Szeibert György: 60
Az MTK-tól érkezett a gólerős középpályás Rákosi Gyula csapatába. Már első ferencvárosi meccsén góllal nyitott a Cercle Bruges ellen, majd a Kupagyőztesek Európa Kupájában, a finn Haka elleni találkozón megszerezte első ferencvárosi dupláját is, amit még további kettő követett 1990 tavaszán (DMVSC 3-1, Csepel 5-1). Különösen a Loki elleni mérkőzésen szerzett fontos gólokat, hiszen a a befejezés előtt tíz perccel még döntetlenre állt a meccs az Üllői úton.
Szeibert hol a védelmet cselezte ki, hol a beérkező labdákra ért fel és fejjel továbbított a kapuba. A pengés játékos óriási lövőerővel is rendelkezett és 18-20 méterről remek szabadrúgás gólokat helyezett el az ellenfelek kapujába.
A csapat bronzéremmel zárt a szezont, Szeibert pedig második lett a házi góllövőlistán a gólkirályi címet begyűjtő Dzurják Csöpi előtt.
Egy szezon elteltével Veszprémbe távozott.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=y_S8uqShXy8&p=C1EE45A3CA41F124
Szeibert „Tojás” a maga korának tipikus magyar „sztárja” volt, emlékeim szerint … fantasztikus lövőtechnika, jó cselezőkészség, amúgy meg – főleg a nemzetközi mezőnyhöz képest – lassú és körülményes … rúgott néhány szép gólt, volt pár jó meccse, de ez azért nagyon kevés ahhoz, hogy Fradi-legendává váljon valaki … még csak nem is az volt a baj, hogy MTK-s volt … lett nálunk hérosz Pusztai Laci, vagy Fodor Foci, akik riválistól jöttek, de valahogy nekem sem maradt meg semmi több … egy jó focista, néhány jó meccs slussz … nem bántásként írom, a legtöbb futballista a töredékét sem érte el annak, mint ő, de „Tojás” már a „hanyatlás” -sőt, zuhanás!- korszakának volt az -egyébként egyik legjobb- játékosa … BÚÉK minden Fradistának!!!
Igazad van. Sokkal több volt benne, sokkal nagyobb játékos lehetett volna – ám mivel ennyi is elég volt a „sztársághoz”, megelégedett ennyivel. Kor (avagy kór) kép a XX. század végének magyar focijáról… Úgy tudom, most már semmi köze a focihoz, a kollégái tán nem is tudják, hogy az volt.
Egyáltalán nem volt körülményes, hanem mert cselezni, és a passzairól tudtuk, a labda oda ment, ahová kell. Például Zsinkának is rossz esetben, amikor szöktette a szélsőt, a hátára ment a labda, de nem mögé. Löketei is erőből is jól helyezte a szabadrúgásait.Mivel az igazság érzete nagy volt, kiállt önmagáért, és másokért is, és ezt nem szerették néhányan. Anno még amikor Volános volt, a Fradi meccsen az Üllői úton gólhelyzetben az ötösnél hátulról beleszállt a derekába Pintér Attila. Utána büntetett, és csak azt láttuk, Pintért leütötte, és percekig ápolták.Utálta az alattomosságot, és amúgy alapjában nem volt durva a pályán.(De mielőtt nem értenénk ezt,emlékezhetünk anno Hajdú Attilára is, az MTK kapusára, akit az egyik meccsen ehhez hasonlóan neki már lerúgták a veséjét). Ma talán Böde Dani az, aki test a test ellen hasonlóan képes cselezni. Darabos mozgásúak, és mégis technikásak. És mennyire volt tehetséges? Anno Both Józseffel az U16-os Vb-n, úgy tudom ez Japánban volt, ezen a tornán a legjobb játékos díjat nyerte el. Az ellenfélnél ott volt Maradona is. Ezt sokan már nem tudják, pedig erről is lehetne az ifjú labdarúgóknak egy hasonló torna előtt amolyan példát állítani. Többen is voltak persze sikeresek, Ifjúsági Eb-n még nyertek is anno a Szovjetunió ellen a döntőben EB-t 1982-ben. Vagy mint Döme is Détári Lajos világválogatottban győztes gólt is lőtt. Vajon az archív felvételekből a Magyar Televíziónál milyen top 100-as gólt tudnának össze állítani, az összes magyar bajnokság góljaiból? Kettő lehet ott lenne biztos Szeibert Gyuriéból, mert az 1985-ös Volán sc-Vidi meccsen az ő gólja Disztl-nek élmény volt, kipókhálózta a felső sarkot egy félpályás szóló után. A másik gól 1984-ben az Újpest- Volán sc meccsen a 80-dik percben érintés nélküli szögletgólt rúgott Szendreinek.A Népsport anno azt írta, minden századik kapus életében egyszer fordul elő, hogy ilyen gólt kapjon. Ezzel 2-2 lett,és utána kellett az utolsó fordulóban nyernie a Nyíregyházának a Csepel ellen legalább nyolc góllal, hogy ne essenek ki. Mert a Volán-Honvéd meccsen a döntetlen is már megfelelt a Volánnak.Az pedig 6-6 lett.
Skizofrén helyzet volt ’89 nyarán, első bajnokiján, épp az MTK ellen, amelynek meg éppen akkor védte először a kapuját Zsiborás Gabi… Épp lagziban voltam, ötpercenként jártam le a kocsirádióhoz, belehallgatni a körkapcsolásba. 4-0-ra nyertünk egyébként.
Szeibert Gyuri későbbi teljesítményéről sok minden nem jut eszembe abból a szezonból, se jó, se rossz, bár nagy várakozásokkal jött, tehát lehet, hogy nem az én memóriámmal van a baj, és ez a nyomtalanság meg is indokolhatja a gyors távozását.
Te is? Én is! Csak én a SAJÁT lakodalmamban kérdezgettem 5 percenként a pincéreket, hogy hogy áll a Fradi – MTK??? 😛
Nagyon Boldog Születésnapot!
Az arhívumokból láttam játékát ill. élőben is -bár mégcsak 8éves voltam akkoriban-,de jó játékos volt.Az idősebb hozzászólók le tudnák ide írni miért kellett ilyen hamar elhagyni a csapatot?
Ha nem tévedek, a Debrecen- Fradi meccs eredménye döntetlen lett. Az id. Albert Flórián és a többi vezető is, ezt zokon vették, és másnap vasárnapra edzésre kellett mennie a csapatnak. Ő a Gyuri, nem volt hajlandó fáradtan elmenni, és ezért anno pénzbüntetés is járt neki.Sajnos hiába hajtott a meccsen, ő is bűnhődött.Utána pedig már nehéz lehetett.A meccsről, Debrecenből ha jól emlékszem saját kocsijával jött el, ami pechjére lerobbant.Későn ért e miatt csak hajnalban haza. Az újság pedig az esetet lehozta, és abban az volt amit nyilatkozott, elcsicsikáltam, és ezért megbüntettek.