László Csaba a Ferencváros új edzője
Hétfőn ülésezett az FTC Rt. igazgatósága, és úgy döntött, hogy július 15-től László Csabát nevezi ki a Ferencváros vezetőedzőjévé.
A szakemberrel két éves szerződést köt az FTC Rt. A július 15-ig terjedő időszakban az edzéseket Keller József vezeti, míg László Csaba ismerkedik a körülményekkel, felméri a játékoskeretet, és elkészíti az elkövetkező időszak szakmai tervét.
Az igazgatóság ragaszkodott hozzá, hogy László Csaba szerződésében szerepeljen valamennyi olyan kitétel, mely Pintér Attila tervezett szerződéskiegészítésében is helyet kapott volna. László Csaba ezeket a pontokat maradéktalanul elfogadta, és a felek arról is megállapodtak, hogy a szerződés két éven belül mikor, és milyen következményekkel szüntethető meg.
Az FTC Rt. július 15-ig rendezi a korábbi szakemberek és az MLL felé mindazokat a kötelezettségeit, melyek a korábbi szerződések és a rendelkező szabályok előírnak. László Csaba az elmúlt fél évben Lothar Matthäus mellett tevékenykedett a magyar labdarúgó válogatottnál, azt megelőzően pedig a Borussia Mönchengladbach utánpótlás-csapatának volt a vezetőedzője. László Csaba 2002-ben elvégezte az Európa-hírű kölni edzőképző főiskolát.
Nem kell mondanom, hogy óriási megtiszteltetésnek tartom azt, hogy Magyarország legnagyobb múltú, és legeredményesebb labdarúgócsapatának vezetőedzője lehetek néhány napon belül. A célom az, hogy szisztematikus, építő munkával két év alatt komoly eredményeket érjünk el.
– Sokakat érdekel nyilván, hogy a válogatott pályaedzői teendőit is ellátja –e a jövőben?
– Egyelőre igen. Azt hiszem, hogy a mellettem dolgozó szakemberek garanciát jelentenek arra, hogy a két feladat összeegyeztethető. Természetesen az élet dönti majd el, hogy az elképzelés végrehajtható –e? Amennyiben nem, természetesen átgondoljuk majd a mostani döntést és változtatunk, a lényeg az, hogy a Ferencvárosban zajló szakmai munka semmiben nem szenvedhet hátrányt.
– Találkozott –e már a játékosokkal?
– Néhány perc erejéig belátogattam már az öltözőbe, ahol pár szót szóltam a fiúkhoz. Elmondtam nekik, hogy az elkövetkező időben több oldalról nagyon komoly nyomás alatt leszünk, és ez óriási felelősséget ró ránk.
– Sokakat érdekel, hogy mi lesz azokkal a labdarúgókkal, akiknek távozása hetek óta téma a klubnál, azaz mi lesz Gera, Tököli, Dragóner és Kriston sorsa?
– Azt hiszem nincs olyan edző ma Magyarországon, akinek ne lenne szüksége Gera Zoltánra. Én is örülnék, ha továbbra is a Ferencvárost erősítené, de Zoli sorsát számos dolog befolyásolhatja, így egyelőre nem tudom, hogy számolhatok–e vele a jövőben. Tököli Attilának lejárt a szerződése, és tudomásom szerint a saját kezében van a sorsa. Kristonnal és Dragónerrrel rövidesen leülök beszélni, mert úgy gondolom, hogy valamennyi lejáró szerződésű labdarúgóra szüksége van a Ferencvárosnak.
– Igaz fél éve már Magyarországon dolgozik, de évek óta Németországban él. Mikor, és milyen kép alakult ki Önben a Ferencvárosról?
– Határon túli magyarnak születtem és így pontosan tudom, hogy a Ferencváros nem csupán Magyarországon, de szerte a világon, és különösen a szomszédos országok magyarlakta területein óriási népszerűségnek örvend. Tudom, hogy a csapat eredményei, játéka nem csupán Magyarországon érdekel több millió embert, de Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján és a Vajdaságban is. Már hallottam arról, hogy a Ferencvárosnál komoly szándék van arra, hogy a csapat eljusson a környező országok magyarlakta területeire. A magam részéről csak támogatni tudom ezt az elképzelést, és azon leszek, hogy mindenhol nagyon sok örömet okozzunk a magyar embereknek.
(ftc.hu – 2004.07.05.)
Vélemény, hozzászólás?