Évfordulók:
66 éve hunyt el Borsányi Ferenc
38 éve született Böde Dániel
71 éve született Engelbrecht Zoltán
92 éve hunyt el Hegyi Mátyás
60 éve született Meszes János
40 éve született Moncrief, Brandon
32 éve született Nyárasdi Zsombor
35 éve született Orosz Márk
35 éve született Pisanjuk, Igor
66 éve született Sulija Ottó
Mérkőzéseink ezen a napon:
1909. MTK – FTC 3:3, NB1
1915. FTC – 33 FC 3-1, Hadikupa
1920. MTK – FTC 2:1, Edzőmérkőzés
1926. Ferencváros – Vienna 2-2, nemzetközi barátságos
1937. Lazio – Ferencváros 4-5, KK Döntő
1943. Újvidéki AC – Ferencváros 0-0, NB1
1962. Ferencváros – Gázművek 11:2, Edzőmérkőzés
1965. MTK – Ferencváros 1:6, NB1
1973. Postás – Ferencváros 0:1, Edzőmérkőzés
1979. Ferencváros – H. Osztyapenko SE 6-0, Edzőmérkőzés
1981. Haladás – Ferencváros 1-2, NB1
1982. Ferencváros – Újpesti Dózsa 0-3, NB1
1987. Videoton – Ferencváros 2-2, NB1
1990. Bröndby IF – Ferencváros 3-0, UEFA
1992. Ferencváros – MTK 1-0, NB1
1994. Vasas – Ferencváros 2-4, NB1
1995. Parmalat – Ferencváros 1-2, NB1
1998. Ferencváros – Diósgyőr 3-4, NB1
2001. Újpest – Ferencváros 2-2, NB1
2007. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 2-2, MK
2009. Kecskeméti TE – Ferencváros 3-1, NB1
2010. DVSC – Ferencváros 2-1, NB1
2015. DVTK – Ferencváros 0-2, NB1
2017. Kisvárda – Ferencváros 1-0, MK
2019. CSZKA Moszkva – Ferencváros 0-1, EL csoportkör
2020. Ferencváros – Újpest 2-0, NB1
2021. Ferencváros – MTK 0-0, NB1
Összes díjmérkőzés: 23 mérkőzés, 10 győzelem, 7 döntetlen, 6 vereség, 44-37 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1926. Dán Vilmos
1943. Kéri Károly
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
1915. Kecskés József
2001. Jancula, Tibor
Ezen a napon ült először az FTC kispadján díjmérkőzésen:
Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:
Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
„A mérkőzés elején FTC van fölényben, de a vezető gólt Vida lövi, még e félidőben kiegyenlít a FTC Rónai révén. Második félidőben MTK sokat támad, de nem ér el eredményt. Weisz megszökik, és czenterét Rónai a kapuba továbbítja. Majd egyéni támadást vezet Schlosser és gólt is lő. Most Károly előrejön csatárnak és sikerül is egy gólt a FTC kapujába helyezni. MTK most fölényben van, de nem használhatja ezt ki, mert a biró a sötétség miatt hét perczczel a befejezés előtt lefújja a mérkőzést…A MTK.—FTC. 3:2-es eredménye a hozzájátszott 7 perc folyama alatt — dictu horribile — 3:3-ra változott. MTK. hihetetlen ügyesen használta ki a 7 percet. 10 embere közül 7-en csatárt játszottak s sikerült is a 3-ik percben Bírónak 3:3-ra kiegyenlíteni.” (1909 – MTK) | Tempó, Fradi!: Valószínűleg a futballtörténetünk egyik legkülönlegesebb mérkőzésén vesztettünk pontot az MTK ellen, ugyanis a sötétedés miatt félbeszakadt MTK elleni rangadót november elsején, az FTC—Teplitzer FC mérkőzés szünetében (!!) játszották le, amikor is az MTK kiegyenlített.
„Az FTC-nek nem volt igazán jó napja…” (1915 – 33 FC)
„Magyarok Rómában, az élet kapujában, régi témája, régi vágyálma, összefoglalása a magyar nagyratörésnek, a világ homlokára való kívánkozásnak. Voltunk mi már Rómában sokszor a történelem folyamán, csodálkozó szemmel, kérő kézzel, Istent ostromló gondolatokkal, voltunk becses vendégek is, de inkább csak szegény rokonok, segített barátok. Vasárnap is voltunk, mi magyarok, Rómában, összeszorított ajakkal és görcsösödő akarással. Magyar labdarúgók léptek be az élet kapuján, magyar sportemberek vitték magukkal mindünk életakaratát, és ez új Róma, amely kezdi az örök város sugárzó energiáját átvenni, az új Róma, az akarat és a lelkesedés Rómája, mely hitünk szerint, a magyarokat győzni hívta vendégül. A magyar tábor szíve Rómában a mérkőzés végén harsogó dalfolyammá nyílt és az esernyős nézőtéren, a sötétben ömlő olasz fellegek alatt zengett a magyar himnusz. Alig volt gátja ennek a síró dalolásnak, alig akart vége szakadni az áhítatos örömnek. Szép percek voltak ezek, szent percek Rómában, pedig a test erejéből és öröméből fakadtak. Ez az örömforrás azonban már inkább lélek volt, mint test. Nem csak az előkészületek, hanem a kilencven perc sanyargató aszkézise is magasba, a lélek és az akarat sztratoszférájába emelte a magyar fiúk világraszóló győzelmét. Példa lett ez a küzdelem a sporttörténetben, emlék a ködös magyar életben. Nem kell idézni téged, oly sokszor előrángatott és fényesre koptatott hagyományos balszerencse, átkos magyar széthúzás, vagy kicsiben és közöttünk a futball dicsőséges bizonytalansága. Köszönjük szívből, lélekből, ferencvárosi fiúk, magyar fiúk!” (1937 – Lazio)
„Az örökrangadó nem volt méltó a hagyományokhoz. Legalábbis a játékszínvonal tekintetében. Erről persze nem a Ferencváros tehet, hanem a rendkívül mérsékelt teljesítményt nyújtó MTK, amely ilyen tartalékos összeállításban csak az I. félidőben volt komoly ellenfele a zöld-fehéreknek. A játékidő első felében egy fél órán keresztül unalmas volt a mérkőzés és bosszantó volt nézni, milyen technikai és helyezkedési hibát követnek el mindkét oldalon. Ebben az időszakban a Ferencváros is gyengén játszott. Szünet után a zöld-fehérek együttese alaposan feljavult, egy durva védelmi hiba a kék-fehérek kedvét szegte, míg a Ferencváros nagy erővel, lendületesen rohamozott, és gyors, sok mozgásos támadásépítésével teljesen összeroppantotta az MTK védelmét. Egymás után adódtak a gólhelyzetek, s ezeket a bajnokcsapat Albert vezérletével ki is használta.” (1965 – MTK)
„Az alacsony színvonalú találkozón a játék a második félidőben még az első 45 percben látottakat sem érte el. A Ferencváros egy góllal végül is joggal bizonyult jobbnak a gyengén játszó MTK-nál: Mindjárt az első percben megszerezte a vezetést az FTC. Cigan 18 méterről egy aláhulló labdát kapásból Zsiborás fölött a kapu jobb oldalába lőtt.” (1992 – MTK)
„A labdarúgó NB I. 11. fordulójának zárómérkőzésére hétfőn este a Fáy utcában került sor. A gyengélkedő Vasas azt a Ferencvárost fogadta, amely néhány napja megalázó vereséget szenvedett KEK-mérkőzésen a portugál FC Portótól. A Ferencváros igazolva a papírformát magabiztos teljesítménnyel gyűjtötte be a három pontot. Az angyalföldiek széteső, gyenge játékát látva könnyen lehet, hogy valóra válik a ferencvárosi tábor jóslata, amely ,,NB II. Keleti csoport,, rigmussal bosszantotta a piros-kékek híveit.” (1994 – Vasas) | Tempó, Fradi!: A második félidőben, 3:0 után már visszafogottabban játszottuk, Novák Dezső a csapat mester meg is jegyezte a végén, hogy néhányan elfáradtak a második félidőben. Azért, hogy a szurkolók mégis csak mosolygós arccal hagyják el a Fáy utcát, Lipcsei Peti gondoskodott. A 65.percben, 3:1-es vezetésünknél kapott egy labdát még a saját térfelünkön. Felnézett és rövid gondolkodás után úgy döntött, elindul a Vasas kapuja felé. „Futott-futott”, majd egyszer csak azon vette észre magát, hogy elfogytak a kuglibábukra hasonlító védők, és már csak Sáfárral áll szemben. Nem akart kivételezni a kapussal, így őt is „leültette” a földre (pihenjen a földön búsuló társaival együtt) és mivel már csak az üres kapu ácsorgott előtte, egy hanyag mozdulattal a hálóba pöckölte a labdát.
„Küzdelmes, de közepes színvonalú mérkőzésen a Ferencváros több helyzetet teremtett, és ezekből kettőt kihasznált. A véghajrában már hiába szépített a Parmalat…A 34. percben szerezte meg a vezetést a Ferencváros: Nyilas kitűnően tálalt a felfutó Kuntic elé, aki 15 m-ről úgy lőtt gólt, hogy a labda a jobboldali kapufáról perdült a kapuba…75. percben a lesre játszó fehérvári védők között Nyilas jó ritmusban indította Kopunovicot, akinek beadását Kuznyecov a tehetetlen Disztl mellett 5 m-ről gurította a kapu közepébe.” (1995 – Parmalat)
Vélemény, hozzászólás?