Olvastuk: A Szabóról
Egy nap ugyanarról az eseményről, egy ugyanazon újságban a Népszavában, kétszer egészen másképp írtak. A csúsztatás nagyon közel van, már-már azonos a szándékos hazugsággal.
1.rész – Az üllői 129-en olvastuk
A csúsztatás magasiskolája
A Népszavát komoly ember nem veszi komolyan, de azért ez már túl van minden határon. A meccsbeszámoló eleve aljasan indít, ‘Leállt a legendás Fradi-szív’, írják – az írás ‘csúcspontja’ azonban az utolsó mondat – nincs olyan ember, azok közül, akik nem látták a meccset, aki nem arra gondolna, hogy a Fradi-tábor petárdázott…
Leállt a legendás Fradi-szív
Háromszor is nagyot dobbant a legendás Fradi-szív Zalaegerszegen, amely aztán az idő múlásával egyre többször zavarosan vert össze-vissza. Az első kis szívleállást később újabb kettő követte, és bizony nem sok kellett hozzá, hogy a ferencvárosi szívritmuszavar még nagyobb bonyodalmakhoz vezessen. Bár a tragikus végkifejlet elmaradt, a legendás Fradi-szív helyett Zalaegerszegen azt láthattuk, ahogy a legendás Fradi “szív”. A szurkolók is pórul járhattak volna, ha Szabó Zsolt játékvezető petárdázás miatt lefújja a találkozót, erre azonban nem került sor.
(Népszava)
2.rész – Ugyanott, a Népszava 16. oldalán jelent meg, az úgynevezett “A nap embere rovatban”
A nap embere
Valószínűleg a hétvégén senkiről sem beszéltek annyit, mint Szabó Zsoltról, a szombati Zalaegerszeg–Ferencváros-mérkőzés bírájáról. És bizonyosak lehetünk abban: kevesen foglalták imába a nevét.
Néha az lehet az érzésünk, hogy a magyar bírók képzése mintha teljesen egyedi módon történne. Mindenki megkapja a saját, személyre szabott szabálykönyvét, hogy aztán úgy vezessék a meccseket, ahogy akarják, egységes szabályok nélkül.
Szabó Zsolt szabálykönyve például egészen egyedi oldalakat tartalmazhat. Feltehetően hiányozhat az a rész, amelyben azt ecsetelgetik, hogy bizony nem szép dolog egy bíró részéről, ha elfogultan vezeti a meccset. De ne legyünk rosszindulatúak, tegyük fel, hogy hősünket semmi rossz szándék sem vezérelte. Próbáljunk az ő fejével gondolkodni: szerinte egy védő ha felugrik, egyáltalán nem használhatja a karját. Most az teljesen mindegy, hogy ezzel a felfogással egyetlen angol meccs sem tartana 90 percig a sok kiállítás miatt. Mert egy bírónak nem kötelessége külföldi meccseket nézni, nem kell utánoznia az angol vagy olasz pályán futkosó bírókat. Sőt, ne is utánozza! A magyar bíró legyen büszke arra, hogy az ő sajátos magyar felfogásában vezeti a meccset.
Valószínűleg az sem szerepelt a derék sporttárs szabálykönyvében, hogy ha egy szektorból füstbombákat szórnak az ellenfél kapujának előterébe, akkor a meccset félbe kell szakítani. Sőt, ha ilyen történik, akkor bizony az adott csapat stadionját be kell zárni. Hogy a bíró miért nem figyelmeztette a hazai drukkereket, nem tudhatjuk. De tulajdonképpen nincs is jelentősége. Mert biztosak lehetünk abban: Szabó Zsoltot nem függesztik fel, az ellenőr biztosan jeles osztályzattal illette ténykedését. Régóta tudhatjuk: a magyar foci vezetése felett nincs igazi ellenőrzés. A vezetők azt csinálnak, amit akarnak, a saját maguk által definiált rend, fegyelem és törvényesség alapján.
Szabó Zsolttól pedig csak egyvalamit kérünk: ha már úgysem tiltják el, legalább ő kérjen betegszabadságot. Alaposan ráférne néhány hét pihenő.
R. T.
Ui.: Talán nekünk az oldal szerkesztőinek könnyű, mert nem vagyunk újságírók, így példányszámtól függetlenül írhatunk igazat.
ɱ
Az elsö cikk tipikus példája hogy irok valamiröl de semmi konkrétum.Ez a legveszélyesebb ,mert nem állt ki jelen esetben a vérlázitó bünszövetkezetben elkövetett központi irányitott labdarugó maffiával szemben..
Az alapcikknel az a baj, hogy a cikkiro ‘ elmuveszkedte’ az irast, s elfelejtett leirni egy jelzot: ‘hazai’, ugy mar ertheto lenne a mondanivaloja.
A hatsooldalas anayag korrekt, de meg tobb konkret tevedes’ felsorolasaval erositette volna az amugy jogosan leirtakat.
S egy megjegyzes, a Magyar Hirlap es a Magyar Nemzet nem irt semmit a meccsrol, Szabo Zsoltrol ?
Nehogy mar a ‘nep szavara’ mar semmiben sem hasonlito Nepszava legyen a fokmero barmiben is !.
így is van. nem szabad szó nélkül elmenni az ilyen bíráskodás mellett. szerintem az első idézetetben nem a Fradira céloz a petárdázással.