A Fradi naptára, október 3.

tempo-naptar

Évfordulók:

31 éve született Gyürki Gergely
7 éve hunyt el Hegedüs Gyula
65 éve hunyt el Illy Antal
30 éve született Nagy Erik
48 éve született Romanek Imre
81 éve született Szántai László
55 éve hunyt el Ungár Gyula

Mérkőzéseink ezen a napon:

1909. FTC – Kassai AC 11:0, NB1 Országos bajnoki döntő
1915. vegyes FTC, MTK – Wiener SC 4-2, nemzetközi barátságos
1920. Vasas – FTC 2-2, NB1
1926. Újpest – Ferencváros 0-0, NB1
1937. Ferencváros – Újpest 3-1, NB1
1943. Kispest – Ferencváros 4-3, NB1
1954. Szombathelyi Lokomotiv – Bp. Kinizsi 0:2, NB1
1962. Viktoria 04 Köln – Ferencváros 4:3, VVK
1970. Ferencváros – Utánpótlás-válogatott 2:3, Edzőmérkőzés
1973. Gwardia – Ferencváros 2:1, UEFA
1979. Ferencváros – Lokomotiv Szófia 2-0, UEFA
1984. Gerjeni MEDOSZ – Ferencváros 2-3, Edzőmérkőzés
1987. Békéscsaba – Ferencváros 1-1, NB1
1990. Ferencváros – RFC Antwerp 3-1, UEFA
1994. Csepel – Ferencváros 1-2, NB1
1998. ZTE – Ferencváros 1-1, NB1
1999. Diósgyőr – Ferencváros 0-0, NB1
2002. Kocaelispor – Ferencváros 0-1, UEFA
2004. Ferencváros – Matáv-Sopron 4-1, NB1
2007. Verőce – Ferencváros 2-4, Edzőmérkőzés
2009. Újpest – Ferencváros 2-1, NB1
2015. Ferencváros – Bp. Honvéd 2-1, NB1
2019. Ferencváros – Ludogerec 0-3, EL csoportkör
2021. Paks – Ferencváros 1-3, NB1

Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 11 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség, 49-27 gólkülönbség

Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:

1973. Viczkó Tamás
2021. Marin, Marko

Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:

1915. Telkes László

Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:

1973. Csanádi Ferenc

„Kissé elkésve — vasárnap — folyt le a tavalyi országos bajnokság döntője. Az ismét fényes formában lévő fővárosi bajnokcsapat könnyen győzte le a vidéki bajnokcsapatok mérkőzéséből kikerült legjobb csapatot. A nagy gólarány daczára Kassa elég jó játékot produkált, csapatában nehány jó képességű játékos van, de a csapat játékmodora még nagy javulást kí­ván. Az összjátéknak csak elemei vannak meg, az egyéni játék uralkodik. A mérkőzést Kassa kezdi, de a FTC halfsor biztosan szereli le támadásukat s Weisz már a harmadik perczben gólt lő. A FTC állandó támadásai következnek ezután, melyet többnyire a csatársor baloldala vezet. Félidőig Kassa még levivja a tempót (5:0). Második félidőben Kassa visszaesik s a FTC fölénye még szembetűnőbb. Játék végéig még 6 gól esik, melyeket Kassa akkor erőszakosan is igyekszik megakadályozni, nem méltó a bajnokcsapathoz, hogy egyes tagjai ezekre reagáltak.” (1909 – Kassai AC)

1915

„Ragyogó hangulat a zöld-fehéreknél. A Ferencváros játékosok sorra érkeznek az öltözőbe. A régi nagyságok közül is többen megjelennek, köztük Berkessy zsákkal hozza a humort, egy-kettőre gurul az egész öltöző. Alig vonulnak le az edzőmérkőzés csapatai, a játékoskijárón már fel is tűnik az Újpest lila-fehér inges csapata. Enyhe taps. Ami a rangadó mérkőzés körülményeit illeti, semmiféle panaszra nincs ok. Gyönyörű nyárvégi nap október eleje dacára is, a kék égen néhány fehér felhő, gyönyörű zöld a gyep, a piros salakpálya keretében tömött a nézőtér. Még akkor sincs kint a Ferencváros, amikor Usetty elnök megkezdi a beszédét, amelyben a közönséget sportszerű viselkedésre szólí­tja fel. Alig mond néhány mondatot, amikor megjelenik a Ferencváros (súlyos tapintatlanság és óriási rendezési hiba!), a közönség éljenezni kezd, a Ferencváros üdvözli a közönséget, újra és újra zeng a hajrá Fradi és az elnök beszédéből egy szót sem lehet érteni…Grandiózus küzdelem keretében remek sportot kaptunk ettől a rangadótól, amely ezúttal újra a tiszta sport diadalát jelentette. Hol az egyik, hol a másik kerekedett felül. A technikás fogások egész sorozatát próbálta ki mindegyik fél a másikon. Csak a mérkőzés legutolsó szakában domborodott ki, hogy ezen a délutánon melyik mérkőző fél volt tudásának, ereje tökéletesebb birtokában. A Ferencváros már az I. félidőben nagyon jól játszott és megérdemelte ezt a győzelmet, mert egészében többet támadott és több gólt ért el. A játék képe is a Ferencváros győzelme mellett szól. A 10:6-os szögletarány is a zöld-fehérek nagyobb offenzí­v jellegű játékát bizonyí­tja.A mérkőzés végén, a Ferencváros öltözőjében szinte életveszélyes a tolongás. Annyi a gratuláló kéz, hogy az elnöknek kell beszélnie: — Kérjük azokat, akik már gratuláltak, hogy hagyják el az öltözőt, mert nyomban nem lesz levegő…” (1937 – Újpest)

„Most pedig közlünk néhány gyorsfényképet a vidéki mérkőzésről. A Bp. Kinizsi – Szombathelyi Lokomotí­v mérkőzés után Kispéter í­gy vélekedett: — Nagyon nehéz győzelem volt. Ilyen a labdarúgás. A szombathelyiek sokkal többet támadtak, mégis hazavisszük a két pontot. – aztán nevetve hozzátette még: — Ne gondolják azt, hogy azért dicsértem a védelmet mert én is beletartozom, de nem kétséges, hogy a védelemnek legalább kölyökoroszlán része van a győzelembe. Annak különösen örülök, hogy a fiatalok milyen jól végigbí­rták a nagyiramú mérkőzést.” (1954 – Szombathelyi Lokomotí­v)

„Az FTC nagyon közel állt ahhoz, hogy a rendes játékidőben ledolgozza háromgólos hátrányát! Mégsem sikerült a bravúr. Elsősorban azért, mert az első félidőben a bolgárok higgadtabban futballoztak, többször is igen veszélyes támadásokat vezettek, amikor pedig elvesztették a labdát, a két előretölt ék kivételével mindenki azonnal visszazárkózott. Ahogy teltek-múltak a percek úgy lettek egyre idegesebbek a zöld-fehérek, támadásaikban kevés volt az átütőerő. A vezető gól viszont a legjobbkor jött és a Ferencváros a szünet után már több elképzeléssel és kapura is veszélyesebben játszott. Ennek lett az eredménye a második gól. Ekkor úgy tűnt, hogy a nagy lendületben lévő zöld-fehérek együttes megszerzi a harmadik gólt is. A zöld-fehérek nagy akarással küzdöttek, de többször is bosszantó hibát követtek el.” (1979 – Lokomotí­v Szófia)

NS-19901004-01-19901003„Az Üllői úti stadion betiltása miatt szerdán Zalaegerszegen volt kénytelen fogadni a Ferencváros labdarúgócsapata UEFA Kupa ellenfelét, a belga Royal Antwerpent, hogy a 0:0-ás első 90 perc után megmérkőzzenek a második fordulóba jutásért. A hazaiaknál Nyilasi Tibor vezetőedző végül is tervezett csapatát küldhette pályára, miután az utolsó pillanatban befutott az iskolai elfoglaltságai miatt hiányzó Lipcsei Péter is, akit a nyáron igazoltak Kazincbarcikáról. Ha nehezen is, de beváltotta a csapathoz fűzött reményeket a Ferencváros, í­gy aztán mindenképpen lesz magyar résztvevője az európai kupák második fordulójának. A zöld-fehérek 90 percen keresztül erőlködtek, aztán a hosszabbí­tásban végre azt a játékot nyújtották, amit a kezdőrúgástól reméltek tőlük szurkolóik. S mivel a gólokkal sem maradtak adósak, a végén volt ok az örömre, az ünneplésre, az összesí­tés is az volt, ami a szerda esti összecsapás eredménye: 3:1…Nyilasi Tibor: — Rettentő büszke vagyok, hogy ilyen nagyszerű közönségünk van. A szurkolók a játékosokhoz hasonlóan nagyon sokat tettek a sikerért, ezért ezúton is szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik a zalaegerszegi mérkőzésen buzdí­tottak bennünket. Egyébként már az első összecsapáson éreztem, hogy van keresnivalónk az Antwerpen ellen, s végül majd a mi elképzeléseink válnak valóra. Számomra az külön öröm, hogy itthon, hazai közönség előtt, s ráadásul ilyen jó játékkal ví­vtuk ki a továbbjutást. Ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy sokáig nem a látványosság dominált, hanem a nagy párharcok sorozata. Végig csak azt hajtogattam a fiúknak: türelem, türelem, s meglesz a siker. Nekem volt igazam…” (1990 – RFC Antwerp)

„A találkozó előtt a Ferencváros a táblázaton a harmadik, mí­g a Csepel a hatodik helyet foglalta el. A Csepel egy esetleges győzelem esetén beérhette az FTC-t, ugyanis a két csapat között csak három pont volt a különbség. A vendégek nagyobb önbizalommal készülhettek a mérkőzésre, csütörtökön ugyanis búcsúztatták a KEK-ből az orosz CSZKA Moszkvát. Persze, ez fáradtságot is okozhatott a zöld-fehéreknél. Bár a mérkőzés első félidejében jobban játszott a Csepel, a második félidőre a Ferencváros nagyon feljavult, ezért megérdemelte a győzelmet. A 62. percben Telek vitte fel a labdát, kipattant a jobb oldalon érkező Neagoéhez, aki 10 méterről a kapuba továbbí­tott (1-1). Egyre jobban belelendültek a zöld-fehérek. A 65. percben Christiansen 12 méteres lövését fogta Hajdu. Sokat javult az FTC játéka az első félidőhöz képest, most náluk volt többet a labda. A 73. percben Kecskés 18 méteres lövése a vetődő Hajduról a kapu fölé pattant, majd Christiansen lőtt 14 méterről mellé. A 80. percben Lipcsei bombázott 14 méterről a kapu jobb oldala mellé. A 83. percben Lipcsei nagyon jó ütemben ugratta ki Lisztest, aki 14 méterről, jobbról a kapu jobb oldalába lőtt (1-2).” (1994 – Csepel)

2002

2004

2015

2021

1948

2 hozzászólás a(z) A Fradi naptára, október 3. bejegyzéshez

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Tapolca, 2025. január 11.
OLDALAK
KATEGÓRIÁK