A Fradi naptára, május 26. – A 3. bajnoki cím
Évfordulók:
43 éve született Halgas Tibor
98 éve született Hlavács Győző
46 éve született Lászka Balázs
36 éve született Miljkovic, Emil
56 éve született Schneider Gábor
Mérkőzéseink ezen a napon:
1907. MTK – FTC 2:2, NB1
1912. FTC – Tottenham Hotspurs 1:4, nemzetközi barátságos
1918. MAC – FTC 1-3, NB1
1920. vegyes FTC, MTK – Nordstern 2:1, nemzetközi barátságos
1921. FTC – BEAC 1-1, Hlavay díj
1927. Budai 33 – Ferencváros 1-4, MK
1929. Sabaria – Ferencváros 0-1, NB1
1932. Bratislava – Ferencváros 1-3, nemzetközi barátságos
1935. Ferencváros – Somogy 5-1, NB1
1938. Ferencváros – Elektromos 5-1, NB1
1940. Ferencváros – Törekvés 6-0, NB1
1946. Ferencváros – Kispest 4-1, NB1 rájátszás
1947. Ferencváros – FC Bratislava 6-2, nemzetközi barátságos
1949. Győri ETO – Ferencváros 0-4, NB1
1954. Bp. Kinizsi – Válogatott keret II. 3:7, Edzőmérkőzés
1955. Bp. Kinizsi – Szombathelyi Törekvés 2:4, MK
1963. Ferencváros – Vasas 2:2, NB1
1965. Ferencváros – Komló 4:1, NB1
1973. Ferencváros – Újpesti Dózsa 2:1, NB1
1979. Mohács-Véménd TE – Ferencváros 1-5, Edzőmérkőzés
1984. SZEOL AK – Ferencváros 3-3, NB1
1990. Ferencváros – Vasas 3-3, NB1
1991. Volán FC – Ferencváros 1-1, NB1
2005. Bp. Honvéd – Ferencváros 0-1, NB1
2012. Paks – Ferencváros 4-2, NB1
2013. DVSC – Ferencváros 2-3, NB1
Összes díjmérkőzés: 24 mérkőzés, 15 győzelem, 6 döntetlen, 3 vereség, 70-37 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1946. Kocsis Sándor
1955. Varga Béla
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
1921. Glücksthal Lajos
1946. Sipos Vilmos
1984. Krecska János
1990. Szeibert György
2005. Penksa, Marek
2005. Sasu, Marius
2005. Vukmir, Dragan
2012. Junior, Ailton José Pereira
2012. Oláh Lóránt
2012. Varga Bence
Ezen a napon játszotta egyetlen díjmérkőzését a csapatunkban:
1921. Weisz István
1955. Tombor Tamás
Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:
Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
Ezen a napon játszotta egyetlen válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
„A Margitszigeten uralkodót hatalmas, szinte orkánszerű szél lehetetlenné tett minden tervszerű játékot, s így a mérkőzés nem tartozott a legszebbek közé. Az FTC legutóbbi formáinak megfelelő játékot produkált, csupán két tagja, Nemes és Payer játéka magaslott ki az átlagból. Kedves vendége volt a mérkőzésnek Pataky Mihály személyében, aki két év fél évig tartó orosz fogságból megszökve, pénteken érkezett a fővárosba. Klubtársai, barátai érthetően nagy szeretettel fogadták és mi is szívünk egész melegével üdvözöljük a nehéz fogságból megtért Pitykét, aki rövidesen ismét magára ölti zöld-fehér futballinget.” (1918 – MAC)
„Az MTK és az FTC — úgy látszik — teljesen le akarja járatni a kombinált csapatok mérkőzéseit” (1920 – Nordstern)
„A tartalékos bajnokcsapat vesztett félidő után is biztosan győzte le ellenfelét” (1927 – Budai 33)
„Felhős égbolt mellett, ideális futballidőben került eldöntésre ez a fontos mérkőzés. Óriási taps fogadja mind a két csapatot. A Sabaria támad és már az első percben nagy helyzete van. A 6. percben esik a meccs egyetlen gólja. Tárnok fautolja Lykát, a szabadrúgással Kohut szökik el, rövid beadását Toldi ügyesen tolja ki Takács II-höz, aki a későn kifutó és vetődő Vermes hasa alatt helyezi 5 méterről a hálóba a labdát. A második félidőben a Sabaria támadott többet, de az eredmény nem változott…Szigeti Imre a Ferencváros elnöke: — A Sabaria remekül játszott, megérdemelte volt a győzelmet is. Az én csapatom nincs formában.” (1929 – Sabaria)
„A Ferencváros biztosan győzte le a Bratislavát, játéka azonban nem felelt meg a várakozásnak” (1932 – Bratislava)
„Gyenge mérkőzést vívott a ferencvárosi gárda az utolsó helyezettel, a játéka a legszerényebb igényeket sem elégítette ki. A Somogy csupán becsülettel küzdő szelleméért kaphat elismerést, játéka bizony nem üti meg az I. liga színvonalát. Nagyon szomorú megállapítás a Ferencváros számára, hogy még ez a gyenge ellenfél is rá tudott tapintani a csapat gyenge pontjaira. Most is a védelemben mutatkoztak rések. E védekező játék láttán borzadva kell gondolnunk a Ferencváros közelgő nagy nemzetközi összecsapásaira. A csapat legjobb része a csatársor, amelyben volt lendület és eredményesség is. Meg kell dicsérnünk a csatársorban először is a két szélsőt, akik közül Táncos a simább labdaátvétel miatt került Kemény elé. A Ferencváros legjobb csatára azonban az „üdvöske” Sárosi, aki mezőnybeli erényei mellett a kapu előtt is tud.” (1935 – Somogy)
„A nap erősen tűz kint a pályán, de a nézők mégis fázósan burkolóznak be felöltőjükbe. Erős szél fúj a város felől és amikor a kivonulás, majd helyválasztás után az Elektromosnak kedvez a szerencse, természetesen a város felőli kaput választja a kapitány. A Ferencváros kezd szél ellen s a B-közép harsányan kiált háromszoros éljent a „bajnokcsapatnak”. A zöld-fehér zászló körül egyébként zöld-fehér cilinderes őrség áll. Ez a színes cilinder is a bajnokcsapatnak szól…A „régi Ferencváros” megtette a magáét. Ez a csapat kétségtelenül frissebb volt a legutóbb látott Ferencvárosnál. A hűvös idő is alkalmasabb volt a játékra, mint a vasárnapi nagy meleg, de a pihentebb emberek harcbavetése kétségtelenül használt a Ferencváros eredményességének. A nagy lendülettel játszó és az erőnlét terén is kitűnően álló Ferencváros rohamai alatt az Elektromos egyre jobban összecsuklott. A Ferencváros védelmében Háda jó formáról tett tanúságot, a fedezetsor végig megbízhatóan dolgozott. A csatárokban főleg a szélsők igyekeztek…A mérkőzés után a Ferencváros öltözőjében az öröm uralkodik. Mindenki mindenkinek gratulál. Óriási a nyüzsgés, alig lehet mozogni.” (1938 – Elektromos)
„Jobbak a Ferencváros tartalékjai és ez már mérkőzés rajtjánál eldöntötte a játék sorsát. A Törekvés csak az első félidőben tudott egyenrangú ellenfél lenni. A kőbányaiak lelkesen küzdöttek, de sokszor túl nagy volt az igyekezetük és így több szabálytalanság csúszott a játékukba. A Ferencváros ilyen arányba is megérdemelten a győzelmet…Pataky Mihály: — A II. félidőbeli játékkal rászolgáltunk az eredményre. Jobban örülnék, ha csak három góllal győztünk volna, de nem rúgtak volna le senkit…Dimány Lajos: — A durvaságok és az ember hátrány ellenére is simán győztünk.” (1940 – Törekvés)
„A szépen indult mérkőzést, bármilyen furcsán is hangzik, a játékvezető rontotta el…” (1946 – Kispest)
„Sárosi dr. és Szabó remek játékával a II. félidőben hengerelt a Fradi” (1947 – Bratislava)
„Két gyors góllal hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát a Ferencváros” (1949 – Vasas ETO)
„Érdekes mérkőzés volt, lényegében a 70. percig az történt a pályán, hogy a Ferencváros nagy mezőnyfölényben volt, de csatárai sokat hibáztak. Ezután változott a kép. Élénkült az iram, a zöld-fehérek vezetést szereztek, majd a Komló egyenlítése után erősen rákapcsoltak, és öt perc alatt három gólt lőttek. A mérkőzést végigtámadó Ferencváros ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet.” (1965 – Komló)
„Az Újpesti Dózsa számára nagy tétje volt a mérkőzésnek, ha a Ferencvárossal szemben megszerzik a két pontot, tulajdonképpen már bajnokok. Nem lehet tudni, hogy miért, még sem játszottak olyan tűzzel, akarással, ahogy azt szurkolóik joggal elvárták volna. Talán könnyű győzelemre számítottak, s ezért nyugodtak bele abba, hogy a Ferencváros 60 percen keresztül egészen lelassította az iramot. Akkor kezdtek el vehemensen rohamozni, amikor már késő volt. A bajnokcsapat bírálata egyben a zöld-fehérek dicséretét is jelenti, mert az összeállítási gondokkal küzdő együttesről játék közben került, hogy nem is nevezhető tartalékosnak. A bajnokcsapat rossz játékfelfogása szinte elősegítette ellenfele győzelmét, azaz hozzájárult saját vereségéhez és a Ferencváros győzelméhez.” (1973 – Újpesti Dózsa)
„Zsiborásnak köszönheti az egy pontot a Ferencváros” (1984 – SZEOL AK)
„Ezen a mérkőzésen csak a Ferencvárosnak volt félnivalója, hiszen legalább döntetlent kellett elérnie a bronzérem kiharcolásához. Mivel a pécsiek nem tudtak kellő különbséggel győzni otthonukban, a zöld-fehérek a dobogó harmadik fokára léphettek és fokozta örömüket, hogy Dzurják József személyében közülük került ki a 88. NB I-es bajnokság gólkirálya. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, a Vasas az első, a Ferencváros pedig a második félidőben játszott veszélyesebben…Rákosi Gyula: – Gratulálok a fiúknak a harmadik helyért. Úgy érzem nagyon értékes az elért eredmény. Köszönjük a közönségnek a lelkes buzdítást, s örüljenek velünk együtt a bronzéremnek.” (1990 – Vasas)
http://www.nemzetisport.hu/sportnaptar/sn-szerda-az-oroszlankiraly-befogta-a-kannibalt-is-2030167/