2020.X.20. BL-csoportkör: Barcelona – Ferencváros: 5-1

Emelt fővel, de vereséggel távozhat Barcelonából a Fradi

Helyzetekig, kapufáig, majd gólig jutott a Ferencváros, de Messiék emberhátrányban is ellenállhatatlanok voltak.
A Ferencváros 25 év után visszatért a Bajnokok Ligája főtáblájára, és ugyan 5–1–re kikapott az FC Barcelona otthonában, de emelt fővel hagyhatta el a Camp Nou gyepét.

Nyilatkozatok:

A mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón a a katalán együttes vezetőedzője, Ronald Koeman, illetve a csapat kapusa, Neto beszélt a várakozásairól.

„Ez egy fontos hét, de nem fontosabb, mint a többi. Jól akarunk kezdeni a Bajnokok Ligájában, meg akarjuk nyerni a meccset. Kemény találkozóra készülünk, nyugodtan kell futballoznunk, de mindenképpen győzni akarunk. Nem gondoljuk, hogy ez egy könnyű meccs lesz. Látjuk az ellenfél játékosainak fizikai adottságait, ezért nem gondolkozunk azon, hogy bárkit is pihentessünk. A szombati el Clásico most nem fontos, a keddi mérkőzéssel foglalkozunk, jelenleg az a fontos” – mondta a mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón Ronald Koeman, a Barcelona vezetőedzője.

A holland szakember újságírói kérdésre külön kitért a Ferencvárosra.

„Minden ellenfelünket tiszteljük és alaposan kielemezzük, így most is nehéz meccsre számítok. Nem szeretek játékosokról külön beszélni, csapatként viszont megnehezíthetik a dolgunkat, különösen a támadóik lehetnek veszélyesek. A Barcelonán mindig nagy nyomás van, hogy minden meccsét megnyerje. A mérkőzésen kívüli tényezők is hatással vannak ránk, de mi a játékosokkal foglalkozunk. Vannak fiataljaink, új játékosaink, így teljesen normális, hogy akadnak nehéz pillanatok” – utalt a Getafe elleni elveszített bajnokira a katalánok edzője.

A Nemzeti Sport kérdésére elmondta, nem beszélt a korábban a magyar válogatottat is irányító testvérével, Erwin Koemannal a Ferencvárosról és a magyar fociról. Ronald Koeman elmondta, sok minden változott, mióta testvére volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya, ezért nem is tudott volna belőle túl sok érdemi információt kihúzni.

Újságírói kérdésre Ousmane Dembélére és Lionel Messire is kitért az 57 éves edző. A francia támadóval kapcsolatban elmondta, a Getafe ellen valóban sokszor hibázott, sok labdát eladott, de neki ilyen a stílusa, sokat kockáztat. Az argentin klasszisról úgy nyilatkozott, boldognak látja, és annak ellenére, hogy a jelenlegi idényben még csak egy gólt szerzett, az edzéseken is jól teljesít. Antoine Griezmann kitérve elmondta, a francia támadó jól dolgozik, de – akárcsak a többi játékos – jobb teljesítményt is nyújthatna.

Koeman azt is elmondta, elképzelhető, hogy Ansu Fati és Pedri is a kezdőben kap helyet, mivel nála nem az életkor, hanem a teljesítmény számít.

A sajtótájékoztatón először a zöld-fehérek ukrán vezetőedzőjét faggatták az újságírók, és természetesen szóba kerültek a Dinamo Kijevvel játékosként átélt szép sikerek a katalánok ellen. Rebrov elmondása szerint anno a kemény munka volt a „titok” és most a Ferencvárosnál is ebben hisznek. Hozzátette, rendkívül fontos a jó kezdés, hiszen ez megnyugtathatja majd az eleinte biztosan izgatottabb játékosokat.

Arra a kérdésre, hogy melyik volt a kedvenc Barcelona elleni emléke, nem adott meg konkrét meccset válaszul, de reméli, futballistáinak a keddi ütközet lesz a legkedvesebb emlék eddigi pályafutásuk során.

„Minden BL-meccs nagy emlék. A leglényegesebb, hogy a holnapi mérkőzésen szerzett tapasztalat és élmény legyen a legjobb. Nagyon örülünk, hogy topcsapatok ellen játszhatunk, és ha sikerülne jó eredményt elérni ilyen együttesek ellen, az büszkévé tenne minket.”

Abban a tréner és a norvég támadó is egyetértett, hogy ezen a találkozón a riválishoz kell alkalmazkodni.

„Nekünk kell alkalmazkodnunk, ez teljesen másfajta küzdelem lesz, mint az eddigiek. Idegenben játszunk, és sok labdarúgónknak nincs még BL-tapasztalata” – mondta Rebrov.

A Barcelonánál történt változásokkal kapcsolatban a magyar bajnok edzője kiemelte, hogy az új játékosok agresszívabbnak tűnnek a visszatámadás során.

Többször is szóba került, hogy az ellenfél a hétvégi, Real Madrid elleni el Clásico előtt mennyire tartalékosan állhat fel a keddi BL-összecsapáson.

„A Barcelonánál szinte nincs különbség a kezdő tizenegy és a kispad között, mindegy, ki van a pályán, rendkívül erős gárdáról beszélünk. A Barca a BL egyik fő esélyesének számít – mondta Rebrov, majd a hazai „el Clásicóra” is kitért. – Számunkra is derbi jön, az Újpest elleni meccs nekünk olyan, mint nekik a Real Madrid elleni. Nem tudjuk, kik játszanak holnap a katalánoknál, de biztos vagyok benne, hogy nagyon erős csapat lesz.”

Rebrovot saját alakulatának erősségeiről is faggatták; elmondása szerint a csapategység a kulcs, nincsenek sztárok, viszont nagyon keményen küzdenek közösen a cél érdekében.

„Ez egy új sorozat, remélhetőleg jól képviseljük a bajnokságot. Felszabadult, jó játékot kell mutatnunk.”

A mérkőzés:

Bajnokok Ligája, G-csoport, 1. forduló:

Barcelona — Ferencváros: 5-1 (2-0)
Barcelona, 21:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: Sandro Scharer (asszisztensek: De Almeida, Zogaj; tartalékjv.: San – svájciak; VAR: Irrati; VAR asszisztens: Preti – olaszok)

Barcelona: Neto — Sergi Roberto (Junior Firpo, 63.), Piqué, Lenglet, Dest — Pjanic (Busquets, 76.), De Jong — Trincao (Dembélé, 63.), Coutinho (Araújo, 71.), Ansu Fati (Pedri, 63.) — Messi
kispad: Inaki Pena, Tenas, Alená, Griezmann, Braithwaite, Ricard Puig, Mingueza
vezetőedző: Ronald Koeman

Ferencváros: Dibusz — Botka (Lovrencsics G., 77.), Blazic, Kovacevic, Civic (Heister, 63.) — Sigér, Haratin, Laidouni (Somália, 63.) — Isael, Nguen (Boli, 71.), Zubkov (Mak, 71.)
kispad: Bogdán, Bánki, Frimpong, Baturina, Dvali
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Messi (27. – 11-esből), Ansu Fati (42.), Coutinho (52.), Pedri (82.), Dembélé (89.) illetve Haratin (70. – 11-esből)
Sárga lap: — illetve Laidouni (32.), Civic (43.), Haratin (85.), Kovacevic (90+1.)
Kiállítva: Piqué (68.)

Ez maga a csoda! Hiába, az a fantasztikus Fradi-szív – írta 1995. szeptember 14-én lapunk, a Nemzeti Sport, miután a Ferencváros története első Bajnokok Ligája-mérkőzésén Lisztes Krisztián góljával, valamint Vincze Ottó duplájával nagy meglepetést szerezve, tartalékos összeállításban 3–0-ra győzött a Grashoppers otthonában. S most, 25 évvel később, a keddi mérkőzés előtt titkon reménykedhettünk abban, hogy ezúttal is hasonló címlappal jelenhet meg a másnapi újság, miközben tudat alatt mindenki tisztában volt azzal is, hogy az FC Barcelona otthonában még a döntetlen is világraszóló bravúrnak számítana, amiről utána napokig cikkezne a nemzetközi sportsajtó. Annál is inkább, mert a Barcelona 2013 óta nem kapott ki hazai pályán a BL-ben, és döntetlent is csak az Atlético Madrid, a Juventus, a Slavia Praha és a Tottenham ért el vendégként. A magyar futball számára már az óriási fegyvertényt jelentett, hogy a klub negyedszázad elteltével ismét bejutott a Bajnokok Ligájába, ami miatt szomorúbbak lehettünk, hogy a járványhelyzet miatt zárt kapuk mögött rendezték meg a BL-csoportmérkőzést, s a vasszigorra jellemző, hogy Josep Bartomeu, a katalán klub elnöke sem lehetett ott a stadionban, miután a napokban találkozott egy fertőzött személlyel. Természetesen normális esetben szinte biztosan legalább hatvan-hetvenezer szurkoló előtt, fantasztikus hangulatban léphetett volna pályára a Ferencváros a Camp Nouban, ahol már az első perctől kezdve szólhatott volna a Fradi-induló.

Ehelyett az AC/DC Highway To Hell című klasszikusa bömbölt, miközben a Ferencváros futballistái fél órával a kezdés előtt a pályán melegítettek, s a kongó lelátó ellenére is felemelő érzés volt hallgatni a felcsendülő Bajnokok Ligája-himnuszt. Miután mindkét csapatra a bajnoki idény legfontosabb rangadója vár a hét végén – az FTC az Újpestet, a Barca a Real Madridot fogadja –, így mindenki kíváncsi volt arra, vajon a két vezetőedző miként keveri a kártyákat, és milyen kezdőcsapatot küld pályára. Nos, Ronald Koeman négy, Szerhij Rebrov öt helyen változtatott a legutóbbi mérkőzés kezdőcsapatához képest. A zöld-fehéreknél Adnan Kovacevic kivételével a komplett védelem kicserélődött, és bekerült a csapatba Sigér Dávid is, az FC Barcelonában pedig ezen az összecsapáson mutatkozhatott be a Juventustól szerződtetett Miralem Pjanic.

Az FTC vezetőedzője az első másodperctől kezdve karba tett kézzel állt a kispad előtt, s gyakorta hangos szóval, tapsolva próbálta lelkesíteni a csapatot, főleg azután, hogy Tokmac Nguen (amúgy parádés) gólját les miatt nem adta meg a játékvezető. Negyedóra elteltével viszont már Ronald Koeman kissé idegesen sétálhatott zsebre dugott kézzel, és a hazai játékosok egyre hangosabb, idegesebb bekiabálásaiból is érezni lehetett, kezdenek feszültebbek lenni. Valószínűleg nem számítottak arra, hogy tizenöt perc elteltével nem lesz említésre méltó helyzete a Barcának. Később Dibusz Dénesnek hatalmas bravúrt kellett bemutatnia, a magyar kapus mozdulatain az első perctől kezdve érződött a magabiztosság, és ahogy ilyenkor kell, igazi vezér módjára folyamatos instrukciókkal irányította a védelmet. Azt viszont talán ő sem hitte el, amikor Isael bombáját követően a labda a kapufa és a léc találkozásáról pattant vissza (a lövés akkorát szólt, hogy visszhangzott tőle a csaknem teljesen üres stadion). A nagyszerű passzt adó, hihetetlen lelkesedéssel futballozó Tokmac Nguen a fejét fogta, ráadásul a támadás annyira tetszetős volt, hogy azt még a hazai VIP-páholyban is tapssal díjazták.

Csakhogy a Ferencváros helyzete sajnos kiváló ébresztőt jelentett a hazaiak számára, akik innentől kezdve rákapcsoltak, és nem sokkal később Lionel Messi tizenegyesével a vezetést is megszerezték (1–0). Hiába védett remekül Dibusz, az első félidő végén egy parádés támadás végén, Ansu Fatinak köszönhetően megszületett a második hazai gól is (2–0), de jellemző az FTC-re, hogy nem adta fel, küzdött-hajtott tovább.

Hiába vezetett két góllal a Barcelona, a Ferencváros bátor futballja láttán a magyar tudósítók mögött ülő spanyol rádiós is méltatta a zöld-fehér együttest, hangsúlyozva, hogy Szerhij Rebrovnak kulcsszerepe van abban, hogy a csapat a BL-ben szerepelhet. Az ukrán szakvezető azt is tudja, milyen érzés gólt szerezni a Camp Nouban, és miután a második félidő elején gyakorlatilag eldőlt a találkozó (Coutinho köszönt be, 3–0), abban reménykedhetett, hogy valamelyik futballistája is elmesélheti majd, gólt rúgott a Barca otthonában. Nos, ezzel Ihor Haratin büszkélkedhet ezután (3–1).

Sőt, az FTC nemcsak szépíteni tudott, Gerard Piqué kiállítása miatt az utolsó húsz percben emberelőnyben játszhatott. Sokkal lelkesebbé váltak a magyar együttes futballistái, benne volt a levegőben, hogy szorosabb is lehet a vége, még ha a pontszerzésre nemigen volt esély, főleg, hogy Pedri, majd Ousmane Dembélé is betalált. 5–1

A csoda végül elmaradt, de a Ferencváros a meccs nagy részében nem vallott szégyent, s az FC Barcelona pályáján bizonyította, bátor játékkal a négygólos vereség sem annyira kínos, ugyanakkor az is igaz, hogy az utolsó percekben már jól látszott az erőnlétbéli és a technikai különbség.

A csoport másik mérkőzésén: Dinamo Kijev (ukrán)–Juventus (olasz) 0–2 (Morata 46., 84.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FC Barcelona 1 1 5–1 +4 3
2. Juventus 1 1 2–0 +2 3
3. Dinamo Kijev 1 1 0–2 –2 0
4. FERENCVÁROS 1 1 1–5 –4 0

További képek: fradi.hu, nso.hu

Nyilatkozatok:

A mérkőzést követően Szerhij Rebrov vezetőedző a végjátékban kapott két gól miatt volt bosszús, Ronald Koeman örömét fejezte ki, hogy emberhátrányban is veszélyes maradt a csapata.

„Az első húsz percben voltak lehetőségek, aztán megszerezte a vezetést a Barcelona. A meccs végére elfáradtunk, nagy csalódást jelentett a hajrában kapott két gól” – kezdte Szerhij Rebrov.

„Teljesen máshogyan kell készülni egy bajnoki mérkőzésre és a Barcelona elleni meccsre, más taktikát igényel. Kompakt védekezésre törekedtünk, ez nem mindig működött, többször is be tudták játszani mögénk a labdát. Jó tapasztalat volt számunkra, még öt meccs hátravan, hosszú még az út” – mondta a felkészülés nehézségeiről és az előre eltervezett taktika megvalósításáról.

Uzuni hiányával kapcsolatban elmondta, hogy sérülés miatt nem tudott pályára lépni, reméli, hogy hamarosan visszatérhet az együttesbe.

„Próbáltuk a meccs elején letámadni az ellenfelet, de az egyéni kvalitások miatt az egy az egy elleni párharcokban fölénk tudtak többször is kerekedni. A kezdéskor frissek voltunk, kontrolláltuk a játékot, gólt is szereztünk, de sajnos les volt. Az utolsó tíz percre elfáradtunk, ott jöttek a kapott gólok, ami rendkívül csalódást keltő” – felelte a Nemzeti Sport kérdésére Rebrov.

Ronald Koeman érzése szerint a második félidő eleji játék már egy jó Barcát mutatott, és külön örült neki, hogy emberhátrányba kerülve is veszélyes maradt együttese.

„Jó meccset játszottunk, az elején nehéz volt felvenni a ritmust. Néha a kisebb nyomás miatt nehezebben lendülünk bele, de a második félidő első húsz-huszonöt percében már egy jó Barcát láthattunk. Ki kell emelni, hogy a csapat jól játszott és gólokat szerzett emberhátrányban is.”

A holland tréner a két fiatal gólszerzővel, Pedrivel és Ansu Fatival is elégedett volt, úgy véli, hogy nagy jövő áll előttük, s ez a klub számára is remek dolgokat vetít előre.

Arról is faggatták, hogy azzal, hogy Griezmann pihent, kezdő lesz-e a Real Madrid elleni el Clásicón.

„Nem jelent semmit, hogy nem játszott. Azzal a meccsel majd szerdán kezdünk el foglalkozni. A nehéz kezdés után belelendültünk a mai meccsen, ez jó kezdése a BL-nek.”

Ihor Haratin, a Ferencváros rutinos középpályása nyolc hónappal ezelőtt feleségével turistaként járt Barcelonában, és eszébe sem jutott, hogy nem sokkal később tétmérkőzésen gólt lő a katalánoknak.

– Februárban turistaként járt Barcelonában, közösségi oldalán a Camp Nouból képet is posztolt. Gondolta volna, hogy nyolc hónappal később tétmérkőzésen gólt lő a katalánoknak?
– Na ez az, amit sosem gondoltam volna! – vágta rá lapunknak a Ferencváros 25 esztendős ukrán labdarúgója, aki a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzés 70. percében tizenegyesből talált a Barca kapujába. – A télen a feleségemmel több napot is eltöltöttünk a városban, imádjuk Barcelonát, és ha már ott jártunk, természetesen a Camp Nout is megnéztük. Több mint két órát töltöttünk a létesítményben, s persze eszembe sem jutott, hogy néhány hónap múlva tétmérkőzésen léphetek ott pályára.

– Ráadásul gólt is lőtt! A tizenegyesnél rendkívül higgadtnak, nyugodtak tűnt. Előre eldöntötte, hogy hova rúgja a labdát?
– Ha nem gond, nem árulnám el, mi volt a taktikám a tizenegyesnél. Emlékszem, legutóbb is kérdezte a Molde elleni mérkőzést követően, de tényleg nem szeretném elárulni, hadd maradjon az én titkom. Amikor letettem a labdát, semmi másra nem figyeltem, csak arra, hogy a kapuba lőjem. Minden porcikámmal a gólszerzésre összpontosítottam.

– Immár az ön neve is bekerül a klub történelemkönyvébe, hiszen huszonöt év elteltével szerzett újabb gólt a Ferencváros a Bajnokok Ligája főtábláján. Jelent ez önnek bármit is?
– Büszke vagyok rá, nagy dolog, hogy velünk jutott újra erre a szintre a Fradi. De elhihetik, a gólomat azonnal elcserélném egy döntetlenre. Nagyon jó lett volna pontot szerezni, de be kell látni, a Barcelona más szint. Igazi topcsapat, amely évről évre a legjobbak között szerepel, s amely évről évre a legmagasabb szinten futballozik.

– A meccs elején közel álltak a meglepetéshez, könnyen megszerezhették volna a vezetést.
– Jól kezdtünk, ha előnybe kerülünk, talán nehezebb dolga lett volna a hazaiaknak. Nem tudhatjuk, miként alakult volna akkor a kilencven perc… Ami biztos, ezen a mérkőzésen is rengeteget fejlődtünk, ízelítőt kaptunk abból, mit is jelent ezen a szinten futballozni.

– Milyen volt a mérkőzés belülről? Élvezték vagy nyomasztó volt?
– Nyomasztó a tekintetben volt, hogy a Barcelona olykor alaposan körbeadogatott bennünket, járatták a labdát, s mi nem vagyunk hozzászokva ahhoz, hogy nem a mi akaratunk érvényesül egy mérkőzésen. De készültünk erre, tisztában voltunk vele, hogy ez lesz a forgatókönyv. Éreztették is velünk, hogy ők a jobb csapat, gyorsak, technikásak voltak. Alaposan felkészültünk, de a taktika mehet a kukába, ha Lionel Messihez kerül a labda.

– Nehéz volt az argentin sztár ellen futballozni?
– Eddig is tudtam, hogy zseni, most a saját bőrömön is tapasztaltam. Hihetetlen játékos. Néha lelassított a labdával, ilyenkor azt hittük, könnyedén elvehetjük tőle, ám a következő pillanatban már úgy száguldott, hogy nem bírtuk követni. Ha rágyorsított támadásban, nagyon észnél kellett lennünk. Próbáltuk többen is körbevenni, lezárni előle a területeket, na de nem mi vagyunk az elsők, akiknek ez nem sikerült.

– Ilyen mérkőzésből is lehet tanulni?
– Mi az, hogy! Rengeteg tapasztalatot szereztünk Barcelonában. Örök élmény marad a mérkőzés, és nem csak a gólom miatt. A Camp Nouban játszhattunk, a Bajnokok Ligája csoportkörében is megmutathattuk magunkat, és nem vallottunk szégyent. Olykor egész jól játszottunk, voltak veszélyes kontráink, de el kell fogadni, a Barcelona sokkal jobb csapat, idegenben játszottunk, minden mellette szólt. Jó lett volna egy pontot elcsípni, de így sincs szégyenkeznivalónk. A hibáinkból tanulnunk kell, hogy legközelebb, a Dinamo Kijev ellen már ne kövessük el őket.

– Szerhij Rebrov azt kérte önöktől, élvezzék a mérkőzést. Élvezte?
– Minden pillanatát.

BL: „Hitet adó ötös” az el Clásico előtt – spanyol lapszemle

A katalán lapok egyaránt a kezet jelentő Manitával (ami a labdarúgást illetően az ötöst jelenti) a címben tekintenek vissza az FC Barcelona Ferencváros elleni 5–1-es sikerére, a spanyol újságok bátran kezdő, becsületesen küzdő magyar csapatról írnak, a hazaiaknál pedig a két 17 éves gólszerzővel, Ansu Fatival és Pedrivel foglalkoznak kiemelten.

A helyi Mundo Deportivo a „hitet adó ötös” címlappal kezd, induló anyaga a Chiqui-fiesta, „babazsúr” címet kapta, jelezve, hogy Messi mellett a fiatalok (Pedri és Ansu Fati) vezérletével győzte le simán az FC Barcelona a Ferencvárost. Santi Nolla jegyzetében arról ír, hogy az el Clásico teljesen más meccs lesz, amire jó hangolás volt a keddi BL-ütközet. A mieink értékelésénél Dibusz Dénes, Isael és Tokmac Nguen kapott ötből hármas osztályzatot, Eldar Civic és Aissa Laidouni csak egyest. Előbbinek Trincao okozott nagyon nehéz pillanatokat, Nguen a meccs elején szerzett kellemetlen perceket a Barcának, lőtt egy hatalmas gólt, amit les miatt nem adtak meg, később egy tizenegyest is kiharcolt. Isaelnél kiemelik, hogy peches volt a lövésénél, ami a kapufáról pattant kifelé. A meccs embere a négyest kapó Fati lett a lapnál.

A szintén katalán Sport „Egy ötös az el Clásico előtt” címlappal indul. A lap hozzáteszi, hogy kényelmes visszatérés volt ez a Bajnokok Ligájába. Az induló anyagban a „jövő itt van” címmel Pedrivel és Ansu Fatival foglalkoznak, mint ismert, mindkét 17 éves futballista bevette a Ferencváros kapuját. Az összefoglalóban kiemelik, hogy gólzáporos győzelem született egy becsületesen küzdő Ferencváros ellen, amely „nem parkolta le a buszt”, és kétszer is megrángatta az oroszlán bajszát, előbb Nguen lesgóljánál, majd Isael kapufájánál. Az újság Dibusz védéseit is megemlíti. Értékelésében Nguen és a csereként beálló Heister kapott tízből 6-ost, a hazaiaknál a Coutinho, Fati, Messi, Pedri kvartett 8-ast. Piqué kiállítását tripla büntetésnek írják le, hiszen nem játszhat a Juventus otthonában.

A madridi Marcánál a címlapon csak eredmény szintjén említik a meccset, a Real és az Atlético összecsapásával indítanak. A mieink találkozójával a 20. oldalon kezdenek foglalkozni: „gólzáporos előétel az el Clásico előtt” címmel kezdenek. Hozzáteszik, a Ferencvárosnak abszolút nincs veszítenivalója ebben a sorozatban, még a Barcát is meglepte az együttes bátor kezdése, az első 20 percben a házigazda a Quique Sétien által irányított legrosszabb gárdát idézte, de aztán jött Messi és rákapcsolt a csapat. Hátrányba kerülve a Ferencváros kiszállt a mérkőzésből, egyetlen célja az lehetett, hogy ne fusson bele nagy vereségbe. A szépítésnél a magyar csapat visszajött a meccsbe, de érthetetlenül lecserélték Nguent, az újabb két góllal pedig kiütéses lett a sikert. A Marcánál Dibusz, Nguen, Zubkov és Isael kapott két csillagot a háromból, a meccsen egyedül Messi kapta meg a maximális három csillagot.

Az ugyancsak madridi As is csak eredményt közöl a címlapján, szintén három csillagig osztályoz, a maximális értékelést Messi mellett Ansu Fati kapta meg, a mieink védelméből Kovacevic és Civic nem kapott értéket. A beszámoló indításában arról írnak, hogy a Ferencváros jól kezdte a mérkőzést, de lehet úgy is mondani, hogy a vendéglátó játszott rosszul. A Barca lassan kezdett, nem találta a ritmust, ellentétben a magyar csapattal, amely labdaszerzések után rögvest Nguent kereste, ő be is talált, de les miatt nem adták meg. Kiemelik még Isael kapufáját, és hogy Messi gólja mindent megváltoztatott.

A Sport féloldalas cikket szentel a Kubala-szobor koszorúzásának, a Marca is beszámolt az eseményről, ahogyan a Mundo Deportivo is.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, az UEFA, a Ferencváros és a Barcelona hivatalos honlapja alapján)

4 hozzászólás a(z) 2020.X.20. BL-csoportkör: Barcelona – Ferencváros: 5-1 bejegyzéshez

  • Messi kiváló labdarúgó, de sohasem lesz sportszerűségi-díjas. Kiválóan ért ahhoz, hogy ártatlan helyzetekben úgy lépjen az ellenfél elé, hogy az ne tudja kikerülni, és minimum szabadrúgás, de inkább tizenegyes és lehetőleg lap is legyen. UItána meg kajánul vigyorog…
    Ezelőtt úgy 75 évvel Lóránt Gyula vagy Werner Liebrich rég szétrógták volna…

  • Remek a sajtòszemle:

    Ez majdnem olyan mintha làthattam volna a meccset elôben, ami szàmomra sajnos nem volt lehetséges.

    Nagyon tetszik, hogy most màr vége làtszik lenni annak az önsajnàlkozàsnak, amely nagyon sokàig jellemezte a Magyar Labdarùgàsi illetô beszàmolàsokat és hìrdetéseket.

    Errôl — olvasvàn a sajtòszemlét — nincs most szò. Ellenben, elôre nézünk. Van merszünk. A mùlt egy rossz àllomnak tûnik.

    Végre megérkeztünk az Euròpai mezônybe.

    Most mellékes dolog, hogy elporoltak bennünket.

  • PERCRŐL PERCRE

    90+3.

    PERC
    Dembélé egy év és 15 nap után talált be újra a Barca színeiben.

    90+3.

    PERC
    A Barca 1997 óta nem veszített idénybeli első BL-meccsén.

    90+3.

    PERC
    ÖSSZEFOGLALÓ, KÉP, TABELLA, FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

    90+3.

    PERC
    A legfiatalabb gólszerzők nemzetközi kupákban a Barcában
    Ansu Fati (17 év, 40 nap)
    Bojan Krkic (17 év, 217 nap)
    Pedri (17 év, 330 nap)
    Messi (18 év, 131 nap)

    90+3.

    PERC
    Az első negyedóra bátor játéka után a Barcelona azért hamar érvényesítette a papírformát, és megmutatta, hogy tíz fővel is rendkívül kemény ellenfél. A 25 évvel ezelőtti madridi meccsnél valóban szorosabb lett, egy góllal.

    90+3.

    PERC
    VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

    90+3.

    PERC
    Messi kissé jobbról ballal a rövid felső veszi célba, Dibusz nagyot repülve véd!

    90+1.

    PERC
    Adnan Kovacevic odarúg Destnek, sárga lap.

    90+1.

    PERC
    Két perc a ráadás.

    89.

    PERC

    89.

    PERC
    EZ MÁR NEM HIÁNYZOTT, Messi passzát OUSMANE DEMBÉLÉ jobbal a bal felsőbe zúdítja kilenc méterről, kissé jobbról. 5–1!

    89.

    PERC
    Mak lő jobbal kissé balról 13-ról kapura, ment vetődve Neto a bal alsó előtt, Lovrencsincs mellé lövi a kipattanót.

    85.

    PERC
    Ihor Haratin kap sárga lapot De Jong felrúgásáért.

    84.

    PERC
    Dembélé brutális sebességgel tört be, nem volt esélyünk.

    84.

    PERC
    Szóval ezért vinné kézzel-lábbal a Bayern München Pedrit…

    82.

    PERC

    82.

    PERC
    Ó, PEDRI. Dembélé elviharzik a jobbon, jobbal okosan visszafelé passzol, PEDRI meg jobbal a jobb alsóba lő középről, 11-ről. Góllal debütált a BL-ben, Dibusz csak beleérni tudott a lövésébe. 4–1!

    82.

    PERC
    Isael betör a 16-osra, szereli őt Busquets.

    82.

    PERC
    Fotók: Török Attila.

    81.

    PERC
    Nincs elérhető leírás.

    81.

    PERC
    Nincs elérhető leírás.

    81.

    PERC
    Ő az első, aki a BEK/BL-ben két pirosat is kapott a klub színeiben!

    80.

    PERC
    Piqué második PIROS lapja a sorozatban, 2017 (Olympiakosz) után.

    80.

    PERC
    Ejnye, Somália bal oldali beadását Boli jobbal tízről a bevetődő Lenglet-be pazarolja. De mindegy, les.

    79.

    PERC
    Dibusz lép ki szépen Firpo elé, De Jong indítása után.

    78.

    PERC
    Egy nagy, megkönnyebbült hazai sóhaj, csak oldalról rezgett a háló.

    78.

    PERC
    Beszorítja ellenfelét a magyar bajnok, felállva passzolják körbe a falat, mint a kézilabdában. De jó ezt látni!

    77.

    PERC
    Pályán a csk. is!

    77.

    PERC
    BotkaBotka LovrencsicsLovrencsics
    76.

    PERC
    Luxuscsere.

    76.

    PERC
    PjanicPjanic Sergi RobertoSergi Roberto
    76.

    PERC
    Mak pedig az oldalhálóba lő, Boli passza után ballal, az ötös bal sarka elől. HELYZET!

    75.

    PERC
    Heister csele és Mak beadása is rossz.

    73.

    PERC
    Az éledező Fradi-támadások gólt hoztak.

    73.

    PERC
    Kissé megzavarodott a Barcelona, nem tudnak felszabadítani a tizenhatoson belülről. Ilyen is van.

    72.

    PERC
    Nincs elérhető leírás.

    72.

    PERC
    És szélsőcsere.

    72.

    PERC
    ZubkovZubkov MakMak
    71.

    PERC
    Csatárcsere a Fradinál.

    71.

    PERC
    NguenNguen BoliBoli
    71.

    PERC
    Koeman gyorsan beküld egy új középső védőt.

    71.

    PERC
    CoutinhoCoutinho AraújoAraújo
    70.

    PERC

    70.

    PERC
    IHOR HARATIN JOBBAL A BAL ALSÓBA LŐ, Neto jobbra el! 1–3!

    69.

    PERC
    … kapott ezért egy piros lapot is!

    69.

    PERC
    Zubkov remek passzt emelt Nguen elé, a spanyol világbajnok meg lassú, majdnem letépi a mezt az ékről. És…

    68.

    PERC
    BÜNTETŐ A FRADINAK, NGUEN MEGINDUL, GERARD PIQUÉ LEBIRKÓZZA UTOLSÓ VÉDŐKÉNT!

    64.

    PERC
    Heister ment Dembélé elől a balon, de les is volt.

    63.

    PERC
    Civic elfáradt, Marcel Heister váltja.

    63.

    PERC
    Szűrőcsere a magyaroknál.

    63.

    PERC
    LaidouniLaidouni SomáliaSomália
    63.

    PERC
    Trincao pedig Ousmane Dembélével pacsizhat.

    62.

    PERC
    Fatit a 17 éves szélső, Pedri váltja.

    62.

    PERC
    Sergi Roberto le, Júnior Firpo be, szélsővédő-csere.

    62.

    PERC
    Ha már Vincze Ottó szóba került az imént…

    61.

    PERC
    Két szép ellentámadás a Fradi részéről.

    60.

    PERC
    Nguen szépen fut el a jobbon, visszapasszol Isaelhez, aki elrontja.

    60.

    PERC
    Coutinho: 13 BL-meccs a Barcával a BL-ben, 4 gól és 3 gólpassz.

    59.

    PERC
    Messi ballal 26-ról a sorfalba lő egy szabadrúgást.

    58.

    PERC
    Ha Zubkov felnéz, és hátrafelé passzol…

    58.

    PERC
    Zubkov megindul a balon, de ballal Lenglet-t találja el beadásával.

    57.

    PERC
    Coutinho emel balról az ötösre, Messi sarkazása nagyon rossz, azért nem minden papsajt. Szerencsére.

    55.

    PERC
    A legtöbb mérkőzés a BL-ben:
    181 Casillas
    174 C. Cristiano (131 gól)
    157 Xavi
    51 Giggs
    144 Raúl (71 gól és Messi (115 gól)

    54.

    PERC
    Messi megindul, Blazic másodszorra szereli, a védő az előző gól előtt sem áll a helyzet magaslatán.

    53.

    PERC
    A hosszút próbáltuk blokkolni, a labda a rövidbe ment, Dibusz tehetetlen.

    53.

    PERC
    Botka lemaradt, majd még bele is ért a labdába, Dibusz nem érhette el.

    52.

    PERC

    52.

    PERC
    ÉS JÖN IS A BÜNTETÉS, PHILIPPE COUTINHO a jobb alsóba lő jobbal 17-ről, kissé jobbról, a Messi indította Fati sarkazása után. 3–0!

    52.

    PERC
    De a felezőnél tovább nem jut a magyar csapat.

    52.

    PERC
    Csoda higgadtan passzolgat a Fradi a 16-osán belül.

    51.

    PERC
    A második félidőben így próbál több területet nyerni a házigazda a támadásokhoz?

    51.

    PERC
    Nagyon kihúzta a Fradit a Barca, Piquéék nem fáztak rá, így pedig jöhetett a kontra.

    51.

    PERC
    De megússza a Barca, kontra, Messi passzát Trincao ballal 17-ről Dibusz ölébe szúrja.

    50.

    PERC
    Ennek örömére magyar letámadás, Sigér hozza nehéz helyzetbe Lenglet-t.

    50.

    PERC
    Most éppen arról beszélnek a spanyol kommentátorok, hogy 11 éve a Debrecen járt utoljára magyar csapatként a főtáblán.

    49.

    PERC
    Coutinho Messi elé emel, ment fejjel Blazic, de Trincaóhoz, aki ballal 15-ről a jobb alsó mellé lő, jócskán.

    46.

    PERC
    CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

    FÉLIDŐ

    Fotók: Török Attila.

    FÉLIDŐ

    Nincs elérhető leírás.

    FÉLIDŐ

    Gól legtöbb ellenfélnek a BL-ben:
    36: ugyebár Messi
    33: C. Ronaldo és Raúl
    29: Ibrahimovic és Benzema

    FÉLIDŐ

    A Barca legjobb góllövői ebben az idényben: Fati 4, Messi 3.

    FÉLIDŐ

    Messi: 69 gól a BL-csoportkörben, ez is rekord.

    FÉLIDŐ

    Koeman és Guardiola: két BEK/BL-győztes játékos a Barcában, aki a BL-ben vezette is a klubot edzőként.

    FÉLIDŐ

    Messi meg sorozatban 16. BL-idényében is betalált, Ryan Giggs nem egyhuzamban, de eredményes volt korábban 16 szezonban.

    FÉLIDŐ

    Fati: 17 évesen a legfiatalabb, aki 2 gólt is szerzett a BL-ben.

    FÉLIDŐ

    Kép

    FÉLIDŐ

    FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

    FÉLIDŐ

    Rebrov és Koeman „őrmester”: több bennük a közös, mint gondolnánk.

    FÉLIDŐ

    Videó: amikor két magyar szerzett gólt a Barcában a BEK-döntőben.

    FÉLIDŐ

    Videó: amikor 25 éve, októberben, a Real vendége volt a Fradi.

    FÉLIDŐ

    FÉLIDŐ

    És két remek kép Dömötör Csabától.

    FÉLIDŐ

    Nincs elérhető leírás.

    FÉLIDŐ

    Nincs elérhető leírás.

    FÉLIDŐ

    Megjött közben ez is.

    FÉLIDŐ

    FÉLIDŐ

    VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

    44.

    PERC
    Eldar Civic becsúszva felrúgja a balon Trincaót, sárga lap, jogos.

    43.

    PERC
    Ismét jön az ütemes gólöröm, 15 másodpercre elhúzott Góóóóóóóóólokka.

    43.

    PERC
    Ritka szerencsés gól…

    41.

    PERC

    41.

    PERC
    ANSU FATI betalál, De Jong zseniális emelése után az ötös bal sarka elől a kapu hosszú alsó sarkába lő, jobbal, kapásból, csizmaszárral eltalálva a labdát. 2–0!

    39.

    PERC
    Messi passzol a felfutó Trincao elé, aki jobbal az ötös jobb sarkáról a kirepülő kapusba lő, Blazic értő becsúszása is kellett a ziccer kihagyásához. MEGÚSZTA A FRADI!

    39.

    PERC
    Nguen passzát az ötös jobb sarka elől, tízről borzalmasan találja el Zubkov.

    38.

    PERC
    Nagyon sok a rossz ütemű kilépés a védelem bal oldalán, sokadjára játsszák be az üresen maradt területre a labdát.

    37.

    PERC
    Nagy felhördülés a stadionban ismét.

    37.

    PERC
    LÉC, de les, Messi az ötös bal sarka elől ballal finoman a lécre emel.

    36.

    PERC

    36.

    PERC
    Nagy felhördülés a stadionban.

    36.

    PERC
    Fati lövése ráadásul Blazic lábai között ment át.

    36.

    PERC
    Trincao jobb oldali beadását Fati jobbal középről hét méterről a bal alsóba vágná, Dibusz bal lábbal hatalmasat véd! Coutinho a léc fölé lő aztán középtávolról.

    35.

    PERC
    Erre rögvest jött egy jó beadás innen civictől ennek örömére, hogy legalább támadásban javítsunk.

    35.

    PERC
    Civic bal oldali, ballábas beadására szépen lép ki Neto, Robertót ápolják közben.

    34.

    PERC
    A bal oldalunkon sebezhetőbbnek tűnünk, Messi is a jobb szélen húzta meg, majd Trincao is.

    34.

    PERC
    A kapott gól nem roppantotta meg egyelőre a Fradit, sőt, kicsit még agresszívabbá tette a csapatot, néhány elkéső szerelés azért előfordul.

    32.

    PERC
    Aissa Laidouni kap sárgát, felrúgta csúnyán a jobbon Robertót.

    31.

    PERC
    Fati jobbal kissé balról, 21-ről feladja a labdát Dibusznak, Dest bal oldali beadását követően.

    30.

    PERC
    Kisebb ünneplés a stadionban, Ggolgolgolgolgolgolgolgol goooooool!, ezt mondják.

    29.

    PERC
    A spanyol kommentátor, spanyolosan a gólnál: góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól! Ennél még talán több ó-val is.

    28.

    PERC
    A Fradi a 36. csapat a BL-ben, amelyik ellen Messi betalált, REKORD.

    27.

    PERC

    27.

    PERC
    LIONEL MESSI ballal a bal alsóba lő, Dibusz érezte az irányt és a sarkot is, de ezt nem foghatta: 1–0!

    27.

    PERC
    Messi bedob három cselt, Kovacevic odarúg neki, büntető, jogos, sima akasztás.

    26.

    PERC
    Ó, BÜNTETŐ!

    24.

    PERC
    Nincs elérhető leírás.

    24.

    PERC
    Pjanic emelése Dibuszé.

    24.

    PERC
    Botka menti becsúszva a jobbon De Jongot.

    23.

    PERC
    Szijjártó Péter külügyminiszter Rijádba, Szaúd-Arábiába repül a meccs közben, de felszállás előtt üzent a Fradinak.

    22.

    PERC

    22.

    PERC
    Messi szabadrúgását jobbal 21-ről, középről jobbal a bal felső mellé tekeri Coutinho.

    22.

    PERC
    Madarak repkednek körülöttünk, egész közel hozzánk, arra tippelünk, hogy fecskék. Rég volt már itt néző, úgy látszik, átvették az uralmat.

    21.

    PERC

    21.

    PERC
    A kapufa után a sajtópáholyig hallatszott a csattanás, pedig nincs közel.

    21.

    PERC
    Laidouni lő aztán jócskán a hazai kapu mellé.

    21.

    PERC
    NEM IGAZ, ISAEL REMEK MEGMOZDULÁS UTÁN AZ ÖTÖS JOBB SARKA ELŐL SZÉTLÖVI A LÉC ÉS A KAPUFA TALÁLKOZÁSÁT, jobbal, Nguen ravasz passza után. Neto moccani sem tudott.

    21.

    PERC
    Nincs elérhető leírás.

    19.

    PERC
    Fati jobb oldali beadását kifejeli az ötösről Blazic.

    18.

    PERC
    „Jujj!”

    18.

    PERC
    Nagyon kulturált első negyedóra, nagyobb Barca-helyzet nélkül – írják a helyszínről.

    18.

    PERC
    Helyzet, Messi ütemet vált, senki sem tudja követni őt, a ballábas, 14 méteres lövése középre tart és laposan, így Dibuszé, majd Blazic takarít Fati bal oldali, ballábas beadása után középen Coutinho elől. Megúszta a Fradi, de Messi még a Messi…

    17.

    PERC
    Helyzet lehetne, de szereli az utolsó bekk, Piqué az Isael-passzal meglóduló Nguent!

    17.

    PERC
    Nagy elődök nagyszerű nyomaiban, a 6. csapata a BL-ben edzőként.

    16.

    PERC

    15.

    PERC
    Fecskék repkednek a Camp Nou tetején. Ómen?

    14.

    PERC
    A Barcelona kínos vereséggel „hangolt” az első csoportmeccsére, szombat este a Getafe otthonában kapott ki. Hazai pályán sem hibátlan, a válogatott szünet előtt a Sevillával játszott döntetlent. A BL-ben a nyáron az elődöntőig menetelt, ám méretes pofonba szaladt bele a Bayern ellen, 8–2 lett a mérkőzés vége a későbbi győztes németek ellen. Az NB I címvédője vezeti a bajnokságot, ebben az idényben még veretlen tétmérkőzésen. A selejtező során a svéd (Djurgarden), a skót (Celtic), a horvát (Dinamo Zagreb) és a norvég bajnok (Molde) skalpját is begyűjtötte.

    13.

    PERC
    Végre látjuk az órát, mert eddig nem volt, nem tudtuk, hol tart a meccs, a 9. percben megjelent a kivetítőn – jelentik a helyszínről.

    12.

    PERC
    Messi ballal jócskán a léc fölé les egy 31 méteres, kissé jobbról járó szabadrúgást.

    11.

    PERC
    A harmadik indítás ment már felé, kár, hogy tényleg les volt.

    11.

    PERC
    Születésnap és első gyermek… a csodagól már túl szép lett volna?!

    11.

    PERC
    Ó, NEM, NEM, NGUEN JOBBAL SZÉTLÖVI A BAL FELSŐ SARKOT, DE NEM ÉR A GÓL… LESRŐL INDULT…

    8.

    PERC
    Dest nem tud beadni balról Botka mellől, de korner lesz a becsúszó szerelés után.

    8.

    PERC
    Az FTC Nguen beindításával próbálja feltörni a védekezést, eddig egyszer jutott el hozzá a labda ígéretes helyzetben.

    7.

    PERC
    Dibusz pedig kiöklözi a kapu elől a szögletet.

    7.

    PERC
    Ennek megfelelően Zubkov okosan ment a jobbon Roberto elől.

    7.

    PERC
    Sehol sincs a Barca – szóla szakértő kollegánk.

    6.

    PERC
    A Barcelona két négyemberes vonalban kezdte védekezését a meccs elején, a Fradinál jobban tömörülnek.

    6.

    PERC
    Messi ballal felad Dibusznak egy 25 méteres szabadrúgást, kissé balról, előtte Blazic buktatta Coutinhót.

    4.

    PERC
    Roberto jobb oldali beadását kirúgja az ötös előtt Civic, előtte Piqué vetett véget Zubkov cselsorozatának.

    2.

    PERC
    Kovacevic indítja Nguent, de les, Koeman idegesen nézelődik.

    2.

    PERC
    Felzúgott egy Hajrá, Fradi!

    01.

    PERC
    ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

    A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a magyarok tiszta fehérben.

    Egy kis örökmérleg: a két csapat még nem találkozott egymással tétmérkőzésen!

    JÖTTEK-MENTEK!
    1997-ben Vincze Ottó a Ferencvárosból került a Barcelona B-be.

    Eltiltott nincs.

    A hazaiaktól Samuel Umtiti, Jordi Alba, Matheus Fernandes és Marc-André ter Stegen sérült, a Fradiból Myrto Uzuni maródi.

    Fotók: TÖRÖK ATTILA.
    Nincs elérhető leírás.

    Nincs elérhető leírás.

    Nincs elérhető leírás.

    Akkora a csend, hogy tökéletesen halljuk a spanyol kommentárt és Varga Ákost is szinkronban.

    Már melegít mindkét csapat, a Fradi jött ki előbb – jelentik a helyszínről.

    Nyilván…

    A képen a következők lehetnek: 4 ember

    Az idényt 10 tétmeccsen hét góllal és két gólpasszal kezdő szélső épp a meccs napján tölti be a 27. életévét. És hogy mi lenne a legszebb születésnapi ajándék?

    „A legjobb az lenne, ha győznénk, de már a pontszerzés is nagyon szép volna – ugyanakkor most nem a születésnapommal foglalkozom.”

    Tokmac Nguen a Nemzeti Sport kérdésére elmondta, rendkívül boldog volt, amikor megtudta, hogy a Camp Nouban is pályára léphetnek.

    „Nagyon örültem neki, hogy a Barcelonával és a Juventusszal is találkozunk, nem sok ember mondhatja el, hogy a BL-csoportkörben játszhat Cristiano Ronaldo és Lionel Messi csapatával is.”

    A norvég futballistát az ellenfél védekezéséről és saját erősségéről is kérdezték.

    „Jó támadóink vannak, akik bármelyik gárda ellen képesek meglepetést szerezni. Több csapatnak is bebizonyítottuk ezt. Ami engem illet, valószínűleg tudják rólam, hogy gyors vagyok, figyelni fognak a sebességemre. Nagyon jó védősorra kell készülnünk Piquéék ellen.”

    „A Barcelonánál szinte nincs különbség a kezdő tizenegy és a kispad között, mindegy, ki van a pályán, rendkívül erős gárdáról beszélünk. A Barca a BL egyik fő esélyesének számít – mondta Rebrov, majd a hazai „el Clásicóra” is kitért. – Számunkra is derbi jön, az Újpest elleni meccs nekünk olyan, mint nekik a Real Madrid elleni. Nem tudjuk, kik játszanak holnap a katalánoknál, de biztos vagyok benne, hogy nagyon erős csapat lesz.”

    BŐVEBBEN ITT!

    Negyvennyolc órán belül két mérkőzést is lehozott kapott gól nélkül  Dibusz Dénes,  előbb a válogatott játékosaként szerdán Oroszország ellen (0–0), majd péntek este a Kisvárda otthonában (2–0).

    „Különös lelkiállapotban voltam – mondta a rutinos kapus. – A szerda esti alvás kimaradt, de örülök neki, hogy ilyen jól sikerült a kisvárdai mérkőzés. A hazaiak felkészültek belőlünk, és meg is szenvedtünk ellenük. Az elmúlt időszakban a csapat fele távol volt, péntek délelőtt találkoztunk újra a többiekkel, érdekes volt ez a helyzet. Kedden már a Camp Nouban van jelenésünk, még el sem tudjuk képzelni, milyen lesz. De a Barca-játékosok is hús-vér emberek, felkészülünk belőlük, megpróbáljuk megakadályozni, hogy kibontakozzanak.”

    – Hosszú évek után kedden ismét a Camp Nouban van jelenése. Mit mond majd a játékosainak? Élvezzék a játékot? Mivel nyugtatja őket?
    – Mondhatok bármit, biztos vagyok benne, hogy a játékosaim a mérkőzés előtti órákban idegesek lesznek. Ez így természetes, sőt kötelező izgulni! Az ember nem mindennap játszik a Barcelona otthonában, tétmeccsen főleg nem. Annak idején futballistaként én is ilyen voltam. A mérkőzések előtt izgultam, dolgozott bennem a drukk, ám amint megvolt az első labdaérintésem a pályán, az izgalom tovaszállt. Szerintem ez az ő esetükben is így lesz.

    – Felkészültek egy ekkora megméretésre?
    – Többször elmondtam a játékosoknak: rászolgáltak arra, hogy ott legyenek a Bajnokok Ligájában. Nem a véletlen műve, hogy eljutottunk idáig. Három selejtezőkört és egy rájátszást kellett sikerrel vennünk, ez nem lebecsülendő teljesítmény. Túljutottunk a svéd, a skót, a horvát és a norvég bajnokon is, nemegyszer az ellenfél volt az esélyesebb. A csoportkörbe jutással nem mindennapi bravúrt értünk el. Itt a lehetőség, hogy a játékosok megmutassák magukat.

    – Néhány évvel később is a Barcelona kapujába talált: a Dinamo stadionjában cimbalomszögből vágta a labdát a kapuba. Sokan támadták, mondván: beadásnak szánta.
    – Felnéztem, nem érkezett belül senki, ezért lőttem. Az első szándékom az lett volna, hogy beadom a középen érkezőnek, ám amikor láttam, hogy nincs társ, gyorsan döntöttem, s kapura lőttem. Alighanem ez meglepte a kapust. Emlékezetes három nullás győzelem lett a vége, arról nem is beszélve, hogy a visszavágón négy nullára nyertünk a Camp Nouban. Az eredmény ellenére az is nagyon nehéz mérkőzés volt, minden erőnkre szükség volt ahhoz, hogy megállítsuk a remek labdarúgókkal felálló Barcát.

    – Így emlékszik rá?
    – Természetesen! A Barcelona elleni minden gólomra emlékszem. Nagy meglepetés volt, hogy a hazai siker után idegenben is gólt szereztünk. Őszintén szólva engem is meglepett, hogy volt esélyünk a továbbjutás kivívására. De az akkori Barcelona túl nagy falat volt. Emlékszem, amikor a meccs előtti napon kisétáltunk a pályára, hogy szétnézzünk, csak ámultunk és bámultunk. A pálya százhúsz méter hosszú volt és kilencven méter széles, azelőtt sosem láttunk ilyen méretűt.

    – Csapata szépítő góljánál távolról bombázott a kapuba. Emlékszik, hogy a kapura lövés előtt ki próbálta kibillenteni az egyensúlyából?
    – Ronald Koeman.

    A négy közül melyik a legemlékezetesebb meccse ellene?
    – Talán különösen hangzik, de az első, amelyen odahaza, Kijevben múltuk felül három egyre. Azon a találkozón nem szereztem gólt, gólpasszig viszont eljutottam. Először győztük le a katalán csapatot, senki sem várta tőlünk a kiugró eredményt. A stadionban telt ház volt, az emberek egymás nyakába ugrottak, sohasem felejtem el azt az estét. A visszavágó azonban nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Odahaza három egyre győztünk, vagyis úgy érkeztünk a Camp Nouba, hogy nincs vesztenivalónk. A hazaiak gyorsan bepréseltek két gólt a kapunkba, aztán némileg váratlanul szépítettünk, és ismét mi álltunk továbbjutásra. Azokban a percekben nagy lehetőség volt a kezünkben, végül a Barca négy egyre nyert, és így elütött minket a továbbjutástól.

    – Játékosként nem mindennapi mérkőzéseket játszott a Barcelona ellen. A négy egymás elleni találkozójukon három gólt szerzett, egyszer gólpasszt adott. Ennyire szeretett a katalánok ellen futballozni?
    – A Barcelona elleni meccsek egytől egyig szép emlékek – felelte a Nemzeti Sportnak Szerhij Rebrov, a Ferencváros szakvezetője, aki a Dinamo Kijev futballistájaként szép eredményeket ért el a katalán együttes ellen. – A játékosaimnak is életre szóló élmény lesz a keddi BL-találkozó. Futballistaként nem mindennapi sikerekben volt részem a Barcelona ellen, nemcsak a Dinamo Kijev szurkolói, hanem egész Ukrajna bennünket ünnepelt. Olyan eredményeket értünk el, amelyekre mind a mai napig büszkék lehetünk. A Barca legyőzése nagy tett, hiszen irtózatosan erős ellenfélről beszélünk.

    A ferencvárosiak szakvezetője, Szerhij Rebrov játékosként lámpalázas volt a Barca elleni meccsek előtt, és tudja, kedden labdarúgói is feszengenek majd kezdéskor.

    A barcelonai Kubala-szobor – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA! (Fotó: Török Attila)
    „Senki sem szeret veszíteni, így természetesen én sem. Lapoznunk kell, és a keddi mérkőzésre kell koncentrálnunk. Tisztelnünk kell az ellenfelünket, és a legjobbunkat kell nyújtanunk. Tudom, hogy a Ferencváros erős ellenfelek ellen jutott tovább a selejtezőben” – zárta mondandóját Neto.

    Ronald Koeman előtt Neto, a katalánok kapusa beszélt a várakozásairól.

    „Holnap jó eredményt szeretnénk elérni, ennyi az egész. Tudjuk, hogy fontos, hogy otthon jól szerepeljünk, ezért dolgozunk. Nem szeretnék az el Clásicóról beszélni, mivel holnap Bajnokok Ligája-mérkőzésünk van, és egyelőre csak azzal foglalkozunk” – mondta Neto, a Barcelona második számú kapusa, aki újságírói kérdésre azt is elárulta, nem foglalkozik azzal, hogy sérült kollégája, Marc-André ter Stegen mikor térhet vissza, az a célja, hogy keményen dolgozzon, és ezzel meggyőzze a vezetőedzőt.

    Újságírói kérdésre Ousmane Dembélére és Lionel Messire is kitért az 57 éves edző. A francia támadóval kapcsolatban elmondta, a Getafe ellen valóban sokszor hibázott, sok labdát eladott, de neki ilyen a stílusa, sokat kockáztat. Az argentin klasszisról úgy nyilatkozott, boldognak látja, és annak ellenére, hogy a jelenlegi idényben még csak egy gólt szerzett, az edzéseken is jól teljesít. Antoine Griezmann kitérve elmondta, a francia támadó jól dolgozik, de – akárcsak a többi játékos – jobb teljesítményt is nyújthatna.

    A Nemzeti Sport kérdésére elmondta, nem beszélt a korábban a magyar válogatottat is irányító testvérével, Erwin Koemannal a Ferencvárosról és a magyar fociról. Ronald Koeman elmondta, sok minden változott, mióta testvére volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya, ezért nem is tudott volna belőle túl sok érdemi információt kihúzni.

    „Minden ellenfelünket tiszteljük és alaposan kielemezzük, így most is nehéz meccsre számítok. Nem szeretek játékosokról külön beszélni, csapatként viszont megnehezíthetik a dolgunkat, különösen a támadóik lehetnek veszélyesek. A Barcelonán mindig nagy nyomás van, hogy minden meccsét megnyerje. A mérkőzésen kívüli tényezők is hatással vannak ránk, de mi a játékosokkal foglalkozunk. Vannak fiataljaink, új játékosaink, így teljesen normális, hogy akadnak nehéz pillanatok” – utalt a Getafe elleni elveszített bajnokira a katalánok edzője.

    „Ez egy fontos hét, de nem fontosabb, mint a többi. Jól akarunk kezdeni a Bajnokok Ligájában, meg akarjuk nyerni a meccset. Kemény találkozóra készülünk, nyugodtan kell futballoznunk, de mindenképpen győzni akarunk. Nem gondoljuk, hogy ez egy könnyű meccs lesz. Látjuk az ellenfél játékosainak fizikai adottságait, ezért nem gondolkozunk azon, hogy bárkit is pihentessünk. A szombati el Clásico most nem fontos, a keddi mérkőzéssel foglalkozunk, jelenleg az a fontos” – mondta a mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón Ronald Koeman, a Barcelona vezetőedzője.

    A mérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón a a katalán együttes vezetőedzője, Ronald Koeman, illetve a csapat kapusa, Neto beszélt a várakozásairól.

    Villámgyors szlovénok, lelkes olaszok, nem felhőtlen katalánok – így érkeztünk meg Barcelonába.

    Kameránkkal vetettünk néhány pillantást a meccs helyszínére, az alaposan körbezárt Camp Noura, és még egy helyi katalán szurkolóval is beszélgettünk, aki jobban várja a keddi találkozót, mint a hét végi, Real Madrid elleni rangadót.

    BŐVEBBEN ITT!

    – Barcelonában továbbra sem lehetnek szurkolók az élvonalbeli bajnokikon, a hétvégi el Clásicót is nélkülük rendezik meg. Márpedig így nem az igazi a futball.      
    – Ez így van, a játékosoknak, a szurkolóknak és a média munkatársainak egyaránt az lenne a jó, ha az emberek kimehetnének a stadionokba. Rengeteg pluszmotivációt jelentenek a futballistáknak, átlendítik őket a nehéz pillanatokon, és annak is megvan a szépsége, amikor idegenben, több tízezer vendégdrukker előtt kell pályára lépni. Ez a varázs egyelőre elveszett.

    – A Barcelona terveivel ellentétben a keddi, Ferencváros elleni BL-csoportmérkőzés is zárt kapus lesz. Mit vár az összecsapástól?      
    – A Bajnokok Ligájában nincs könnyű meccs, ráadásul a mi csapatunk jelentős átalakuláson megy keresztül. A Ferencváros teljesen megérdemelten jutott a csoportkörbe, megdolgozott érte, és egyáltalán nem szabad lebecsülni, lehet esélye a pontszerzésre a Camp Nouban. Nekünk, Barcelona-drukkereknek azért is lesz fontos ez a találkozó, mert összekapcsol minket a múltunkkal, remek alkalmat kínál arra, hogy felidézzük Kubala László, Czibor Zoltán és Kocsis Sándor klasszisát. Mindhárman sokat tettek a Ferencvárosért, a magyar futballért és a Barcelonáért.

    – Kezdjük a legfontosabbal: hogy szolgál az egészsége?      
    – Köszönöm, hála Istennek jól, de ahogy mindenki más, én is aggódom a járványhelyzet miatt, a vírus az emberek magánéletére éppúgy hatással van, mint a profi sportra – nyilatkozta lapunknak a 72 esztendős Ramón Alfonseda, a Barcelona Veteránjátékosok Szövetségének elnöke, aki 1969 és 1973 között csatárként futballozott a katalán csapatban. – Remélem, sikerül felgyorsítani a vakcina kifejlesztését, tesztelését, és minél hamarabb visszatérhet minden a régi kerékvágásba.

    Ramón Alfonseda, a Barca-öregfiúk főnöke szerint a keddi Barcelona–Ferencváros BL-mérkőzés remek alkalom a mindkét klubot naggyá tevő klasszisok felidézésére.

    Ramón Alfonseda (jobbra) Vincze Ottóval (balra), Josep Maria Bartomeu Barcelona-elnökkel és lapunk főszerkesztőjével, Szöllősi Györggyel is beszélgethetett a magyar és a spanyol futballról (Fotó: Nemzeti Sport)
    A Ferencváros lesz az egyetlen klub, amely a volt szocialista országokból érkezik. Ennek apropóján végignéztük az egykori keleti blokk együtteseinek eddigi BL-szerepléseit.

    „Van egy mondás: vagy nyerek, vagy tanulok, hát itt most mindkettőre van lehetőségünk. Megnézni, hogy egy ilyen klub hogyan működik, és most nemcsak a futballpályára gondolok, hanem arra is, milyen a szervezettségük, milyen az öltözőjük, hogy néz ki az öltözőfolyosó, milyen a skyboxrendszerük, az üzleti modelljük. Ez ránk is fér, mert mindig van feljebb, és még egy 31-szeres bajnoknak is mindig van mit tanulni” – zárul az államtitkár által posztolt interjú.

    „Évekig végigszenvedtük, hogy a Fradinak mindig volt egy kis pénze, majd elköltötte, eladósodott, aztán megmentették, megint volt pénze, újra elköltötte, ismét eladósodott, majd újra megmentették, megint volt pénze, megint elköltötte, és újra eladósodott. Azt gondolom, be kell vezetnünk egy olyan rendszert, hogy mindig annyi pénzt költünk el, amennyink van” – vázolta terveit Kubatov első FTC-elnöki interjújában.

    „Már akkor is a Bajnokok Ligája dallama járt a fülemben, hogy én szeretnék egyszer oda eljutni – mondta Kubatov Gábor a frissen készült interjúban. – Persze, voltak közbenső állomások, például, amikor a Videoton éppen a mi stadionunkban játszott Európa-liga-meccset, és Szerhijjel (Rebrov, az FTC vezetőedzője – a szerk.) ott álltunk egymás mellett, nem kérdezett semmit, csak rám nézett, és annyit mondott: nem fáj? Mondtam, hogy nagyon. Szóval már akkor is az volt, hogy nekünk a Bajnokok Ligájában kell játszani, ez a cél lebegett a szemem előtt, sőt vannak még merészebb álmaim is, de azok majd lehet, hogy később jönnek el.”

    Nincs elérhető leírás.

    A Ferencváros kedd este a Barcelona otthonában megkezdi szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, aminek apropóján Menczer Tamás korábbi sportriporter, műsorvezető, aki jelenleg a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára, a Facebook-oldalán közölt egy beszélgetést az FTC elnökével, Kubatov Gáborral.

    BL: Real-bolt Barcelona közepén, eközben zárva a katalánok – képek.

    A mérkőzést megelőzően a belvárost járva érdeklődtek a kiküldött szerencsések a helyiektől, hogy mire számítanak az FTC ellen, ismerik-e a magyar csapatot, mi a véleményük a katalán vezetőség és Lionel Messi viszonyáról.

    Munkatársaink már Barcelonában, ahol a Ferencváros 25 év után ismét Bajnokok Ligája mérkőzést játszik kedd este. Kollégáink szurkolókkal is összefutottak a helyszínen. A mérkőzés élő felvezetését IDE kattintva olvashatják.

    A legnagyobb spanyol napilapok is kiemelten foglalkoznak a Barcelona Ferencváros elleni BL-mérkőzésével, természetesen a katalánok csoportkörbe visszatérése van a központban, abban pedig közmegegyezés van, hogy a mieink ellen kötelező a győzelem.

    A Nemzeti Sport csapata az Origo és a Magyar Nemzet tudósítójával együtt indult el mikrobusszal vasárnap hajnali 5-kor kétnapos túrájára Barcelonába, a cél természetesen a Ferencváros Bajnokok Ligája-csoportmérkőzése. Hétfő délután meg is érkeztünk – az NSO Tv videójában most megnézheti, hogyan telt a csaknem 2000 kilométeres utunk Szlovénián, Olaszországon és Franciaországon keresztül.

    Istenem, ezt is megéltük, tétmérkőzést játszik a Barca ellen egy magyar klub a BL-ben…

    ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–FERENCVÁROS BL-CSOPORTMÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

OLDALAK
KATEGÓRIÁK