállt a fejek felett, de az angolok megszerezték, jött egy újabb beadás, amelyre érkezett Agerd, és 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2