A Fradi naptára, szeptember 2.
Évfordulók:
61 éve született Csercseszov, Sztanyiszlav
57 éve született Holjencsik László
68 éve született Kelemen Gusztáv
52 éve született Morvai Zoltán
39 éve született Otten, Mark
26 éve született Pergel Bence
41 éve hunyt el Plattkó Ferenc
34 éve született Sváb Dániel
148 éve született Weisz István
Mérkőzéseink ezen a napon:
1917. FTC – III. ker. TVE 2-1, NB1
1923. FTC – UTSE 4-0, NB1
1925. FTC – Angol-Magyar Bank SE 2:2, Edzőmérkőzés
1928. Újpest – Ferencváros 2-2, NB1
1951. Bp. Kinizsi – Bp. Bástya 1:4, NB1
1956. Bp. Kinizsi – Bp. Honvéd 2:3, NB1
1959. BEAC – Ferencváros 1:7, Edzőmérkőzés
1964. Ferencváros – Sashalom 5:0, Edzőmérkőzés
1967. Ferencváros – MTK vegyes ?:?, Edzőmérkőzés
1970. Ferencváros – Rába ETO 1:2, NB1
1971. Ferencváros – Műanyag SC 14:2, Edzőmérkőzés
1978. Rába ETO – Ferencváros 0-2, NB1
1981. Ferencváros – Volán 1-0, NB1
1987. Ferencváros – Vasas 3-3, NB1
1992. Újpesti TE – Ferencváros 0-0, NB1
1995. Érsekvadkert – Ferencváros 1-7, egyéb hazai díjmérkőzés
2005. Ferencváros – Slovan B. 3-0, nemzetközi barátságos
2016. Ferencváros – Haladás 1-4, Edzőmérkőzés
2018. Ferencváros – MOL Vidi FC 2-2, NB1
Összes díjmérkőzés: 13 mérkőzés, 6 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség, 30-18 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
1917. Gábor Béla
1917. Nagy Gyula
1917. Okos Béla
2005. Fitos László
Ezen a napon ült utoljára az FTC kispadján díjmérkőzésen:
Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:
„Izgalmas, heves mérkőzés erősen tarkítva durvaságokkal és az ebből folyó kiállításokkal. A második félidő 25. percében Kisst, majd a III. ker.-ből Ravaszt kellett kiállítani. Ravasz olyan durván fautolta Wilhelmet, hogy ennek komoly balesetétől lehetett tartani. A fölizgatott nézők közül többen a pályáról távozó Ravasz után mentek és az öltöző folyosóján inzultálták. Az FTC új összeállítású balszárnya fényesen beilleszkedett a csapatba. Főképpen Gábor játéka keltett elismerést. A fiatal balszélső kitűnően helyettesítette Ivanovszkyt. Okosnak nagy hibája a túlságba vitt driblizés, pompás volt ellenben Nagyhegyi és Wiener.” (1917 – III. Ker. TVE)
„Az eredmény után ítélve azt hihetné akárni, hogy az FTC csatársorának oroszlánrésze van ebben az imponáló győzelembe, pedig a rideg valóság az, hogy éppen a csatársor volt a zöld-fehér együttes leggyengébb része. Pataky nem játszott, ennek folytán Kelemenre hárult a centercsatári nehéz feladat megoldása. Ő azonban, aki a jobbösszekötőben rendszerint kiválót nyújt, Pataky helyén igen bizonytalanul mozgott. Ami Eisenhoffert illeti, az egykori KAC-csillag immár nem önfényében ragyog. Olyan bolygó ő, amely régi dicsőségéből kapja fényét. Volt egy-két akciója, amely a nagy, rutinozott játékosra vallott, ellenben híros lövő tudományát elveszítette az idők folyamán.” (1923 – UTSE)
„Felfokozott várakozás előzte meg a találkozót, amely mérsékelt iramú és színvonalú, de küzdelmes játékot hozott. A szoros emberfogást alkalmazó, saját térfelére tömörülő FTC-vel szemben az ETO kezdeményezett többet. Az első félórában, bár jobbára a fővárosiak térfelén folyt a játék, Zsiborásnak kevés dolga akadt. A győriek nem tudtak elszakadni őrzőiktől, elég lassan, körülményesen adogattak, nem volt irányítója a győri csapatnak, és a kapu előtt szinte tehetetlennek bizonyultak. Az FTC ellentámadásokkal próbálkozott, de elől tulajdonképpen csak Szokolai tartózkodott. Mucha és Martos esetenként igyekezett felzárkózni, Nyilasi pedig egyszerűen nem találta a helyét. A szünet után sem játszott igazán jól a Fradi, de lelkesen, fegyelmezetten küzdöttek és ügyesen alkalmazott taktikájuk és jobb csatárjátékuk révén rászolgáltak a győzelemre.” (1978 – Rába ETO)
„Kellemetlen meglepetéssel szolgált az első félidőben híveinek a bajnokcsapat: olyan játékot produkáltak Nyilasiék, amely bizony még előkészületi találkozón is csak fenntartással fogadható el. Ezúttal elmaradtak a mindent elsöprő félelmetes rohamok, s ahogy teltek a percek, egyre érezhetővé vált, sehogy sem illenek össze a fogaskerekek. Nyilasi fáradtnak tűnt, Ebedlinek csak elvétve sikerültek jó helyre az átadásai. A második félidőben nagyot változott a játék képe. A ferencvárosiak alaposan nekidurálták magukat, ekkor már jószerivel teljesen kapujukhoz szegezték a hősiesen védekező közlekedésieket. Érezni lehetett, hogy a nagyszerű formában védő Kovács kapus meddig tud ellenállni a kapura záporozó lövésáradatnak.” (1981 – Volán SC)
„Felpaprikázott hangulatban kezdődött az összecsapás, az UTE bátran támadott, és az FTC is felvette a kesztyűt. A félidő második részében is az elszántság dominált, de rengeteg volt az eladott labda, így komoly helyzet egyik oldalon sem alakult ki, hiányzott az igazi futball. Szünet után folytatódtak az újpesti rohamok, a zöld-fehéreknek nem ment igazán a játék, de keményen védekeztek, és így a hazaiak sem tudtak veszélyes gólhelyzetet kialakítani. Rohantak a játékosok, de sokszor fejetlenül. Egyre keményebb lett a mérkőzés, sokszor elszabadultak az indulatok, és Varga játékvezető az 59. percben ki is állította Lipcseit egy dulakodás után. Ezután esett az iram, de a játékosok továbbra is rengeteget szabálytalankodtak.” (1992 – UTE)
„A 22. percben szereztük meg a vezetést Bajevski révén: a sérülése után felépülő támadó Budovinszky visszafejelt labdáját bólintotta a léc alá. (…) a 77. percben Tímár fejelte Lipcsei szögletét a hálóba. Ezután méginkább fellazult a vendégek védelme, amit újfent Tímár révén használtunk ki: egy kavarodás után a védő másodszor is bevette a Slovan kapuját, beállítva ezzel a megérdemelt, 3-0-s végeredményt.” (2005 – Slovan Bratislava)
Vélemény, hozzászólás?