A Fradi naptára, december 10.
Évfordulók:
120 éve született Bukovi Márton
69 éve született Forintos József
46 éve hunyt el Magyar Ferenc
3 éve hunyt el Pataky Miklós dr.
109 éve hunyt el Szeitler Károly
80 éve született Szűcs Lajos
53 éve született Telek András
44 éve hunyt el Wilhelm II. Gyula
Mérkőzéseink ezen a napon:
1911. FTC – KAOE 7:0, Edzőmérkőzés
1916. FTC – UTE 1-0, NB1
1927. Jugoszlavija – Ferencváros 1-3, nemzetközi barátságos
1933. Algír „B” válogatott – Ferencváros 0-5, nemzetközi barátságos
1939. Gamma – Ferencváros 1-3, NB1
1944. BSZKRT – Ferencváros 0-4, NB1
1950. Dunakeszi ÉDOSZ – ÉDOSZ 1:9, Edzőmérkőzés
1970. Millonarios – Ferencváros 1:1, nemzetközi barátságos
1972. Ferencváros – Vasas 0:0, NB1
1975. Ferencváros – Csepel 5:1, Téli kupa
1977. Ferencváros – DVTK 1-1, NB1
2005. Ferencváros – Sopron 1-0, NB1
2014. Újpest – Ferencváros 0-0, Ligakupa
2016. Ferencváros – MTK 1-1, NB1
Összes díjmérkőzés: 12 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 25-6 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1939. Ortutay Béla
1939. Suhai István
1975. Forintos József
1975. Kékesi Rezső
1975. Zsiborás Gábor
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
1975. Pécsi Imre
2014. Bosnjak, Predrag
2014. Holman Dávid
2016. Gyömbér Gábor
„A harmadik helyért folytatott küzdelemből megérdemelten a zöld-fehérek kerültek ki győztesen. A mérkőzés egész ideje alatt domináló fölényben játszottak, s hogy tudásbeli fölényüket nem jutott gólokban is kellően kifejezésre, az főleg balszerencséjüknek tulajdonítható, bár az UTE védelem is derekas munkát végzett a meg-megújuló FTC támadások elhárításában. Egyénileg az FTC csapatában a csatárok közül Nemes, Iványos és Ruttkai, a fedezetsorban Móra végzett derekas munkát. A közvetlen védelem könnyű feladatát hibátlanul végezte. Az első félidőben mindkét csapat vezet néhány veszélyes támadást, de az FTC nagyobb tudása csak az utolsó néhány percben domborodik ki, minden pozitív eredmény nélkül. A második félidőben az FTC szinte a kapujához szegezi az újpestieket, a győzelmet jelentő gólt azonban csak a 15. percben sikerül elérnie, Iványos révén.” (1916 – UTE)
„A Ferencváros hosszú, téli túrájának első mérkőzését teljes sikerrel hagyta maga mögött. Igazán nem futballra való hideg, kissé szeles időben, göröngyös, szokatlan pályán, idegen közönség előtt olyan művészi játékot mutatott be az első félidőben, hogy a belgrádi közönség nem tudott hova lenni a csodálkozástól. Pedig szépen, művésziesen játszani ezen a pályán valóban határos volt a zsonglőrködéssel. A sáros állapotban összetaposott pálya göröngyösre fagyott és száradt össze s hogy ez az ideális talajhoz szokott Ferencváros számára milyen hendikeppet jelentett, azt fölösleges hangsúlyoznunk. Csak a Ferencváros játékosainak nagy technikája és taktikai érzéke tette lehetővé, hogy ezen a talajon is kijöttek olyan akciók, melyek más talajviszonyok mellett is a közönség bámulatát vívták volna ki.” (1927 – Jugoszlavija)
„Szép sorban tódulnak az emberek a BEAC-pálya felé. A pálya bejárata előtt egész csinos jegyüzér tábor látható. Közben a Gamma öltözőjében látogatunk. Háda mondja: — Előérzetem nem a legjobb. Először védek és rögtön a régi csapatom ellen…Toldi hangoztatja, hogy majd megmutatja…Sós sérülése tagadhatatlanul benne van a mérkőzés eredményében, bár a Ferencváros a II. félidőben annyira magára talált, hogy 11 ember ellen is alighanem kiharcolta volna a győzelmet. A zöld-fehérek ugyanis voltaképpen csak a II. félidőben vették igazán észre, hogy szélsőik mennyire használhatók és a szélsőkre való játékkal egészen másként ment a Ferencváros támadása. A mérkőzés általában pompás küzdelmet, nagyszerű iramot, jó sportot hozott. A szépszámú közönség végig izgulhatta a játékot. A Ferencvárosból elsősorban Sárosi dr. játéka emelkedett ki. (1939 – Gamma)
„Nem volt sétamérkőzés a Ferencvárosnak ez a mérkőzés. Az első félidőben a BSzKRT nagyszerűen tartotta magát és gól nélkül tudta kihúzni. Fordulás után aztán, amikor a zöld-fehérek nagyon rákapcsoltak, egy-kettőre eltüntette a villamos csapatot a pályáról. Pedig lelkesedésben ekkor sem volt hiba náluk. A Ferencváros jól játszott, csak egy kissé könnyen vette a mérkőzést. Látszott, hogy biztos a győzelemben és amikor komolyan vette, akkor hamarosan eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jól működött a gépezet, különösen a védelem játszott kitűnően. A támadósor a tizenhatosig sok szép vezetett, de a kapu előtt szünet után boldogultak.” (1944 – BSzKRT)
Egy hozzászólás a(z) 0ejegyzéshez