A Fradi naptára, február 27.
Évfordulók:
37 éve született Fitos László
36 éve született Gyömbér Gábor
41 éve hunyt el Lázár Gyula
92 éve született Sárosi László
Mérkőzéseink ezen a napon:
1910. FTC – Floridsdorfer AC 5:0, nemzetközi barátságos
1916. FTC – BTC 5:1, Edzőmérkőzés
1921. MAC – FTC 0-5, NB1
1927. Ferencváros – Nemzeti 3-2, NB1
1938. Szürketaxi – Ferencváros 2-3, NB1
1944. Elektromos – Ferencváros 2-3, NB1
1949. Ferencváros – Soroksár 3-0, NB1
1955. Bp. Kinizsi – Csepeli Vasas 4:1, NB1
1957. Dinamo Slavia Praha – Ferencváros 3:3, nemzetközi barátságos
1963. Ferencváros – Sashalom 1:0, Edzőmérkőzés
1966. BVSC – Ferencváros 0:5, Edzőmérkőzés
1972. Sátoraljaújhelyi Spartacus – Ferencváros 1:3, MK
1974. Szegedi VSE – Ferencváros 0:1, MK
1980. Ferencváros – Pénzügyőr 4-1, Edzőmérkőzés
1982. Volán – Ferencváros 3-4, NB1
1985. Ferencváros – DMVSC 4-1, MK
1991. Ferencváros – Dunai Kőolaj 4-0, Edzőmérkőzés
1995. Sfax válogatott – Ferencváros 1-7, nemzetközi barátságos
1999. Ferencváros – Tiszakécske 1-0, Edzőmérkőzés
2008. Ferencváros – III. ker. TUE 4-1, Edzőmérkőzés
2010. Ferencváros – Haladás 2-1, NB1
2016. Bp. Honvéd – Ferencváros 2-1, NB1
2021. MTK – Ferencváros 2-2, NB1
Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 13 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség, 53-21 gólkülönbség
Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:
Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:
Ezen a napon játszotta egyetlen díjmérkőzését a csapatunkban:
„A sportrókák ezúttal alaposan elszámították magukat: beharangozták a MAC győzelmét, de az FTC keresztülhúzta kalkulációikat. Megsemmisítő vereséget mért a jó formában levő MAC együttesére. A halfsorok közötti több klasszisú diferencia döntötte el a mérkőzés sorsát.” (1921 – MAC)
„Vasárnap teljes gőzzel indultak meg az első osztályú profiliga bajnoki mérkőzések. A legnagyobb közönséget természetesen a Ferencváros – Nemzeti-meccs vonzotta, mert a fekete-fehérek eddig minden egyes alkalommal meglepetésszerű eredményt értek el a Ferencvárosiakkal szemben…Most is ez történt. A Ferencváros nagyon kemény küzdelem árán és a szerencsétől is támogatva, csak az utolsó percben tudta a mérkőzés sorsát a maga javára fordítani.” (1927 – Nemzeti)
„Közepes színvonalú mérkőzés. A lelkes soroksári csapat ellen a Ferencváros mintha nem játszott volna teljes erőbedobással, játékosai gyakran fölényeskedtek, így a várt gólzápor elmaradt. A mérkőzés általában a ferencvárosi támadósor és a soroksári védelem harca volt. A lelkes és keményen játszó soroksári védelemmel szemben gyakran volt hatástalan a ferencvárosi csatárok kissé körülményes játékmodora.” (1949 – Soroksár)
„Szépen letisztított pálya és hatalmas lelkes közönség várta a mérkőzés kezdetét. A Kinizsi Baráti Köre a hangszórón át a bajnoki nyitány alkalmával köszöntötte a közönséget. A mérkőzés nagy iramban kezdődött. A 21. perc hozta meg a Kinizsi vezető gólját. Fenyvesi gyors támadást vezetett a balszélen, beadását a védők röviden mentették és Vilezsál mintegy 22 méterről laposan, élesen a jobb sarokba lőtt!…Ez az egy gól jelentette a félidei eredményt, majd a második játékrészben a szemfüles Ombódi három gólja végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát.” (1955 – Csepeli Vasas)
„Nagy csalódást okozott a közönségének a Ferencváros. A fővárosiak enerváltan, rengeteg hibával játszott, s csupán kapushibának köszönhetik a továbbjutásukat! Dalnoki Jenő: — Továbbjutottunk…Rábay László (Szeged): — Úgy érzem, becsülettel helytálltunk. Ha egy kicsivel több szerencsénk van, talán másképp alakult volna a helyzetünk. Így el kell búcsúznunk a kupából. Fáj, hogy ez történt!” (1974 – Szegedi VSE)
„Úgy indult a mérkőzés, a játék képéből és a Ferencváros két gyors góljából arra lehetett következtetni, hogy nagy különbséggel győz majd a bajnokcsapat. Később is voltak ilyen időszakok, hiszen már 4-1-re is vezette a zöld-fehérek. Novák Dezső: — Érthetetlen számomra, hogy egy ragyogó első félidő után miért estünk vissza a második félidőben, s tettük nehézzé végül is a mérkőzést.” (1982 – Volán)
„A zöld-fehérek a maguk számára nehezítették meg a győzelmet, hiszen a rendes játékidőben is módjuk lett volna arra, hogy legyőzzék a bajnokság második helyén álló vendégeket. Fútógyorsaságban, a labda megszerzéséért folyó harcban rendre a ferencvárosiak kerültek ki győztesen, és hamar vezetést szereztek. Később a kulturáltan futballozó debreceniek feljavultak, s egyenlíteni tudtak, de a 90 percutolsó részében védőik már elég sokat hibáztak. A hosszabbítás során csereként beállt Bücs összehozott egy 11-est, majd Benyó ment le a pályáról, és ettől kezdve már nem volt egy súlycsoportban a két együttes.” (1985 – DMVSC)
„Fradi-búcsú Tunéziától: hetet egy csapásra” (1995 – Sfax)
1944 elején a második világháború egyre jobban befolyásolta a hétköznapokat. A légiveszélyt jelző szirénák hangjai miatt nagyon sok mérkőzést félbe kellett szakítani, a hű közönség azonban továbbra is kitartott, főleg a Ferencváros mérkőzésein nem volt érezhető, hogy a háború pokla hamarosan az országot is eléri. A Latorca utcában 17 ezer néző előtt nyert a Fradi, ami nem csak a lelkes szurkolók körében, de a játékosok között is örömet okozott.
IGEN, A PÁLYÁN SOHASEM ESTÜNK KI !
EBBEN IS MI VAGYUNK A LEGJOBBAK: A MAGYAR BAJNOKSÁGBAN MINDIG AZ ELSŐ OSZTÁLYBAN SZEREPELTÜNK,
KIVÉVE, AMIKOR… DE MINDENKI ISMERI A (SPORT?) TÖRTÉNELMET:
a PÁLYÁN SOSEM ESTÜNK KI!!!
REMÉLEM TOVÁBRA IS ILYEN SIKERES LESZ EZ A NAP.