A Fradi naptára, július 14.
Évfordulók:
78 éve született Füsi János
125 éve született Mándi Gyula
Mérkőzéseink ezen a napon:
1928. Kassai kombinált – Ferencváros 1-8, nemzetközi barátságos
1929. Palestra Italia – Ferencváros 5-2, nemzetközi barátságos
1931. Wanderers M. – Ferencváros 5-2, nemzetközi barátságos
1937. Ferencváros – Vienna 2-1, KK
1946. Újpest – Ferencváros 2-2, NB1 rájátszás
1949. Nové Zámky – Ferencváros 0-11, nemzetközi barátságos
1962. Tolna megye válogatott – Ferencváros 1:5, Edzőmérkőzés
1968. Békéscsabai VTSK – Ferencváros 0:8, Edzőmérkőzés
1982. Soproni SE – Ferencváros 2-3, Edzőmérkőzés
1984. Ferencváros – FC Zürich 3-0, Intertotó kupa
1986. FC Zug/SC Zug kombinált – Ferencváros 1-5, nemzetközi barátságos
1987. Austria Wien – Ferencváros 1-1, nemzetközi barátságos
1994. Gyöngyösi AK – Ferencváros 0-5, Egyéb serlegmérkőzés
1999. Ferencváros – Dorog 3-1, Edzőmérkőzés
2001. Ferencváros – ZTE 0-1, NB1
2005. Ferencváros – MTZ Ripo Minsk 0-2, UEFA selejtező
2007. ESMTK – Ferencváros 0-4, Jubileumi mérkőzés
2008. Ferencváros – Sheffield United 2-3, nemzetközi barátságos
2009. Ferencváros – Hertha 0-2, nemzetközi barátságos
2011. Ferencváros – Aalesund 2-1, EL selejtező
2012. Ferencváros – Dunaújváros PASE 2-4, Edzőmérkőzés
2012. Ferencváros – Soroksár 5-1, Edzőmérkőzés
Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 8 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség, 49-25 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1984. Pintér Attila
1984. Zsinka János
1994. Czéh László
1994. Kecskés Zoltán
1994. Kopunovic, Goran
1994. Neagoe, Eugene
1994. Takács Szilárd
2007. Rédei Milán
2007. Somodi Bence
2008. Abdi, Liban
2008. Ashmore, James
2008. Bartholomew, Matthew
2008. Diaz, Carlos
2008. Downing, Aaron
2008. Williams, Jan Michael
2008. Wolfe, Rafe
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
2005. Gyepes Gábor
2007. Csepregi Richárd
2008. Nagy József
„A Ferencváros pénteken este 11 órakor érkezett a Tátrából Kassára s a városban az éjféli óra ellenére olyan nagy tömeg várta a bajnokcsapatunkat a pályaudvaron, amilyenre Kassán még nem akad példa. Ezernél több ember fogadta a Ferencvárost! Tizenkettőhöz már közel járt az ára mutatója, amikor végig az egész útvonalon, amerre a Ferencváros az Európa-szállóba igyekezett, minden ki volt világítva s a nagy ünnepléstől hangzottak vissza a máskor ilyen időben csendes utcák…Az ünneplés szombat délután, már a pályán folytatódott…Bajnokcsapatunk kétszer annyi gólt tudott volna rúgni, de az együttes az iskolajátékra helyezte a súlyt. A mérkőzés után lelkesen éljenezték a Ferencvárost, melyből Takács II. ördöngös játéka tűnt ki különösen. Mellette Szedlacsek és Turay jó, Kohutot elhanyagolták. A fedezetsorban Fuhrmann vezet, míg a hátvédek közül Papp volt a jobb. Klement titkár nyilatkozata szerint útjuk során még sehol sem ünnepelték így a Ferencvárost!” (1928 – Kassa válogatott)
„1937. július 14-én, az Üllői úton, 16 ezren várták, hogy a KK sorozat második fordulójának harmadik mérkőzésén eldőljön, hogy a Ferencváros, vagy az osztrák Vienna kerüljön ki győztesen. Hiányzói mindkét csapatnak voltak, a hazai pálya és a nagyszámú szurkoló jelenléte azért a Fradinak kedvezett. A lehetőséggel tudtunk is élni. A sérülések miatt egy kicsit felforgatott csapattal kezdtünk – Sárosi doktor meg is lepődött, hogy újra hátravontan kell játszania -, és az ellenfél taktikájához valamint a mérkőzés állásához akarta a szakvezetés igazítani a hadrendet. Az első félidőben a megálmodott taktika jónak bizonyult. Egymás után gördültek a Fradi támadások, futószalagon gyártottuk a helyzeteket. Az első gólunkhoz kellett egy osztrák védő segítsége is (a lábáról pattant a hálóba a labda), de a második gólunk már Toldi bombalövése után született. A félidőben 2:0, magabiztos előny. A második félidőt vagy a túlzott magabiztosság, vagy a nagy hőség miatt, de a Vienna kezdi jobban. Beszorul a Fradi, az osztrák rohamok a 12. percben értek góllá. Már csak egyel vezetünk, Sándor edző egyből visszább rendeli Sárosi doktort, melytől egy ideig átvesszük a játék irányítását, majd a második félidő közepétől a Vienna támad többet. Az indulatok is elszabadulnak, a 29. percben Tátrai a félpályánál buktatja Pollackot, amiért egy másik osztrák játékos ököllel vesz elégtételt! Kiállítás helyett csak figyelmeztetés, a lelátón meg tüntetés és fújjolás. A bokszoló osztráknak a mérkőzés vége felé Toldi még odapakol egy nagyot (le is kell vinni a pályáról a játékost, ápolás után bekötözött kézzel tér vissza). Csapkodó játék jellemzi a végét, de kihúzzuk kapott gól nélkül. Marad a 2:1, mellyel a Ferencváros jutott a KK harmadik fordulójába.” (1937 – Vienna)
„Nagyszámú közönség nézi végig az újjáépítés alatt álló újpesti Stadionban az UTE-FTC kölyökcsapatok mérkőzését. Közben a Fradi öltözőjében a sok tartalék ellenére is erősen bizakodó a hangulat. Sárosi dr. szerint az „újpesti oroszlánbarlang” legendája ma szerte fog foszlani. A játékosok általában tisztes eredményt várnak. – Hol van Sárosi Béla? – kérdezzük. – Olaszországba ment teherautón – válaszolják egyszerre többen. A lelátón is erről beszélnek. Kenyeres Árpád, az MLSz főtitkára ezeket mondja: – Hiába szökött meg Sárosi Béla, Olaszországban úgysem fog tudni játszani, mert az olasz szövetségtől megérkezett a levél, amelyben kötelezőnek tekintik magukra nézve is a FIFA szabályait és csak azokat a játékosokat engedik játszani, akik az MLSz kiadatását is fel tudják mutatni. Különben ezt az egész kérdést 21-én Ries István dr. igazságügy miniszterrel együtt a luxemburgi FIFA-kongresszuson megtárgyaljuk…A díszpáholyba megjelenik Újpest szovjet városparancsnokának társaságában Zamercev altábornagy, Budapest szovjet városparancsnoka…” (1946 – Újpest)
„Szerdán délután néhány órával a mérkőzés kezdete előtt érkeztünk meg Érsekújvárra. Igen barátságos fogadtatásban volt részünk. A pályaudvaron zenekar játszott a tiszteletünkre és beszédben üdvözölt bennünket a Kommunista Párt helyi szervezetének képviselője, valamint Érsekújvár polgármestere. Nagy tömeget mozgatott meg a találkozó, a 20 ezer lakosú városban 9 ezer néző volt kint a pályán! Nagyszerűen ment a csapatnak a játék, a közönség szünet nélkül tapsolta csatársorunk akcióit. A gólokat Kocsis (4), Deák (3), Budai, Mészáros, Czibor és Décsi öngól szerezte. A II. félidőben Mindszenti védett. Az egész csapat jól játszott, de különösen Henni, Rudas, Szabó, Kispéter, Budai és Kocsis játéka emelkedett ki. A mérkőzés utáni vacsorán is melegen ünnepeltek bennünket.” (1949 – Nové Zámky)
„A Ferencváros két héttel ezelőtt játszott itthon Intertotó Kupa mérkőzést. Ezúttal sokkal jobb teljesítményt nyújtottak a zöld-fehérek. Szervezetebben és lelkesebben küzdöttek, s fokozatosan őrölték fel a nem túl erős Zürich ellenállását. A közönség a végén vastapssal köszöntötte a fiatal együttest, amellyel pontosan tizennégy nappal ezelőtt oly elégedetlen volt. A Ferencváros ezzel a győzelemmel közeledhet ahhoz, hogy a csapatépítés közben eredményesen is lehet szerepelni, ugyanis a győzelem ad újabb buzdítást. És a sikerélmény most nagyon fontos a fiatal együttes számára.” (1984 – FC Zürich)
„Bécsben játszott kedden este a Ferencváros labdarúgócsapata. Vendéglátója az Austria Wien volt. 1000 néző volt kíváncsi a találkozóra, amely 1-1 (1-0) arányban döntetlenül végződött. A 4. percben Prohaska szerzett a hazaiaknak vezetést, a 66. percben Kvaszta egyenlített. Az APA hírügynökség közlése szerint a bécsiek — Nyilasi vezérletével — mindvégig fölényben voltak, több helyzetük is volt, de ezeket nem tudták kihasználni.” (1987 – Austria Wien)
Vélemény, hozzászólás?