A Fradi naptára, december 12.
Évfordulók:
30 éve született Abena, Myenty
57 éve született Albert Flórián ifj.
92 éve született Dalnoki Jenő
32 éve született Djuricin, Marco
85 éve született Molnár Dezső
40 éve hunyt el Stofián János
Mérkőzéseink ezen a napon:
1915. FTC – Fővárosi TK 1-1, Hadikupa
1937. Ferencváros – Phöbus 5-0, NB1
1943. Szolnoki MÁV – Ferencváros 1-0, NB1
1948. MTK – Ferencváros 1-1, NB1
1954. Bp. Kinizsi – NB II-es Lokomotív-válogatott 8:1, Edzőmérkőzés
1961. Boca Juniors – Ferencváros 0:0, nemzetközi barátságos
1962. Ferencváros – Sampdoria 6:0, VVK
1971. Békéscsabai VTSK – Ferencváros 3:5, Edzőmérkőzés
1981. Ferencváros – Békéscsaba 3-1, NB1
2015. Ferencváros – Újpest 0-1, NB1
2019. Ludogerec – Ferencváros 1-1, EL csoportkör
2020. Ferencváros – ZTE 2-0, NB1
2021. DVSC – Ferencváros 2-0, NB1
Összes díjmérkőzés: 11 mérkőzés, 4 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség, 19-8 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:
„A nap meglepetései között méltó hely illeti meg ezt a mérkőzést is. A két zöld-fehér csapat mindvégig heves küzdelme a Fővárosiaknak nem várt sikert hozott s a Ferencvárost a holtbiztos második helytől ütötte el. A Fővárosi TK meglepetésszerű eredményét az a nagy lelkesedés eredményezte, mely minden játékosát a legkiválóbbtól a leggyengégibb áthatotta. Ezzel szemben az FTC nem nagy kedvvel feküdt bele a játékba. Játékosai minden rendszer nélkül egyéni akciókkal igyekeztek s így azok az FTK biztos védelmén megtörtek.” (1915 – Fővárosi TK)
„Ferencváros az őszi futballbajnok – ezen kívül: pofozkodás, verekedés, botrány. Az Üllői úti pályán, 9000 néző előtt ködben, szitáló esőben játszotta mérkőzését a két csapat. A Ferencváros végig nagy fölényben játszott, még nagyobb gólarányú győzelmet is arathatott volna, mert a Phöbus fedezetsora különösen a második félidőben csődöt mondott és így csatársora nem tudott eredményes lenni. Az első félidőben a Phöbus még tartotta magát, így csak Sárosi egyéni góljával szerezte meg a Ferencváros a vezetést. Szünet után a sokkal jobban müködő ferencvárosi gépezet felőrölte a Phöbus erejét. Toldi gólja után állandóan támadott a Ferencváros, de csak Sárosi újabb gólja törte meg végleg az ellenállást. A gólok elszabadultak az indulatok, így a záró mérkőzés sem maradt kisebb botrány nélkül.” (1937 – Phöbus)
„A Sampdoria elleni visszavágó mérkőzés teljesen más játékot hozott, mint az első találkozó. A Ferencváros az első perctől kezdte nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe, a tartalékos olasz csapat pedig eleve védekezésre rendezkedett be. A frissen mozgó ferencvárosi csatárok nagyon meglepték a kissé csúszós pályán rendkívül nehézkesen mozgó olasz labdarúgókat és ötletes támadásaikkal már az első félidőben eldöntötték a küzdelem sorsát. A ferencvárosiak lendülete a második félidőben is tartott, s ha csatáraiknak egy kis szerencséjük van, helyzeteik alapján akár kétszámjegyű győzelmet is elérhettek volna. Ezzel az eredménnyel a Ferencváros tehát 6:1 arányban győzött és megérdemelten jutott a VVK következő fordulójába, ahol a román Ploesti csapata lesz az ellenfele. A Ferencváros együttesében nem volt gyenge pont. A védősor biztosan szerelte az olaszok szórványos támadásait, Nováknak még támadások kezdeményezésére is jutott ereje. A támadósor legjobbja Kökény volt, de Friedmanszky és Orosz játéka is kiemelkedő volt.” (1962 – Sampdoria)
„Viharos erővel kezdett a bajnokcsapat, s az első percek eseménye, a két gyors gól után arra lehetett következtetni, hogy a hazai csapat nagy különbséggel nyeri a találkozót, hiszen még a 10. percet sem érte az az óra mutatója, amikor Pásztor kiállítása miatt 10 főre olvadt a békéscsabai együttes. A Ferencváros továbbra is támadott, de ezek nem voltak különösen veszélyesek. A vendégek igazán minden elismerést megérdemelnek, mert önfeláldozóan, hősiesen küzdöttek, s egyes időszakokban, különösen az első félidő vége felé fölénybe is kerültek és a szépítő gólt is megszerezték. Azt nem tudjuk, hogy mit mondott a szünetben Novák Dezső, de kétségtelen, a folytatásban már sokkal okosabban játszott a Fradi. A sorozatos támadások végül felőrölték a békéscsabaiak erejét, így aztán biztos, megérdemelt ferencvárosi győzelem született.” (1981 – Békéscsaba)
Vélemény, hozzászólás?