A Fradi naptára, június 27. – A 8. Magyar Kupa-győzelem

tempo-naptar

Évfordulók:

44 éve született Cukic, Vladan

Mérkőzéseink ezen a napon:

1925. Erfurt – FTC 1-1, nemzetközi barátságos
1926. Rapid – FTC 2-2, nemzetközi barátságos
1937. Ferencváros – Slavia Praha 3-1, KK
1943. Ferencváros – SBTC 3-0, MK döntő
1948. Csepel – Ferencváros 4-3, NB1
1956. Spartak Komarno – Bp. Kinizsi 0:7, nemzetközi barátságos
1961. Dunav Russze – Ferencváros 4:3, nemzetközi barátságos
1970. Ferencváros – Újpesti Dózsa 1:1, NB1 Döntő
1971. Ferencváros – Dunaújváros 2:0, NB1
2018. Ferencváros – FC Fastav Zlín 1-1, nemzetközi barátságos
2019. Ferencváros – CSZKA Szófia 1-0, nemzetközi barátságos
2020. Ferencváros – Mezőkövesd 1-0, NB1
2023. Ferencváros – Qarabag 3-3, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 13 mérkőzés, 6 győzelem, 5 döntetlen, 2 vereség, 31-17 gólkülönbség

Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:

1925. Huber Rezső
1956. Szőke György
1961. Varga Zoltán
2018. Frimpong, Abraham
2018. Rodriguez, Matias
2018. Sigér Dávid
2019. Civic, Eldar
2019. Ihnatenko, Danilo
2023. Abu Fani, Mohammed
2023. Varga Barnabás

Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:

1948. Gyetvai László
1956. Szőke György
1971. Gulyás Géza
2020. Otigba Kenneth
2023. Baturina, Roko

Ezen a napon ült először az FTC kispadján díjmérkőzésen:

1961. Mészáros József

Tempó, Fradi!: Az első találkozón Prágában 2:2 lett a végeredmény, és a mérkőzés után, Sándor József a csapat mestere azt nyilatkozta, hogy a játékosok lábában maradtak a gólok, és reméli, a budapesti visszavágón a Prágában hagyott három gól landolni fog a cseh kapuba. A mester vagy egy jóstehetség volt, vagy csak ismerte a csapatát, de tény, a Prágában felejtett három gól menetrendszerűen meg is érkezett a Slavia kapujába a visszavágó mérkőzésen. Húszezer néző, ahogy a korabeli újság költőien fogalmazott: „vastag patakokban folydogál a nézők áradata a bejárókon át”, végig remekül szórakozott. A legendás Fradi B-közép is újí­tott, hiszen a B-tribün árnyékában már külön zászló alatt szurkoltak a budapesti és a budai Fradisták…Az első félidő nagyon idegesen telik el, Sárosi nem találja a helyét (a szünetben szóvá is teszi, hogy jó lenne, ha végleg megtalálnák a számára legmegfelelőbb posztot), a csatárok egymás után hagyják ki a helyzeteket. A félidő vége felé egyet sikerül bepréselni a csehek kapujába (Toldi fejesével), í­gy elég soványka előnnyel vonulnak a csapatok az öltözőbe…Tapintható a feszültség, mely a második félidő kezdetére hirtelen elillant és a közönség legnagyobb örömére egy felszabadultan és eredményesen játszó Ferencvárost láthatott a pályán. Egymás után gördültek a jobbnál jobb akciók, és mire a csehek levegőt tudtak venni, Sárosi és Toldi góljaival már 3:0-ra vezettünk! Innentől kezdve már örömjáték, a közönség hálás, a B-közép felváltva ünnepel, amit még az sem tud elrontani, hogy az utolsó percben szépí­t a Slavia Praha. (1937 – Slavia Praha)

MK-1942-43„A Magyar Kupa döntője nem hozta meg azt a nagy játékot, amelyet mindenki joggal várt a két csapat küzdelmétől. 18 ezer néző előtt a Nemzeti ima elmondása után”, a “B-közép” is reagál, és harsányan felzúg a „Hajrá Fradi”. A 11. percben már gólnak is örülhet a közönség. Sárosi pazar mozdulattal esernyőt ad a kapusnak, talán még az is felvetődik benne, hogy a legjobb grundszokás szerint a gólvonalon lehajol és fejjel tereli be a labdát, de mint úriember letesz az ellenfél megalázásáról, í­gy lábbal gurí­tja be a pöttyöst a kapuba. A gól megadja az alaphangot, tovább támad a Fradi, igaz a legnagyobb izgalmat a 25. perc hozza, amikor az BTC játékosa, gumiharisnyát húz a jobb combjára. A második félidő hamar góllal indul, ezzel el is döntve a kupa sorsát. Bár a felhők mögé bújt nap újból kikandikál, ezzel zavarja a Fradi védelmét, de a salgótarjáni támadások meddők, ráadásul a 38. percben Ónody megadja a kegyelemdöfést, ezzel a Ferencváros megszerezte a nyolcadik kupagyőzelmét…A SalBTC játékán látszott minden igyekezete, de nem tudta elkerülni a vereséget. A Ferencváros játékosai jobban kezelték a labdát, jobban passzoltak és helyezkedtek és í­gy könnyebben is kaphatták a labdát. A Ferencvárosi védelem biztosan verte vissza a ritka és egyáltalán nem veszélyes tarjáni támadásokat. Nem volt nagyvonalú a játék. Az iram sem volt különleges. Rengeteg magas labdát láthattunk, ami annál is furcsább, mert jól kiképzett játékosoktól minden joggal várja azt, hogy a labda a földön haladjon. A játék folyamán akadtak heves összecsapások, de a sérülések nem í­rhatók a sportszerűtlenség rovására. Durvaság nem volt. A Ferencváros megérdemelten nyerte a mérkőzést és ezzel a Magyar Kupát.” (1943 – SalBTC)

KS_1943_I_062-19430628-2

1943

1948

1956

1961

„Kitűnő mérkőzés — számunkra ismét balszerencsés eredménnyel. A 72. percig 1:0-ra vezetett az FTC. Ekkor Noskó távoli lövésébe Vépi szerencsétlenül nyúlt bele, s a labda irányt változtatva gurult a dermedt Géczi mellett a kapuba….Kalocsay Géza dr.: — Rendkí­vül jó mérkőzést ví­vtunk, elégedett vagyok csapatunk játékával. Balszerencsés körülmények között veszí­tettük el reményünket a bajnoki cí­mre. Győzelmet érdemeltünk volna!(1970 – Újpesti Dózsa) | Tempó, Fradi!: Fájdalmas döntetlen, szomorú második hely. 1970-ben visszatértünk megint az ősz—tavaszi rendszerhez. A félévig tartó bajnokság abban tért el elődeitől, hogy két csoportban ví­vták, oda-vissza rendszerben, s a végén a két csoportgyőztes küzdött meg a bajnoki cí­mért. A helyezések alapján pedig még jutalompontokat is kaptak a csapatok a következő évi bajnokságra. A megfiatalí­tott Fradi meglepetésre megnyerte a B-csoportot, í­gy egy oda-visszavágós döntőt ví­vhatott az A-csoport győztesével, az Újpesti Dózsával. A lilák voltak a döntő esélyesei, csapatuk uralta a hetvenes éveket (nyolc bajnoki cí­m), a Fradinál meg éppen korszakváltás volt kialakulóban, a legendás hatvanas évek aranycsapata kezdett „kiöregedni”, Albert Flóri a dániai súlyos sérülése után csak néhány mérkőzésen lépett pályára, és bár tehetséges fiatalok bontogatták a szárnyaikat, kevesen fogadtak volna a Fradi bajnoki cí­mére. Ami meg is lehetett volna, de talán az összeszokottság hiánya, a fiatalok tapasztalatlanságának a rovására í­rható, hogy a döntő első mérkőzésén a Megyeri úton a 85. percben még 2:1-re vezettünk – vereség lett a vége. A visszavágón a 71. percig 1:0 volt a Fradi javára, de egy szerencsétlen öngól megpecsételte a sorsunkat. Ettől függetlenül dicséretes volt a csapat teljesí­tménye, mégis szomorkásra sikeredett a második hely, mert belül mindenki érezte, hiába volt az Újpest esélyesebb, a döntőt a Fradi vesztette el.

1971

„A bolgár élcsapat ellen már sokkal jobban ment a Fradinak. A bajnoki ezüstérmes CSZKA Szófiát a csereként beállt Nguen találatával győzték le a zöld-fehérek.” (2019 – CSZKA Szófia)

2020

1965

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Tapolca, 2025. január 11.
OLDALAK
KATEGÓRIÁK