A Fradi naptára, március 14.
Évfordulók:
86 éve született Nemes Gyula
41 éve született Nógrádi Árpád
42 éve született Sequeira, Juanito
25 éve hunyt el Száger György
22 éve született Szücs Adrián
Mérkőzéseink ezen a napon:
1909. FTC – MAC 5:1, NB1
1915. FTC – III. ker. TVE 1:0, Hadikupa
1920. FTC – Kispesti AC 0-2, NB1
1926. FTC – BEAC 0-0, NB1
1937. Ferencváros – Szeged 8-1, NB1
1943. Ferencváros – Elektromos 3-0, NB1
1948. SZAC – Ferencváros 1-3, NB1
1954. Bp. Kinizsi – Csepeli Vasas 3:0, NB1
1957. Anderlecht – Ferencváros 0:0, nemzetközi barátságos
1962. Ferencváros – Bp. Előre 2:1, Edzőmérkőzés
1965. Ferencváros – Tatabánya 1:1, NB1
1976. Ferencváros – Székesfehérvári MÁV Előre 3:0, MK
1979. Tatabánya – Ferencváros 1-5, NB1
1981. ZTE – Ferencváros 4-4, NB1
1984. Érd – Ferencváros ?-?, Edzőmérkőzés
1987. MTK-VM – Ferencváros 0-0, NB1
1992. Vasas – Ferencváros 1-1, NB1
1997. Ferencváros – MTK 1-1, NB1
1998. Ferencváros – Stadler 4-1, NB1
2009. Ferencváros – Bőcs 4-1, NB2
2015. Nyíregyháza – Ferencváros 0-0, NB1
2020. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 5-0, NB1
2021. Ferencváros – Paks 5-2, NB1
Összes díjmérkőzés: 21 mérkőzés, 13 győzelem, 7 döntetlen, 1 vereség, 56-17 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1915. Móra Kunó
1915. Zawieruszinszky Árpád
1948. Surányi László
“Alapos csalódást és meglepetést keltett a FTC.—MAC. találkozása is. A várt magas színvonalú játék helyett durva és nívótlan mérkőzés következett be. Az eredmény pedig annyira nem reális, hogy az mérlegelés tárgyát nem is képezheti. A ferencvárosiak kíméletlen durvasága még indokolatlan is volt, mert fölényük mellett még a szerencse is állandóan mellettük volt. Weisz magaviselete pedig a legsúlyosabb elbírálás alá esik. Azért, mert a labdát elveszik tőle, hátulról, orvul úgy megrúgott egy MAC. játékost, hogy az összeesett. Innét kezdve a játék teljesen elfajult s miután a bíró Weisz-t kiállította, az egész játéknak olyan látszata volt, mintha a ferencvárosiak, dacára hogy 2:1-re vezettek, mégis kiakartak volna egyenlíteni. Ez sikerült is nekik. A második félidő első perceiben Medgyessy-t viszik ki zúzott arccal, nemsokára pedig Vangel csavarja ki lábfejét a gólrugás pillanatában egy ottfelejtett láb segélyével. Így, miután a MAC. kilenc emberrel maradt, éri el még a FTC. további három gólját. Most még csak arra vagyunk kíváncsiak, hogy mit fog mondani a FTC. ismert vezére, Weisz ügyében a fegyelmi bizottság előtt? Korody esetében a pofon másodrendű, a rúgás volt a fő. És most?” (1909 – MAC)
“Nyolc Ferencváros-dugó…Ragyogó játékkal győzött a Ferencváros…Pillanatok alatt kiderült a Fradi felsőbbrendűsége…A csatársor volt legtöbbet játékban a Ferencváros együttesében. Sárodi dr. nagy tudása teljes fényében csillogott. Nemcsak elindította a jobbnál-jobb akciókat, de a végrehajtásban is elüljárt, egymaga hat gólt lőtt. Feltűnő volt nála, milyen mozgékony volt; legújabb divatú középcsatárok módjára változtatta a helyét, hogy szabadra játssza magát…Az öltözőben Sárosi dr. tréfásan kér bocsánatot Tolditól, hogy az utolsó gól dicsőségét elvette tőle. Géza érti a tréfát: — Szándékosan rúgtam a labdát a lábadra…Bródy Sándor: Elégedett vagyok, bár a Szeged gyenge volt. Mindenesetre visszatért a jó hangulat, erősödött a küzdő szellem.” (1937 – Szeged)
“Állandó ferencvárosi támadások. A közönség tapsol a szép összjátéknak. Az Elektromos védekezik. De ellentámadásokat is indít. Ilyenkor jól védekezik a Ferencváros…A Ferencváros különösen az első félidőben ragyogóan játszott. Szépen adogatták egymásnak a labdát, küzdöttek. A második félidőben az egyes akciók balszerencse is kísérte, amellett alábbhagyott a harci kedv. A Ferencvárosban javulni kell Lázárnak és nincs balszélső…A Ferencváros legjobb játékosa Sárosi Béla mellett Polgár volt, aki vérbeli futballista. Tavaly a W-formációban csak a centercsatárra vigyázott. Most mind az öt csatárra. És milyen kitűnően! A támadó centerfedezetes játék rendkívül megfelel a Ferencvárosnak.” (1943 – Elektromos)
“Izgalmasnak indult a mérkőzés. A váratlan SZAC-gól után gyorsan egyenlített a Fradi és úgy látszott, hogy a folytatás sem marad el. Szinte kapujukhoz szegezték a zöld-fehérek a SZAC-ot, a lőrinciek azonban értettek a védekezéshez. Igaz viszont, hogy a Fradi csatárok ekkor nem nagyon csillogtatták lövőképességüket. Igazi nagy lövés ekkor nem ment Szabó kapujára. A második félidőben a Ferencváros szél ellen is jóval többet támadott mint ellenfele. Nagy igyekezettel játszott ekkor a zöld-fehér csapat és a nagy akarás végül is győzelmet hozott. A Ferencváros minden tekintetben felülmúlta ellenfelét és a játék képe alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna.” (1948 – SZAC)
“Szép, tavaszias időben már a déli órákban hatalmas tömegek özönlöttek a Bp. Kinizsi Üllői úti pályára felé. A rendezőség nem is bírt a nagy tömeggel. A bejáratoknál óriási volt tolongás, sokan jegy birtokában künnrekedtek. Belül a pályán is bedőlt a játékteret a nézőktől elválasztó kerítés és többszáz néző a pályára nyomult. Ezek végül a futópályáról és a kapu mögül a földön ülve nézték a mérkőzést. Úgy látszik, hogy a rendezőség több jegyet adott el, mint amennyit szabad lett volna.” (1954 – Csepeli Vasas)
“Kiegyenlített erők küzdelmét szurkolhatta végig a nagyszámú nézősereg. A játék igen változatos volt. Huzamosabb ideig tartó mezőfölényre a Ferencváros tudott szert tenni. Higgadtan, lelkesen védekeztek a tatabányaiak akkor is, amikor a Ferencváros 0—1 után hatalmas hajrába kezdett és rengeteget támadott. Ebben az időszakban olyan izgalmakban bővelkedő, érdekes és színvonalas volt a játék, amely joggal ragadta magával a szurkolókat.” (1965 – Tatabánya)
“Tulajdonképpen negyedóra alatt eldőlt a két pont sorsa. A kényelmesen kezdő hazaiakat ennyi idő alatt sokkolta a Ferencváros.” (1979 – Tatabánya)
“Azt suttogták a jól értesültek, hogy döntetlen lesz a ZTE—FTC mérkőzés. Az is lett, de nem akárhogyan. Egyszer az FTC vezetett, Rab góljával, aztán háromszor a ZTE, végül a fővárosiak a mérkőzés hajrájában mentették meg az egyik pontot, a csereként beállt Koch nagyszerű helyzetfelismerésének köszönhetően…Ami az eredményességet illeti, nem nagyon lehet panasz erre a mérkőzésre, hiszen sűrűn hullottak a gólok. Négy 11-es esett, ebből kettőt ismételtetett meg a bíró, így összesen hat 11-est láttak a nézők.” (1981 – ZTE)
Vélemény, hozzászólás?