Évfordulók:
105 éve született Hernádi Pál
87 éve született Ivanics Tibor
44 éve született Sólyom Csaba
Mérkőzéseink ezen a napon:
1909. FTC – Kolozsvári KASK 7:1, Edzőmérkőzés
1910. FTC – NSC 4:2, Ladányi díj
1911. Pécsi AC – FTC 0:11, Edzőmérkőzés
1912. Kaposvári AC – FTC 1:7, Edzőmérkőzés
1913. Szegedi AK – FTC 0:5, Edzőmérkőzés
1914. Pécsi AC – FTC 2:8, Edzőmérkőzés
1915. FTC – BTC 3:0, Edzőmérkőzés
1918. FTC – Vasas 2-0, NB1
1919. Rapid – FTC 5-0, Rapid serleg
1920. Dresdener SC – FTC 2-2, nemzetközi barátságos
1926. Pozsony válogatott – FTC 0-2, nemzetközi barátságos
1927. Pozsonyi kombinált – Ferencváros 1-8, nemzetközi barátságos
1928. Admira – Ferencváros 6-1, Nemzetközi torna
1930. Polonia – Ferencváros 0-5, nemzetközi barátságos
1932. Juventus – Ferencváros 4-0, KK
1942. Ferencváros – Diósgyőri MÁVAG 6-2, MK döntő
1945. Ferencváros – Ganz 11-0, NB1
1947. vegyes FTC, Csepel – Zidenice 3-2, nemzetközi barátságos
1957. Nyugat – Ausztrália – Ferencváros 1:6, nemzetközi barátságos
1961. Slavia Szófia – Ferencváros 0:0, nemzetközi barátságos
1969. Dunaújváros – Ferencváros 0:1, NB1
1971. Slovan Levice – Ferencváros 1:6, nemzetközi barátságos
2013. Ferencváros – Szekszárd 4-1, Edzőmérkőzés
2016. Ferencváros – FK Vozdovac 0-0, nemzetközi barátságos
2017. Ferencváros – FK Jelgava 2-0, EL selejtező
Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 12 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 59-26 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1910. Varga János
1927. Fröhlich Sándor
1957. Friedmanszky Zoltán
1957. Virágh József
2016. Csernik Kornél
2016. Hüsing, Oliver
2017. Bőle Lukács
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
1926. Mácsay András
1926. Matkovich Ferenc
1926. Varga István
2016. Csilus Ádám
2016. Nyéki Márk
2017. Radó András
Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:
Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
„Óriási nézőközönség előtt mérkőzött szerdán a bajnokcsapat az uj igazolt játékosokkal felfrissített Nsc ellen. A mérkőzés erős iramban, mindvégig érdekes volt, kár azonban, hogy a vége felé eldurvult a játék, a miben Kanyaurek, Feldman és Hlavay jártak elöl, de a nyugodt Ftc játékosok nem reagáltak a durvaságokra. Weisz rúgja az első felidő egyetlen gólját, a mit Tóth a második félidő elején kiegyenlít, majd Schlosser és Weisz további gólokat rúgnak. Fritz habozása meghozza az Nsc második gólját, de ezt követi Borbás ideális lefutása, a mit Schlosser kapásból a hálóba továbbit. 5 perccel a befejezés előtt a bíró Kanyaureket és Romethet kénytelen kiállítani.” (1910 – NSC)
„Elég érdekes és nívós mérkőzés, amelyet a mezőnyben sokkal jobban és tetszetősebben játszó Vasasok könnyen a maguk javára dönthettek volna el, ha csatársoruk a gól előtt több határozottságot és céltudatosságot tanúsít. Így azonban a hasznosabban játszó FTC munkáját koronázta siker. A győztes csapat főleg lelkes, agilis és lendületes játékáért érdemel dicséretet. Pataki visszatérte feltétlenül nagyfokú megerősödését jelenti a csapatnak. Messze van ugyan még attól a formától, amellyel a legjobb magyar középcsatár címét szerezte meg magának, de minden mozdulatával elárulta, hogy rövidesen ismét a legjobbak sorába fog emelkedni.” (1918 – Vasas)
„Az FTC szépen és lelkesen játszott. A gólarány nem fejezi ki az FTC fölényét.” (1926 – Pozsonyi kombinált)
„Nagy fölénnyel győzött a Ferencváros Pozsonyban.” (1927 – Ligeti, PTE kombinált)
„A lengyelek elleni reváns mérkőzésen Varsóban sokáig szívósan védekeztek a hazaiak, s így csak a 43. percben tudjuk megszerezni a vezető gólt Kohut fejeséből. Után rögtön azonba a 44. percben Takács II. már a második gólt lövi. Szünet után már a második percben Toldi növeli az eredményt. Most iskolajátékot mutat be a csapatunk, s ennek során a 16. percben Takács II., majd a 18. percben ugyanő szerez újabb gólt. A csapat a hátralévő idő alatt is fölényesen játszott.” (1930 – Polonia)
„Jó bornak nem kell cégér – tartja a közmondás és ez az igazság alighanem az izgalmasnak ígérkező labdarúgó tornákra is vonatkozik, mint arról a Magyar Kupa idei befejező négyes mérkőzésén meggyőződhettünk. Mindkét nap zsúfolásig megtelt villamosok összesen mintegy 40.000 nézőt szállítottak ki a négy izgalmas összecsapást hozó középdöntő és döntő mérkőzésekre….A Ferencváros szurkolótábora, amelyet az egerekbe emelt az Újpest nagy veresége, azt remélte, hogy a zöld-fehérek köszörülik ki a fővárosi labdarúgáson esett csorbát és akkor, amikor a keserves és valóban igazságtalan 2:1-es győzelemmel kellett megelégedniök, ők sem tagadhatták le, hogy ezt a mérkőzést a Ferencváros legszerencsésebb győzelmei közé fogják iktatni…A kupa döntőjében a Ferencváros és a DiMÁVAG sokáig bizonytalan kimenetelű és második félidő közepéig meglehetősen csapkodó, hibákkal zsúfolt, de izgalmas mérkőzést vívott. Azonnal feltűnt ugyan, hogy ma más Ferencváros van a pályán, mint egy nappal előbb és megállapíthattuk, hogy különösen a csatársor született újjá tegnapi játékhoz képest. Ismét bebizonyosodott, hogy két gólratörő, gyors szélső a legjobb védelmet is megbonthatja s ezúttal a Lukács-Kiszely kettős jóval felülmúlta a tegnapi játékhoz képest erősen visszaesett Fűzér-Turbéki szélsőpárt. A két első Ferencvárosi gól Kiszely érdeme. Az DiMÁVAG egyenlítése után megmozgatja az egész zöld-fehér együttest, amely néhány perc alatt ellenállhatatlan erővel fekteti kétvállra veszélyes ellenfelét. A Ferencváros sokat tűrt, sokat csalódott közönsége egy emberként ünnepli most ezt a csatársort, amely sorra lövi góljait megtört ellenfele hálójába. Már csak az idő akadály az újabb góloknak, különben a 6:2 helyett 10:2 is lehetne az eredmény. — Jövőre bajnok lesz a Fradi – hallatszik innen-is, onnan-is, amikor egetverő éljenzés közben Lázár, a csapatkapitány átveszi az MLSZ képviselőjétől a Magyar Kupát.” (1942 – DiMÁVAG)
„A mérkőzés előtt a Ferencváros öltözőjében Szabó edző serkenti a csatárokat: — Ne fukarkodjatok a lövésekkel!…A mérkőzésen Ferencváros nagy fölénye jegyében zajlott le. Minden tekintetben magasan fölötte állott ellenfelüknek a zöld-fehérek. Már az első félidőben is sokkal több gólt lőhettek volna. A második félidőben kifulladtak a Ganz-védők s a Ferencváros megerőltetés nélkül érte el góljait. A Ferencváros közvetlen védelmét nem állította nagyobb feladat elé a Ganz, Sárosi Béla nagyszerű labdákat adott előre, de lakat is kitűnő volt. A támadó ötösben Sipos feltűnően szorgalmas volt. Kubalának volt néhány remek mozzanata. Sárosi dr. kissé halványabb volt. Gyetvai erősen javult. A Ganz csatársora nem tudta tartani a labdát, így a védelemre olyan nagy munka hárult, amellyel nem tudott megbirkózni. Egyénileg Várszegi, a gólok ellenére is Gyuris, Fehér és Ladányi tűnt ki a csapatból.” (1945 – Ganz)
„Opata Zoltán: A csehek jól játszottak, de ennyivel jobb volt a Fradi.” (1947 – Zsidenice)
„A Ferencváros labdarúgócsapata közel ötvenórás repülőút után megérkezett az ausztráliai Perth városába. A város sporttelepén csütörtökön edzést tartott a Fradi, s ezen nagyon sok ausztrál sportrajongó jelent meg. A magyar csapat első ausztráliai mérkőzésére a tervek szerint szombaton kerül sor, amikor Ny. Ausztrália ellen lépnek pályára a zöld-fehérek. Az első mérkőzésére Perth-ben került sor. A találkozó iránt óriási érdeklődés nyilvánult meg, hiszen magyar csapat még nem játszott ezen a földrészen. Az első félidőben ragyogóan játszott a Fradi, különösen Orosz (ő lőtte az első gólt Ausztráliában) és Borsos volt elemében. Szünet után a most leigazolt Friedmanszky játszott a legjobban.” (1957 – Nyugat-Ausztrália)
„Hazai mezőnyfölény után a Fradi a 60. perctől átvette a játék irányítását. A győztes gól is ekkor esett: a 70. percben Rákosi a bal oldalról ívelte át a labdát, Németh hányat vetődve akarta kapura lőni, de lyukat rúgott, a labda Szőke elé került, a jobbszélső mintegy 14 m-ről nagy erejű lapos lövést eresztett meg. A labda a vetődő Aczél kezéről vágódott a hálóba, 1:0.” (1969 – Dunaújváros)
Vélemény, hozzászólás?