A Fradi naptára, április 1.

tempo-naptar

Évfordulók:

46 éve született Bócz Tamás
151 éve született Gabrovitz Kornél
95 éve született Kertész Tamás
97 éve született Puskás Ferenc

Állnak (balról): Csanádi, Kispéter, Puskás, Rudas, Ónody I., Hernádi, Szusza, Opata Zoltán. Elől: Kéri, Csikós, Mészáros J., Lakat, Sárosi

Állnak (balról): Csanádi, Kispéter, Puskás, Rudas, Ónody I., Hernádi, Szusza, Opata Zoltán. Elől: Kéri, Csikós, Mészáros J., Lakat, Sárosi

Mérkőzéseink ezen a napon:

1911. vegyes FTC, MTK, NSC – Young Boys 5:1, nemzetközi barátságos
1917. MAC – FTC 1-2, NB1
1918. FTC – BAK 1-0, Húsvéti serleg
1923. Vasas – FTC 1-1, NB1
1926. FTC – Slavia Praha 1-1, Húsvéti serleg
1928. III. ker. FC – Ferencváros 1-2, NB1
1929. Ferencváros – Hungária 0-0, Húsvéti serleg
1934. Ferencváros – Austria 6-2, Húsvéti serleg
1951. Szegedi Honvéd – Bp. Kinizsi 2:1, NB1
1956. Bp. Kinizsi – Rapid 4:2, Húsvéti serleg
1959. Spartak Sokolovo Praha – Ferencváros 2:1, nemzetközi barátságos
1962. Ferencváros – Csepel 4:0, NB1
1965. Ferencváros – TFSE 8:0, Edzőmérkőzés
1969. Hatvani Kinizsi – Ferencváros ?:?, Edzőmérkőzés
1970. Ferencváros – Ganz Villany ?:?, Edzőmérkőzés
1972. Ferencváros – DVTK 0:1, NB1
1978. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 1-0, NB1
1987. Ferencváros – Vasas 1-1, MK
1989. Ferencváros – Siófok 0-3, Edzőmérkőzés
2000. Nyírség-Spartacus – Ferencváros 3-0, NB1
2011. Ferencváros – Újpest 1-0, NB1
2014. Pápa – Ferencváros 0-2, Ligakupa
2017. Bp. Honvéd – Ferencváros 2-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 19 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 6 vereség, 33-21 gólkülönbség

Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:

1934. Rátkai Károly

Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:

1918. Szandovics József
1926. Nikolsburger Rezső
1956. Bánky Ferenc
1978. Kelemen Gusztáv

„A mérkőzést a magyarok 10 játékossal kezdték, de Veinberrel csakhamar teljessé lett a csapat. Az első gólt szép lövéssel Tauszig szerezte meg, a másodikat Koródy s ugyancsak ő csinálta a harmadikat is. A harmadik gól után Veinber rúgás következtében megsérült, kiállt, miközben a svájciak megszerezték — egyetlen góljukat. A második félidő két gólját Schlosser szerezte meg a magyar csapatnak.(1911 – Young Boys)

„Mindkét egyesület lehető legjobb csapatát állí­totta sorompóba, s ennek folytán eléggé ní­vós küzdelemben volt része a közönségnek. Az FTC-ből ugyan hiányzott Wiener, de részt vett a játékban a hosszú időn át nélkülözött Virág és Boross is…Szomorú világot élünk! Nem elegendő, hogy a háború tizedeli sportembereinket vagy tartja távol a gyepes sportmezőktől, még egyéb piszkos, alattomos elemeknek is kell közreműködniük, hogy a kevés itthon maradt, vagy hazakerült értékesebb sportembereinket a sportmezőkről eltávolí­tsák!” (1917 – MAC)

„A FTC az utolsó percekben szerezte meg győztes gólját, a melynek segí­tségével megnyerte a serleget. Virág ma is jól játszott. Bizonyosan belekerül a válogatott csapatba.” (1918 – BAK)

„A Ferencváros jobb volt, de győzelme nem volt szépséghibák nélkül való…Tóth-Potya István: — Röviden szólva, bikaviadalokhoz nem vagyunk hozzászokva. Különösen Király gázolta le csúnyán Bukovit…” (1928 – III. ker. FC)

„Annak a nemzetnek a csapatai, amelyek jobb eredményt értek el, kapják Az Est lap Meisl-serlegét. Ez egy kettészelt serleg. Mindkét fele tükörlapon és márványlapon dí­szeleg…A Ferencváros legjobb formájában játszva, a futballt legszebb oldaláról mutatta be a 20 ezer futballrajongónak. Székely bekacsázott lövése is szörnyen tetszett, de a 3. gól, Sárosi és a fiatal Rátkai villámgyors akciója, a végén Sárosi bombafejesével már lázba hozta az embereket. Csodálatos látvány volt az elragadtatottan tüntető emberkaréj, amely izzó lelkesedésével a „békebeli” nagy meccsek levegőjét hozta vissza az arénába…Sárosi szenzációs, állandóan megismétlődik ez a megállapí­tás. Lő, majd a 32. percben bal oldali támadás után Székely elé tol, Székely 18 méterről orrheggyel rúg kapura, a guruló labda gellert kap, Müllner erre nem számí­t, hiába dobja magát, a labda fölötte bekacsázik a jobb sarokba — 2:0. Székelyt meggyorsí­tja a gól, szökteti Rátkait, aki nagyon sokat van játékban. Részt kér a 3. gólból is: Sárosi éppen szökteti őt, Rátkai villámgyorsan fut, eléri, kapásból bevágja középre, Sárosi éppen fejre kapja s a kétségbeesetten kifutó Müllner fölött bombafejes zúg az Austria kapuba – 3:0! Olyan gól ez, amilyent az ember akkor szokott fejelni, amikor azt álmodja, hogy centert játszik. Tombol a közönség, némelyek abba sem tudják hagyni a következő gólig. A 35. percben ugyanis Sárosi küzd a labdáért, belenyúl a bekkrúgásba, a labda kipattan Keménynek. Most a balszélső í­vel Sárosi fejére és — 4:0. A Ferencváros tovább is támad, továbbra is ragyogóan játszik. Ezért a félidőért érdemes volt megrendezni a Húsvéti Tornát!” (1934 – Austria)

1934

„Biztos győzelmet aratott a Népstadionban a magyar csapat, sőt helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Főleg az első félidő második részében követték egymást a formás támadások és ebben az időszakban az osztrákok teljesen védekezésre kényszerültek. Két Kinizsi gól is esett ezekben a percekben. A 28. percben Láng szöktette Vilezsált és a balösszekötő futtából, 13 méterről, erős, félmagas lövéssel a bal sarokba vágta a labdát, 3:1! A szép gólt nagy taps köszöntötte. Négy perccel később Vilezsál labdájával Fenyvesi elfutott, bekanyarodott a kapu elé, kicselezte a kifutó Gartnert is és 4 méterről leadott lövése a bal kapufa tövéről pattant a hálóba, 4:1!” (1956 – Rapid)

„Széllel hátban óriási iramban kezdett a Ferencváros. Rákosi 25 méterről nagy lövést küldött kapura, amelyet Kenderesi az utolsó pillanatban nyomott a léc fölé. A szögletet hárman is elvétették a védők közül s csak nagy kavarodás után tisztáztak Bulláék. A 2. percben Novák 35 méterről óriási lövést küldött kapura, a kapufáról visszapattanó labda Albert elé került Ughy azonban az utolsó pillanatban szögletre mentett. A 4. percben már a harmadik szögletet rúgta a Ferencváros! Fenyvesi í­velte be a szögletet, s a jó ütemben felugró Orosz a védőktől szorongatva a jobb alsó sarokba fejelt, 1:0…Támadott a Ferencváros, a 10. percben Rákosi—Kökény akció befejezéseként a szélső lövése a kapu fölé jutott. Egy perc múlva ismét Novák lőtt 30 méterről hatalmas erővel kapura. A labda a felső lécről vágódott ki, s a kapus csak harmadszorra tudta megfogni a labdát…A II. félidőben azonban — három alkalommal — már a csepeli kapus tehetetlen volt.” (1962 – Csepel)

2011

„A 24. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros, Vladan Csukics ugratta ki Ugrai Rolandot, a Haladástól igazolt támadó pedig 16 méterről higgadtan a bal alsóba helyezett a tehetetlen Horváth Gábor mellett (0–1). (…) Az első félidő utolsó előtti percében megduplázta előnyét a Ferencváros, Andrei Ionescu kiugratásával Ulysse Diallo lépett ki és 14 méterről a bal oldali kapufa segí­tségével a hálóba talált, í­gy a szünetben kétgólos (összesí­tésben pedig hatgólos) előnyben volt a Fradi (0–2).” (2014 – Pápa)

Az április 1-i tréfa régi keletű, de eredete nem tisztázott. Vannak akik a kelták tavaszi vidám szokásától származtatják, de vannak vélekedések, melyek Constantinus római császárhoz, vagy IX. Károly francia királyhoz kötik a „bolondozás” napját. Nem csak békeidőben, de a háborúk zivatarában sem felejtették el az emberek az ehhez a naphoz köthető átveréseket. 1941. március utolsó napjaiban jelent meg a sportújság hasábjain a szenzációs hí­r, mely olvasásakor nem csak a zöld-fehér, de a lila-fehér szurkolók is a fejükhöz kaptak és ha nem olvassák végig az cikket, talán még tüntetni is elmentek volna a klubházak elé.

1941

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Tapolca, 2025. január 11.
OLDALAK
KATEGÓRIÁK