A Fradi naptára, december 18.
Évfordulók:
74 éve született Branikovits László
37 éve született Laczkó Zsolt
138 éve született Oláh Aladár
120 éve született Steczovits László
Mérkőzéseink ezen a napon:
1910. FTC – BTC 3:0, Corinthian díj
1927. Enosszisz – Ferencváros 0-6, nemzetközi barátságos
1932. US Marocaines – Ferencváros 0-2, nemzetközi barátságos
1938. HASK Zagreb – Ferencváros 5-1, nemzetközi barátságos
1941. Ferencváros – 10-es Honvédkórház 11:1, Edzőmérkőzés
1946. Ferencváros – Pereces 3-1, NB1
1957. Ferencváros – Kinizsi Boros ?:?, Edzőmérkőzés
1960. Budafoki MTE Kinizsi – Ferencváros 2:3, Edzőmérkőzés
1963. Allemania Aachen – Ferencváros 4:5, nemzetközi barátságos
1970. Internacional – Ferencváros 1:2, nemzetközi barátságos
1974. Haladás – Ferencváros 3:0, Téli kupa
1976. MTK-VM – Ferencváros 0-3, MK
1999. Kispest-Honvéd – Ferencváros 2-3, NB1
2021. Ferencváros – Bp. Honvéd 1-0, NB1
Összes díjmérkőzés: 11 mérkőzés, 9 győzelem, 2 vereség, 29-16 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
Ezen a napon játszotta egyetlen díjmérkőzését a csapatunkban:
Ezen a napon játszotta egyetlen válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
“Esős időben, tele tribün előtt folyt le a mult szezon Corinthián vándordijáért a döntő mérkőzés. A zöld-fehérek óriási fölényben játszottak s Fritznek csak ritkán volt dolga. A győztes csapat minden egyes tagja kiválóan állotta meg helyét, azonban mégis megemlítendő Rumbold, az egész fedezetsor és a két összekötő. A Btc csapata csak nagy ritkán dolgozott rush-el s játékosaik közül meg kell emlékeznünk Szendrőről, Bihariról, Levák és Mészárosról, akik erejük teljes latbavetésével dolgoztak részben, hogy mentsenek, részben, hogy pozitív eredményt érjenek el. A győzelemmel az FTC harmadik alkalommal nyerte meg a Corinthián vándordíjat.” (1910 – BTC)
“Ha az Üllői úti pálya kapujában szerda délután jegyszedő áll, akkor ez azt jelenti, hogy mérkőzés lesz. Sárosi III. befelé menet egészen meglepődik a jegyszedő láttán és így szól: — Mi az? Találtak ellenfelet? — Igen, a 10-es Honvéd kórházat – vágja rá a jegyszedő. A Fradinál több próbajátékos is bevetésre készen, de van olyan is aki neki sem vetkőzik. A katonákat többen is elkísérték, mégis csak a Ferencváros az ellenfél. Egy csoportban ülnek és lelkesen tapsolnak mikor megjelenik a Honvéd kórház csapata. Füstös azonban kedvüket szegi, mert hát az ifjú gólgyáros újra felhúzta a góllövő cipőjét. Az 5. percben bevágja az elsőt. utána még hatot vág a Ferencváros 11 góljából. — Füstös megint rúgta a gólokat – szólunk a mérkőzés után a zöld-fehérek edzőjéhez — Igen, nagyon jól is mozgott – bólogatott Dimény József – Vasárnap bizonyára helyet kap a csapatban. Arról nem lehet komoly formában szó, hogy Polgárt vagy Tátrait előre vigyük a csatársorba. Sok gond van még az összeállítás körül, de a hét végére majd csak lesz csapatunk – fejezte be a tréner.” (1941 – 10-es Honvéd Kórház)
“A fagyos, kemény talajon nem alakult ki szép játék. A Ferencváros játékán kevés javulás volt észlelhető vasárnap óta. A csatársor játékában nem volt meg a kellő összhang, de a Pereces kemény ellenfélnek is bizonyult és igazolta jó hírét. Valószínű, ha pihentebben állnak ki, még nagyobb erőfeszítésre késztették volna a zöld-fehéreket. A perecesi csatárok az egész mérkőzés alatt nem találták meg a lesállás ellenszerét. A Ferencváros fölénye nem volt nyomasztó, a csatárok gólbiztos helyzetekben is hibáztak. A ferencvárosi győzelem jogosságához azonban nem fér kétség. Henni a gólnál hibázott. Meg kellett volna fognia a labdát. Rudas biztosan állt a lábán, Onódin látszott, hogy nincs teljesen rendben. A fedezetsorban Sárosi dr. régi posztján nagy kedvvel játszott, főleg a támadásban tűnt ki. Kéri megbízhatóan, Lakat szorgalmasan játszott. Mike mint jobbszélső halványabban játszott. Kocsis ügyes játékos, gólja szép teljesítmény volt.” (1946 – Pereces)
“Vépi monológja a túráról: – Uruguayban és Brazíliában persze még nehezebb volt. Ott levegőt kaptunk már bőven, de — ellenfeleket is!! Például Naciónál vagy Internacionale. Ezek az együttesek aztán már játszották a futballt. A szó igaz értelmében. A brazilok, s az uruguayi játékosok valamennyien úgy kezelik a labdát, hogy egy másodvonalbeli varietében nyugodt lélekkel elkelnének — zsonglőrként. A legjobb meccset Montevideóban vívtuk. A bajnok Naciónál ellen. Ide a találkozó napján érkeztünk, eléggé fáradtan. Kint a stadionban ötvenezer meglehetősen hangos szurkoló már javában repesztette a dobhártyákat. Ettől aztán felvillanyozódtunk, s olyan jó játékot kerítettünk úgy közösen, amiről még másnap is áradoztak a lapok. Kikaptunk ugyan 5:4-re, de kis szerencsével mi is nyerhettünk volna ugyanilyen arányban. Életem első nagy utazása volt ez, s emlékei sohasem halványulnak el.” (1970 – Internacional)
“A Ferencváros közepes teljesítménnyel is visszavágott a szerdai vereségért. Az MTK-VM ugyanolyan erőtlenül, szervezetlenül játszott saját otthonában, mint a zöld-fehérek az Üllői úti első találkozón. Az FTC védők a csúszós talaj ellenére jól álltak a lábukon, s a csatárok most sokat mozogtak, könnyen helyzetbe hozhatók voltak. Az MTK-VM kulcsemberei messze elmaradtak szokásos teljesítményüktől. A helyenként duva mérkőzésen a Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott a görcsösen erőlködő hazaiak ellen.” (1976 – MTK-VM)
Brani sok örömet okzutt játékával.Isten éltese.Bár ma lenne egy ilyen tudású középcsatárunk.