Dán első ferencvárosi edzése előtt hangzott el ez a villáminterjú:
– 1915-ben játszottam először nyilvános mérkőzésen, Angyalföldön. Barátaim unszolására beléptem a Fővárosi TK-ba, ahol azután 11 évig játszottam. A II. osztály gólkirálya lettem, sőt a II. osztály válogatottjába is bekerültem. Amikor bevezették Magyarországon is a profizmust, a Fővárosi TK beolvadt a Turulba, amely a Fradi fiókegyesülete. Jól játszhattam, mert a Ferencváros vezetői szerződést ajánlottak és most nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek az Üllői úton.
Ezután jöttek az első mérkőzések, az első Dán Vili-gólra azonban sokáig kellett várni, egy Attila elleni Magyar Kupa meccsen talált először a kapuba. Az első Ferencváros – Vasas Magyar Kupa meccs pedig meghozta a Dán-féle gólzáport: négy alkalommal talált az angyalföldi kapuba!
A középcsatár mégis elégedetlen volt, meg is kérdezték tőle:
– Mi baj Dani, hiszen négy gólt lőttél?
– Mit érek vele. Egyik sufni sem volt szép. Közelről tettem be mind. Nem ilyen gólokra vágyom.
Dán lehetett volna az első ferencvárosi játékos, aki vidéki városban 11-est értékesít bajnoki meccsen. Szombathelyen azonban 1-0-s Sabaria vezetésnél kihagyta a büntetőt! Azután mégis szerzett egy gólt ezen a meccsen, ami egyben a Fradi első vidéki bajnoki győztes meccse volt! (1927. május 18. Sabaria – Ferencváros: 2-3). Az 1926/27-es szezon legeredményesebb ferencvárosi góllövőjeként zárta a bajnoki szezont, minden találatát a bajnokság második felében szerezte.
Energikus, lendületes kitöréseivel és gólképességével szerzett magának hírnevet. Technikailag és taktikailag azonban akadtak hiányosságai. 1927 áprilisában két válogatott találkozón is pályára lépett Ausztria és Csehszlovákia ellen, gólt nem sikerült lőnie: a csehszlovákok ellen még büntetőt is hibázott.
Dán két gólt szerzett az Újpest elleni Magyar Kupa döntőben és végül is 43 találkozón 37 találattal zárta az 1926/27-es szezont. Mégsem hosszabbították meg a szerződését… Előbb Újpestre igazolt, később Kispesten és a Vasasban is megfordult.
(Nagy Béla, Antal Zoltán és Hoffer József írásainak felhasználásával)
Vélemény, hozzászólás?