Ferencváros: ad hoc csapat ad hoc eredmények
A Fradi mindig külön téma, így kíváncsiak voltunk arra: a klub egykori kiválóságai szerint miért ilyen kétarcú a mai csapat? Akadt, aki diplomatikusan fogalmazott, de akadt, aki kendőzetlenül elmondta a véleményét…
Dr. Géczi István
– Alaposan kellene a belső helyzetet ismerni ahhoz, hogy az ember korrekt véleményt tudjon alkotni. Biztos vagyok benne, hogy minden hullámzó teljesítményt nyújtó csapat, így a Ferencváros is, megtesz mindent azért, hogy a győztes mérkőzések domináljanak. Számos oka lehet a hektikus teljesítménynek, de ezt kívülállóként nem bírálhatom. A Fradi egykori játékosaként így nem marad más, hogy tiszta szívvel szurkoljak a Ferencvárosnak, és persze: a magyar labdarúgásnak…
Mucha József
– A belső dolgokat, történéseket nem ismerem, de én elsősorban a kulcsjátékosok (Besic, Mateos, Jenner) rövidebb-hosszabb ideig történő kiesésével magyarázom a hullámzó teljesítményt. S ez akkor különösen igaz, ha a védősorból esnek ki meghatározó futballisták. Talán az is hozzájárulhat a váratlan eredményekhez, hogy kissé „vékony” a kispad. S persze, Adams tragédiája is nyomasztó lehet, de a pályán ezen azért már túl kellene lépni…
Novák Dezső
– Kívülállókánt nehéz erről véleményt formálni, a belső történéseket kellene jól ismerni, azaz, hogy mi is zajlik a hétköznapokon. A visszaesést lehet egy ideig Akeem Adams tragédiájával magyarázni, de aki volt játékos, pontosan tudja: amikor pályára lépsz, a külső körülményeket muszáj kizárni. Az biztos, hogy ekkora fordulatok nem csak a tragédia miatt fordulnak elő. Badarság szakmai okokat emlegetni, de az is tény: a hullámzó teljesítmény a játékosállomány minőségére is visszavezethető. Ha viszont ez így van, akkor az elvárasokat is ehhez kéne igazítani. A sok légiós miatt klikkek is kialakulhatnak, hiszen az értelemszerű, hogy a hollandok nem beszélnek jól magyarul vagy éppen a szerbek sem biztos, hogy tökéletesen megértik a spanyol nyelvet…
Szokolai László
– Úgy gondolom, a mai Ferencváros valóban egy kétarcú csapat. Rendre az első negyedórában vagy az utolsó percekben kapnak gólt, és ami szintén nagy gond: a játékos-állomány minőségével semmilyen összhangban nincsenek az elvárások. Ez egy ad hoc csapat, ezért is születnek ad hoc eredmények; egy igazán jó együttesre a kiegyensúlyozottság a jellemző. Tudom, hogy sok nehézség is gátolja a munkát: Akeem Adams tragédiája vagy éppen, hogy nincs hazai pálya. Volt idő, amikor az Üllői úti stadion felújítása miatt mi is a Népstadionba kényszerültünk, de mi abban az idényben – bajnokságot nyertünk!
Vincze Ottó
– A kiszámíthatatlanság egyik oka az is lehet, hogy Ricardo Moniz egy nagyon érzékeny ember, aki egyszer nevet, egyszer sír. A csapatot a legjobb belátása szerint készíti fel, de valószínűleg nem jutott el odáig a Ferencváros, hogy huzamosabb ideig olyan eredményeket produkáljon, amilyet a vezetőedző és a közvélemény is elvárna a játékosoktól. Ami tény: a csapat saját maga előtt tette magasra a mércét, amelyet néha még levernek. Ami biztató: a rangadókat rendre megnyerik, ám a kétarcúság abból fakad, hogy a gyengébb csapatok ellen hullajtanak el pontokat. Nincs semmi vész, ilyen előfordul még a Barcelonával is…
(V. T., SPORT plusz 2013.11.08., XXV.évf. 45. szám)
Nagyon jó ilyen szakszerű.őszinte hozzászólásokat olvasni.Többször kellene jelen lenni az örökifjú régieknek.
Láttam a Barcelona-Milán mérkőzést hát-hát………