Magyarország – Franciaország 5:1 (1:1)
Üllői-uti pálya — 14 000 néző — Biró: Retschury (Bécs)
Délmagyarország válogatott csapata. A pünkösdkor Budapesten szereplő francia válogatott csapat az ünnep második napján Szegeden mérkőzik. A délkerület válogatott csapata lesz a franciák ellenfele. A vidéki reprezentatív csapatot a délkerület válogató bizottsága Löwenrosen Károly elnöklésével tegnap este tartott ülésében a következőképpen állította össze: Csáky (Szegedi AC)—Jopi (Szegedi AC), Szabó (Temesvári Kinizsi)—Majko (Szegedi AC), Tóth (Temesvári Kinizsi), Bleszics (Bácska Szabadkai AC)—Wurfer, Szidon (Temesvári Kinizsi), Blum (Szegedi AC), Marci II. és Copko (Bácska).
(Budapesti Hírlap, 1914. május 26.)
A magyar—francia válogatott mérkőzés. A francia szövetség elnöksége értesítette a Magyar Labdarugó Szövetség elnökségét, hogy a válogatott csapata Cargoust gróf vezetésével május 30-án délután két órakor érkezik Budapestre. A mérkőzést pünkösd-vasárnap délután öt órakor bonyolítják le az üllői-uti pályán. Pünkösd-hétfőn Szegeden mérkőzik a francia csapat Délmagyarország válogatott csapatával. Kedden este Budapesten banketet ad a MLSz a külföldi vendégek tiszteletére.
A francia válogatott csapat a következő összeállitásban látogat el hozzánk: Chayrigues (Red Star) — Mathieu (Cas Générale), Hanot (Us Tourcoing) — Laporte (CAS Générale), Barreau (FEC Levallois), Jourda (CA Vitry) — Lesur (US Tourcoing), Brouzes (CAC Gén), Jourdé (CAC), Dussart (RC Rourbaix), Triboulet (FEC Levallois).
(Budapesti Hírlap, 1914. május 27.)
A magyar válogatott csapat. A MLSz ma este a következőképpen állította össze a francia csapattal szemben vasárnap mérkőző válogatott csapatot: Zsák—Rumbold, Payer—Kiss, Károly, Blum—Rácz, Bodnár, Pataki, Schlosser, Borbás. — A bajnok MTK egyetlen játékossal sincsen képviselve.
Lövenrosen Károly, a válogató-bizottság tagja a válogatás eredménye miatt lemondott a tisztségéről.
Franciaország: Chayrigues — Hanot, Mathieu — Laporte, Barreau, Jourda — Lesur, Brouzes, Triboulet, Jourdé, Dussart,
Pünkösd vasárnap: Magyar—francia válogatott mérkőzés. (Üllői-uti pálya, délután öt óra. Biró: Retschury, Bécs.)
(Budapesti Hírlap, 1914. május 28-31.)
1914. május 31., 17:30, Budapest, Üllői út, Magyarország — Franciaország 5:1 (1:1)
vezette: Retschury (osztrák)
nézőszám: 14 000
Magyarország: Zsák (33 FC) — Rumbold (FTC), Payer (FTC) — Kiss B. (FTC), Károly (BAK), Blum (FTC) — Rácz (MAC), Bodnár (MAC), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)
Franciaország: Chayrigues (Red Star) — Mathieu (Cas Générale), Hanot (Us Tourcoing) — Allégre () vagy Laporte (Cas Générale), Barreau (FEC Levallois), Jourda (CA Vitry) — Lesur (Us Tourcoing), Brouzes (Cas Générale), Jourde (CAC), Dussert (RC Rourbaix), Triboulet (FEC Levallois)
Gól: Bodnár (20., 78., 87.), Payer (60. – 11-esből), Pataky (76.) illetve Brouzes (4.)
A válogató bizottság összetétele: Löwenrosen Károly, Minder Frigyes, Oláh Aladár, Ordódy Béla, Oprée Rezső
Szövetségi kapitány: Herczog Ede
A magyar—francia válogatott csapatok mérkőzése 14.288 korona 40 fillér bevétellel járt. A francia csapat szereplése, úgy látszik, nálunk még sokáig nem oly nagy attrakció, mint aminő Párisban a magyar csapat szereplése.
(Az Est, 1914. június 12.)
4000 koronát jövedelmezett a MLSz-nek a francia—magyar reprezentatív mérkőzés. Ezzel szemben a szegedi mérkőzés 666 korona deficittel zárult, amelyet a szövetség fog viselni.
(Pesti Napló, 1914. június 17.)
Hétfő: A francia válogatott csapat Szegeden. Délmagyarország—Franciaország 1:0 (0:0).
A MLSz Szegednek engedte át a reprezentatív mérkőzést és Szeged méltónak is bizonyult rá, mert legalább 6000 főnyi közönség ünnepelte a francia csapatot szép játékáért s tapsolta meg viharosan a derék vidéki futballistákat, a mikor a győzelmet jelentő gólt rúgták. A meccset különben a Szegedi Atlétikai Club és a Temesvári Kinizsi Sport Egyesület közösen rendezte. A francia csapat csillogó, leleményes összejátszást produkált, gyors és fürge volt, de meghatóan gyöngén lőtt s ez, no meg a vidéki válogatott csapat kitűnő védelme okozta a vereséget. Délmagyarország legjobb játékosa, Gömöri jobbhátvédő volt, de kitűnő volt Szabó balhátvédő is. Jó volt a csapat három belső csatázója, Szidon, Blum és Stein is.
A meccs lefolyása ez volt: A franciák támadásával kezdődik a meccs. Már a harmadik percben kornert érnek el, melynek elhárítása után a délmagyar csatársor nyomul föl, de Stein lövése közvetetlenül a kapu mellett süvít el. Ezután Wurfer centerezése a felső kapufáról kerül játékon kívülre, mire a franciák támadnak, de Grifáta kapus szépen véd. A franciák eredménytelen kornere után Gömöri egymásután kétszer gyönyörűen ment, mire hullámzó játék fejlődik ki. A franciák további három kornert rúgnak, mire az utolsó percben a magyarok felelnek veszedelmesnek látszó támadással, de Chayrigues jól véd.
Helycsere után Délmagyarország csapata fokozottabb ambícióval lép föl. Kornert ér el, majd a 10-ik percben Stein szépen szökteti Csapót, a kapunál visszakapja a labdát, mellyel védhetetlen gólt lő. A gólra a franciák is nagy tűzzel mennek a játékba, de minden kísérletük hiábavaló, a kitünően működő védelem góllövéshez nem engedi őket. Csak két kornert érnek el, mire a meccsnek a fényesen biráskodó Retschury a végét jelzi.
(Budapesti Hírlap, 1914. június 3.)
Délmagyarország győzelme. A vidéki labdarugósport hatalmas megerősödését jelenti az a győzelem, a mit Délmagyarország válogatott csapata Francziaország válogatott csapatán Szegeden aratott. Sokkal örvendetesebb momentum volt ez a magyar csapat győzelménél is és nagyobb szimpátiával fogadta a közönség is. A vidékkel keveset törődtek idáig, alig szenteltek neki figyelmet, most majd talán megbecsülik, annak a tizenegy jó magyar fiúnak jóvoltából, a kik ezt a nagy dicsőséget a vidék sportjának megszerezték. Itt közöljük Délmagyarország győztes csapatának a névsorát: György (SzAK) — Jopi (SzAK), Szabó (Kinizsi) — Majkó (SzAK), Tóth (Kinizsi), Bleszics (Bácska) — Wurfer, Szidon (Kinizsi), Blum, Hapa (SzAK), Copkó (Bácska)
(Sporthírlap, 1914. június 8.)
Vélemény, hozzászólás?