A Fradi naptára, december 20.
Évfordulók:
50 éve született Mátyus János
140 éve született Müller József
21 éve született Pappoe, Isaac
Mérkőzéseink ezen a napon:
1908. MAC – FTC 5:3, NB1
1924. Beogradszki – FTC 0-2, nemzetközi barátságos
1925. FTC – UTE 2-0, NB1
1931. Lugano – Ferencváros 1-3, nemzetközi barátságos
1936. FC Basel – Ferencváros 2-4, nemzetközi barátságos
1942. Ferencváros – Gamma 1-0, MK
1953. Debreceni Lokomotiv – Bp. Kinizsi 0:1, Edzőmérkőzés
1956. Vojvodina – Ferencváros 1:0, nemzetközi barátságos
1961. Penarol – Ferencváros 1:0, nemzetközi barátságos
1978. Csepel – Ferencváros 1-2, NB1
1980. DVTK – Ferencváros 0-0, NB1
Összes díjmérkőzés: 10 mérkőzés, 6 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség, 17-11 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
„A téli túramérkőzések hosszú sorozata ma kedvező körülmények között kezdődött meg: az FTC amely nem is tudta legjobb csapatát csatasorba állítani, biztosan győzte le Belgrád egyik legjobb csapatát. A mérkőzés eredményénél sokkal értékesebb nyereség a magyar sportra, hogy az FTC-nek még inkább sikerült megszilárdítani a jó viszonyt a jugoszláv sportkörökkel. Zágráb után Belgrád futballistái s közönsége ismerték meg jó oldaláról a magyar futballtudását s ennek jó hatása nem fog elmaradni a továbbiakban sem. Érdekes s érdemes följegyzésre, hogy a belgrádi csapatban is magyar játékosokkal találkoztunk s éppen a két magyar játékos, Laky, az FTC volt kapusa és Wetzer, a Törekvés volt csatára volt a belgrádi csapat erőssége. A mérkőzés az FTC állandó fölényének jegyében zajlott le és csak a balszerencsének tulajdonítható, hogy nagyobb arányú győzelmet nem arattunk.” (1924 – Beogradszki)
„Az őszi szezon izgalmakat magában hordozó voltához méltó puskaporos hangulatban zajlott le a két bajnokaspiráns találkozása. Az FTC-UTE derby tényleg rászolgált az elnevezésre a mérkőzés fontosságát és lefolyását tekintve. Nem szenved kétséges, hogy a jelenleg két legjobb együttes állt szemben egymással, s küzdelmük az első perctől az utolsóig hatalmas iramú, kemény, férfias harc volt, melyből végül is az adódó helyzeteknek szerencsésebb kiaknázása folytán a zöld-fehér együttes került ki győztesen. Meg kell állapítanunk azonban, hogy a teljesen egyenlő ellenfelek párharca a döntetlen eredményben nyert volna leghűbb kifejezést, mert az UTE-nak határozottan több jó gólsansza volt, mint az FTC-nek, és ha hozzávesszük, hogy a lila-fehérek két kapufát lőttek s egy – bár nem jogos – 11-est nem tudtak értékesíteni, továbbá egy szerintük szabályosan elért góljukat annulálta a bíró, a kétgólos UTE vereség nem a realitás képe. Az FTC győzelmének fontosságát egy percre sem tévesztette szem elől s ha voltak is lefékezett percei a zöld-fehér együttesnek, a kitűnő halfsor ezalatt az idő alatt mindent hárított…Pataki Mihály, az FTC csapatkapitánya: – Boldog vagyok, hogy győztünk és örömet szerezhettünk kedves közönségünknek, amely méltán abban a kellemes illúzióban ringathatja magát, hogy visszaszerezzük a bajnokságot. Nehéz küzdelem volt, mi valamennyien minden megtettünk a siker érdekében…” (1925 – UTE)
„A Ferencváros a baseli mérkőzéséről a Zürichben megjelenő Sport szokatlanul hosszú tudósításban számol be. Így ír: Ez a mérkőzés a szépség és a sport szempontjából teljes élvezetet nyújtott: a legélénkebb és legváltozatosabb mérkőzés volt, amelyet az utóbbi időkben a baseli pályán játszottak. A Ferencváros elkápráztat a technika csodáival. A labda magától vándorol egyik lábról a másikra, úgy, mintha ez a legtermészetesebb lenne. Idegességnek nyoma sincs s a tudás mellett különösen a biztonságot csodáljuk meg. Nem is egyének játszanak, mert minden egyén pompásan illeszkedik be abba a gépezetbe, amelyben főtengelye a szimpatikus és kiváló Sárosi dr. A Ferencváros végig uralják a mezőnyt. Ezt kitartásuknak és jobb kondíciójuknak is köszönhetik. A baseliek nevében köszönjük ezt a pompás futball élvezetet, amit a Ferencváros és az FTC Basel nyújtott.” (1936 – FC Basel)
Vélemény, hozzászólás?