1908 – Először Anglia ellen
1908. április 5., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — CSEHORSZÁG 5:2 (1:0)
vezette: Holley (osztrák-angol)
Góllövő: Károly(3), Schlosser(2)
Magyarország: Gilly (33 FC) – Rumbold (FTC), Csüdör (MTK) – Ficzere (BTC), Bródy (FTC), Gorszky (FTC) – Sebestyén (MTK), Károly (MTK), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC)
Szövetségi kapitány: Stobbe Ferenc
2:2-ig tartotta a lépést a cseh csapat a magyarokkal, majd az utolsó szűk negyedórában Károly három gólja eldöntötte a mérkőzés sorsát. A kétgólos Schlossert így méltatta a Sport-Világ: „A csatárok legjobb embere Schlosser (FTC) volt. Bámulatosan éles lövéseivel, igen sokszor veszélyeztette a prágaiak kitünően védelmezett kapuját.” A Nemzeti Sport az FTC középcsatárát emelte ki: „A támadósorban Koródy vált ki s bár ő maga nem lőtt gólt, az esett gólok mind az ő közbenjöttével és előkészitéséből születtek. Nálánal jobb magyar centercsatár még nem volt.”
„Az érdeklődés (…) messze felülmúlt, minden előzőt.” – olvasható a Nemzeti Sportban. A Sport-Világ becslése szerint tízezren látogattak ki a Millenárisra.
* * *
1908. május 3., Bécs, Hohe Warte, AUSZTRIA — MAGYARORSZÁG 4:0 (2:0)
vezette: Holley (angol)
Magyarország: Domonkos (MTK) – Müller (BAK), Rumbold (FTC) – Ficzere (BTC), Bródy (FTC), Medgyessy (MAC) – Sebestyén (MTK), Weisz (FTC), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC)
Szövetségi kapitány: Stobbe Ferenc
A mérkőzés érdekessége egy osztrák csere volt: „Közben Kvitek, a bécsiek középfedezete a mérkőzést, már előbbi hetekről származó sérülés miatt abbahagyni kénytelen, mire a bécsiek szó nélkül Lintschefskit állitják Kvitek helyére. A magyar csapat azonban ezen cserébe nem egyezett bele. A magyar csapat ezen eljárása teljesen jogos volt, annál is inkább, mivel az osztrákok a mérkőzés előtt ilynemű megjegyzést nem tettek. Rövid tanakodás után Kvitek újból a csapatba lép”
* * *
1908. június 10., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — ANGLIA 0:7 (0:4)
vezette: Meisl (osztrák)
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Csüdör (MTK) – Ficzere (BTC), Bródy (FTC), Simon (BTC) – Rónay (FTC), Weisz (FTC), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC)
Szövetségi kapitány: Stobbe Ferenc
„Labdatechnikájuk klasszis differenciákkal jobb, mint a mieinké. Footballjátékosaink híresek a gyorsaságukról; az angolok még gyorsabbak. Játékunk azt bizonyítja, hogy játékosaink általában szívósak; az angolok összehasonlithatlanul szívósabbak. Jobban kombinálnak, jobban helyezkednek, fürgébbek, bátrabbak és ravaszabbak.” – olvasható a Nemzeti Sport értékelésében, de hogy ez nem lesz mindig így arra már a Sport-Világ-ban megjelent sorok utalnak: „a mi labdarugó sportunk, ha talán nem is egy-két év múlva, de biztosan el fogja érni az angol labdarúgás nívóját.”
* * *
1908. november 1., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — AUSZTRIA 5:3 (3:2)
vezette: Riso (német)
Góllövő: Schlosser(2), Krempels, Koródy, Kaltenbrunner (öngól)
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Szendrő (BTC) – Bíró (MTK), Bródy (FTC), Weisz (Főv. TC) – Sebestyén (MTK), Krempels (MAC), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Molnár III. (BTC)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
A két FTC-csatár három góllal vette ki a részét a 0:4 utáni „reváns”-ból. „Labdaszerzésben Bródy produkált kiválót”.
Koródy Károly és Rónai Zoltán személyével újabb játékosokkal bővült az FTC válogatott játékosainak száma.
Vélemény, hozzászólás?