Kiestünk a kupából, de …
Rövidre sikerült csapatunk szereplése az idei Magyar Kupa kiírásban. Talán mondanom sem kell, hogy nem ez a jellemző a Fradira, bár nem példátlan.
Először az 1940/41-es szezonban történt meg ez az FTC-vel:
1941-ben szenzáció számba ment, hogy a Gázgyár az Üllői úti pályán 3-2-re legyőzte a Ferencvárost! A mintegy 16.000 néző nem akart a szemének hinni, de tény volt, hogy a kis csapat a Fradit a kupából elbúcsúztatta.
Kemenessy Sándor a Fradi főtitkára: Mentségünkre szolgáljon, hogy a csapat több tagja erre a mérkőzésre guggoló helyzetben érkezett a belgrádi válogatott meccsről Budapestre. Ez azonban mentség, de nem magyarázat. Magyarázat erre a vereségre nincs. A Ferencvárosnak nem szabad kikapnia semmilyen körülmények között sem a Gázgyártól.
A következő alkalommal 1965-ben történt az első mérkőzés utáni búcsú a Zalaegerszegi Építők ellen. Miután június 23-án nyert a csapat Torinóban a Juventus ellen és elhódította a VVK serleget, július elején New York-ba indult egy tornára, így július 7-én a tartalékcsapat szerepelt Zalaegerszegen és kiesett.
1972/73 évi szezonban a Dunaújváros, az 1974/75 évi kiírásban a Vasas Izzó, 1979/80-ban a Gyöngyösi SE, az 1981/82-es szezonban az MTK-VM, 1997/98-ban Diósgyőr FC és utoljára a 2001/02-es kiírásban az Újpest jelentette a végállomást.
Ezek a szomorú tények. De mint, tudjuk: „minden rosszban van valami jó”. Megvizsgálva ezeket a bajnoki szezonokat, két érdekességre is bukkanhatunk: az egyik, hogy ezekben az években a kupamérkőzés utáni bajnoki mérkőzéseinket -egy kivétellel- megnyertük (8 mérkőzés / 7 győzelem), a másik, hogy a kupából való azonnali kiesés után a csapat -egy kivétellel- a dobogón végzett, és öt alkalommal is ezüstérmes lett. így már csak egy kérdés marad: Folytatjuk a sorozatot vagy gyarapítjuk a kivételek számát? Vasárnap fél 8 magasságában választ kapunk.
Horváth Károly
3 hozzászólás a(z) Kiestünk a kupából, de … bejegyzéshez