Badonszki Imre gyűjteménye
A napokban levél érkezett szerkesztőségünk postafiókjába, melyben az új oldalunk, átláthatóbb, egyszerűbb kezeléséért kaptuk méltató szavakat.
Kedves olvasónk, Fradista szurkoló társunk levelében szerényen megemlítette „talán egyedül álló” gyűjteményét, melyhez csatolt pár képet is. Nem kért mást, csak egy apró segítséget, egy mez „életkorának” beazonosítását. A többit talán természetesnek vette, egy Fradista, egy gyűjtő, „összeszed” ezt-azt életébe.
Na de ilyet, azért kevesen! – gondolat villant át a szemem előtt, amikor megpillantottam a laptop képernyőjén a képeket. Tudtam, hogy fel kell dolgozni, ezt meg kell mutatni, és reményeim szerint meg is fogjuk tudni mutatni, akár egyesével is a gyűjtemény darabjait. Addig is fogadjátok szeretettel Badovszki Imre folyamatosan bővülő gyűjteményének most birtokunkban lévő fotóit, és végén az olvasóink segítségét kérnénk a mez beazonosításában.
Berán Lajos érmék
.
A közel 100 darabos jelvény gyűjtemény
***
–
***
Ezt melyik évbe adták ki!
http://kepfeltoltes.hu/view/131219/DSCF9156_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszönöm a segítséget!
Sziasztok,
Remek mit tud kiví ltani egy közös elôszeretet, egy közös kis érdeklôdés. Az emberek detektiveké ví lnak, érdeklôdnek, helyenként vitatkoznak is, aztí n kibékülnek.
Ez arra egy példa, hogy mindenhez valòjí ban idô kell.
Lalolib, Proustal kapcsolatban: Neki is sok, sok ideje volt. Legfôbb tanulsí gom vele és fômûvével kapcsolatban az volt, hogy az emberi természet kimérethetetlen.
Nem elég egy élet még egy napnak a leìrí sí ra sem.
Ezt mind azért ìrom, hogy védjem azokat az embereket, akik valamilyen hobbit ûznek és akiken fôleg azok nevetnek, akiknek nincs ilyen.
Továbbá várunk belépőjegyeket is:
http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/1/belepojegyek-berletek
Ez esetben kérhetnénk a mezen lévő címerről egy közeli, nagy felbontású képet? Megrajzolnánk vektorosan, jó minőségben és felkerülne ide:
http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/1/cimerek
Koszi a segitseget mindenkinek, a mezeket nem gyujtom hanem munkaba viselem oket es az elkerulhetetlen kerdes mindig jon „mikori a mez?”
felenk ritkan latnak Fradi cimeres ruhadarabot es eleg nagy erdeklodest kelt fel az irodakban
Ha a Karcsi szerinti mez szurkolói (magyarosított adidas) változata, akkor azt a Pogány Lacitól kaptuk, és itt van egy csapatkép is, 1982.03.21.:
https://picasaweb.google.com/tempofradi/BadonszkyImreMez#5584753921264456146
Peti okfejtése is ezt látszik bizonyítani (sajnos szinte az összes kép, amit a Pogitól feldolgoztam fekete-fehér volt)
Egy kicsit OFF, de nem tudom kihagyni.
Kedves Nagy Laci!
Úgy látom nem csak a Fradi közös bennünk, hanem Proust is. Számomra az irodalmat jelenti és neki köszönhetem, hogy egyszer csak elkezdtem írogatni.
erre gondoltam (igaz nem Nyíl)
https://tempofradi.hu/wp-content/uploads/2009/12/pogany_judik_takacs_1210.jpg
azaz 1979 és 1984 közötti a mez
Szerintem erre gondolsz:
https://picasaweb.google.com/tempofradi/BadonszkyImreMez#5584739978420319218
Láttam valahol egy Nyilasi fotót (van egy pár …) és emlékeim szerint ez a mez volt rajta.
Az én eddigi nézelődéseim szerinte a címer nem a ’60-as, ’70-es évekbeli, igaz, akkor is hasonló volt, de akkor nem volt meg a 9 sáv belül. Viszont a ’80-as évek eleji csapatképeken ilyen címert láttam, a gond az, hogy akkoriban már adidas mezben játszott a csapat. Egy mezgyűjtő ismerősöm azt mondta, hogy ez a Fradi ajándékbolt terméke, neki is van/volt ilyen.
Az òkorbòl valò sportolòk. Ezek Spartaiak vagy Ròmaiak, vagy Athéniak ?
Nem tudtam rí jönni.
Letezik egy csapatkep ahol ez a mez van a fiukon – lehet hogy a hatvanas evek vege hetvenes evek eleje de sajnos nem vagyok benne biztos az elado nekem nyolcvanas evek elejet mondott de a cimer nem erre utal hiszen a EEE a sziv alaku pajzsban a hatvanas evekben volt hasznalva. (koszi magyafutball.hu hogy megerositettel ebben )
En a 70 -es evek Fradijan nottem fel (foci, hoki, polo) ezert kulonosen a szivemhez nott az az idoszak, de minden idoszaknak megvannak a maga gyonyorei meg az elmult 1-2 evnek is.
Ahogy Jozsinak irtam : A jelveny gyujtemenyt termeszetesen feldolgozhatjatok – szeretnem ha minel tobb szurkolohoz eljutna mert ez nem az en erdemem hanem a Ferencvarosi Torna Club
dicsosege.
az elso 50 darab jelveny egyesevel is meg van azt eltudom kuldeni – egyesevel es kronologiai sorrendben dobben ra az ember hogy minden egyes darab mestermunka es betekintes a multba – a tuzzomanc jelveny tervezes es kivitelezes egy kulon fejezet.
Egy szigorù ember talí n gyerekségeknek itélné ezeket a apròsí gokat. De nézzük csak a sokféle formí t, a sokféle szineket a sokféle emberek ötleteit és elképzeléseit és hí ny ember forgatta kezébe, vette szemügyre, és töltötte idejét velük. Rég eltünt régi szép emlékek.
En ezért vagyok gyûjtô magam is.
Vegyünk elôl egy régi lemezt. Hallgassunk meg egy régi jò „örökzöld” szí mot. Hol voltam mikor ezt elôször hallgattí m. Kivel voltam barí tsí gban ?
A gyüjtô talí n nem is a tí rgyat gyüjti magí ban, hanem a velük összekapcsolòdò emlékeit:
Ahogy Marcel Proust ezt ìrta: „az emlékek az egyetlen paradicsom, amelybôl még nem zavartí k ki az embert”.
Nekem erről az jutott eszembe, amikor először jártam a Fradi pályán. Jöttünk fel a metró aluljáróból és lehetett venni ezt a sok apróságot kis camping asztalokról. Gyerekfejjel vidékiként fantasztikus dolgok voltak ezek a nyolcvanas évek közepén …
Fantasztikus anyag! Sajnos soha nem voltam egy „gyűjtögető” típus, de már sajnálom. Igaz ahhoz is el kellett telnie negyven évnek az életemből, hogy rájöjjek arra, hogy a múltunk ismerete nélkül soha nem fogjuk a jelent megérteni.
Úgy látszik későn érő típus vagyok. 🙂
A címer alapján én egyértelműen a hatvanas évekre lőném be.