A Fradi naptára, március 4.
Évfordulók:
113 éve született Hadrévi József
117 éve született Száger Mihály
50 éve született Tímár János
93 éve született Villányi Tibor
78 éve hunyt el Weisz István
Mérkőzéseink ezen a napon:
1906. Typographia – FTC 0:4, Brüll serleg
1917. FTC – BTC 3:2, Edzőmérkőzés
1923. FC Barcelona – FTC 2-0, nemzetközi barátságos
1928. Újpest – Ferencváros 1-1, NB1
1934. Budai 11 – Ferencváros 0-4, NB1
1951. Bp. Kinizsi – Dorogi Bányász 4:1, NB1
1956. Pécsi Dózsa – Bp. Kinizsi 1:3, NB1 félbeszakadt
1959. Húsos – Ferencváros 1:4, Edzőmérkőzés
1962. Vasas – Ferencváros 0:3, NB1
1964. Ferencváros – TF 4:3, Edzőmérkőzés
1970. KELTEX – Ferencváros 0:0, Edzőmérkőzés
1973. DVTK – Ferencváros 1:4, NB1
1978. Ferencváros – Haladás 3-1, NB1
1992. Ferencváros – Veszprém 2-0, NB1
1995. Ferencváros – ZTE 3-0, NB1
2000. Ferencváros – PMSC 4-1, NB1
2003. Ferencváros – ZTE 2-0, MK
2014. Ferencváros – Haladás 2-0, Ligakupa
2015. Ferencváros – Csákvár 5-0, MK
2017. Újpest – Ferencváros 0-1, NB1
Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 14 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 45-8 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1923. Halász Zoltán
1923. Takács Lajos
1951. Magyar Aladár
1951. Óvári Ferenc
1951. Szabó II. László
1951. Tóth István
2014. Péter Antal
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
„Bár nagyobb gólarányt vártak a FTC. hivei, mégis e mérkőzés általában kielégített, mert mindkét csapat szép, tartalmas játékot igyekezett nyújtani…A Ferenczvárosi T. C. csapatában ismét a védelem volt mintaszerű. A csatársor régi erélyéből és öntudatos játékából sokat vesztett s bár e matchen az ellenfél kapuját gyakori és erős ostrom alatt tartotta, mégsem volt kielégítő. Braun és Pákay nem haladtak, Korody meg inkább vissza fejlődik, a labda hátrakapásával a leglendületesebb támadásokat akasztotta meg. Weisznél a gyönyörű centerezések sem képesek feledtetni végtelen gyávaságát és indolencziáját. Uj erő a csatársorban Schlosser, de nem oda való, mert kicsi és mégis lassú. A védelem határozott javulása és a csatársor gyengülése a multakhoz képest azt a valószinü következtetést engedi, hogy a Ferenczvárosi T. C. csapatának idei goaleredményében kevesebb lesz a kapott goal, de az adott is.” (1906 – Typographia)
„A csodálatosan impozáns emberkaréj közepette folyt le a lila-fehérek és a zöld-fehérek kemény összecsapása, amely ugyan nem volt szép, de férfiasan kemény és kirívó durvaságoktól mentes maradt mindvégig, ami a csapatok fegyelmezettségére vall és a vezetőbírót dicséri…Szünet után erőteljes ferencvárosi támadások nyitják meg a játékot. A kitűnő Sternberg azonban sorra szétrombolja a veszedelmes akciókat. A sorozatos ferencvárosi támadások lassanként fölőrlik az Újpest ellenállását, amire a lila-fehérek védelme túl erélyes módon iparkodik parírozni az előretöréseket, de Bíró Sándor, a vezető bíró még idejében és hatásosan közbelép.” (1928 – Újpest)
Tempó, Fradi!: A labdarúgócsapat első bajnoki mérkőzése — Kinizsi néven! Az első „Kinizsi-gólt” Mészáros József szerezte, tizenegyesből. Az új edző, Urbancsik Gábor a győzelem ellenére sem volt elégedett a csapat játékával. (1951 – Dorogi Bányász)
„Nem bánták meg azok, akik kijöttek a mérkőzésre. Helyenként igen jóiramú, színvonalas mérkőzést láthattak. A zöld-fehérek bebizonyították, hogy nem volt múlójellegű a Dózsa ellen mutatott jó játékuk. Az együttes hátsó alakzata kitűnően állt a lábán, s rendre meghiúsította a piros-kékek próbálkozásait…A támadósorban Rákosival az élen, főleg a két összekötő építette a támadásokat. Rákosi fáradhatatlanul hozta fel a labdát, igen nagy területen játszott és sok jó labdával küldte támadásba társait. A mérkőzés nagy részében jól működött a zöld-fehérek ötösfogata. Bizonyítja ezt az is, hogy mindhárom gólt jól átgondolt, tervszerű támadásból érte el.” (1962 – Vasas)
„A közönség megérezte, hogy érdekes küzdelemnek lehet tanúja, ezért nagy számban (15000) ment ki a mérkőzésre. Aránylag jó talajú pályán a széltől támogatott Ferencváros került az I. félidőben mezőnyfölénybe, gyors, széleken vezetett támadásokkal lepte meg a hazai együttest – két esetben sikerült hálóba találniuk a zöld-fehéreknek. A II. félidőre megváltozott a játék képe. A diósgyőriek nagy lendülettel rohamoztak, de a Ferencváros védői sorra hárítottak és amikor felszabadult a kapu, a vendégek gyors ellentámadásokkal megzavarták a diósgyőri védőket és szemfüles Mucha révén növelni tudták az előnyüket.” (1973 – Diósgyőr)
„Összességben a Ferencváros nem futballozott igazán jól, egyenletesen. Játékosai – néhány kivételtől eltekintve – csak annyit adtak ki magukból, amennyi a két pont megszerzéséhez feltétlenül szükséges volt az ezúttal erőtlen, enervált Haladás ellenében…Dalnoki Jenő: — A látottak alapján megérdemelt a győzelmünk.” (1978 – Haladás)
„Az eredeti forgatókönyv szerint kupamérkőzés várt volna szerdán a Ferencváros és a Veszprém élvonalbeli labdarugó csapatára, helyette bajnoki találkozót ismételtek. Azt a bizonyos novemberi összecsapást a pályán a szabálytalan, az engedélyezettnél több külföldit szerepeltető Ferencváros nyerte 1:0-ra, aztán a zöld asztalnál előbb a veszprémieknek, majd a ferencvárosiaknak igazolták a két bajnoki pontot…Nyilasi Tibor, a Ferencváros vezetőedzője: – Az ősz körülbelül azt hozta számomra, amire tippelhettem is előzetesen. Új játékosok kerültek hozzánk, tehát ha olykor akadtak gyengébb produkciók, ezt megértettem, elfogadtam. Nyílt titok, mi a támadójátékot erőltetjük, nehézség az úgynevezett felállt védelmek elleni hatékony játék.” (1992 – Veszprém)
„A zalaiak ezen az estén nem tudták helyzeteiket kihasználni, így a ferencvárosiak félgőzzel is biztos győzelmet arattak…A nagy tavaszi hadjáratra és a bajnoki cím elhódítására készülő ferencvárosiak számára az első feladat az Üllői úton a Zalaegerszeg legyőzése volt. Bevezetésként a bajnokságot nyert jégkorongozókat, majd az őszi idényben a szurkolók által legjobbnak ítélt zöld-fehér labdarúgót, Lipcsei Pétert köszöntötték, utóbbi a West cég által felajánlott kupát vehette át.” (1995 – Zalaegerszegi TE)
Vélemény, hozzászólás?