1909 – Először Németország ellen
1909. április 4., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — NÉMETORSZÁG 3:3 (2:2)
vezette: Meisl (osztrák)
Góllövő: Borbás, Schlosser, Sebestyén
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Szendrő (BTC) – Biró (MTK), Bródy (FTC), Gorszky (FTC) – Sebestyén (MTK), Krempels (MAC), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
Mindháromszor a magyarok szerezték meg a vezetést az első magyar – német válogatott találkozón. A Nemzeti Sport így értékelte a látottakat: „Az adott esetben az elért 3:3 végeredmény igazságosnak tekinthető. A németek a mezőnyben, a magyarok a gól előtt voltak jobbak. A német csapat játéka ideálisan fair volt, természetesen a magyaroké is. Akit nem befolyásolt teljesen a végeredmény alakulása, az a játékban nagy élvezetet találhatott, mert rendkívüli gyors irama mellett, a kép pillanatról pillanatra változott.”
* * *
1909. május 2., Bécs, Cricketter-pálya, AUSZTRIA — MAGYARORSZÁG 3:4 (2:2)
vezette: Neumann (német)
Góllövő: Schlosser(3), Biró
Magyarország: Bihari (BTC) – Rumbold (FTC), Szendrő (BTC) – Biró (MTK), Bródy (FTC), Weisz (Főv. TC) – Sebestyén (MTK), Kertész II. (MTK), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
A 24. percben az osztrákok már 2:0-ra vezettek, a 37. percben azonban kiegyenlített a magyar csapat. A II. félidőben három 11-est is ítélt a bíró, ebből kettőt a magyarok javára. Slózi biztos ítéletvégrehajtónak bizonyult. A magyar válogatott először győzött Bécsben!
* * *
1909. május 29., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — ANGLIA 2:4 (1:3)
vezette: Groothoff (holland)
Góllövő: Késmárky, Grósz
Magyarország: Bihari (BTC) – Révész (MTK), Manglitz (FTC) – Weinber (FTC), Károly (MTK), Kanyaurek (Typographia) – Weisz (FTC), Nyilas (Törekvés), Késmárky (BTC), Tóth (NSC), Grósz (BAK)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
A pünkösdi ünnepekkor Budapesten rendezett FIFA-kongresszus alatt három nap alatt háromszor is pályára lépett a magyar válogatott. Az utazástól fáradt angolok ellen helyt állt a újoncokkal teletűzdelt „B”-csapat. Az öngólt szerző Weinber mellett Tóth-Potya István is először öltötte magára a címeres mezt.
* * *
1909. május 30., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — AUSZTRIA 1:1 (1:1)
vezette: Simmons (angol)
Gól: Borbás vagy Vladar (öngól)
Magyarország: Bihari (BTC) – Rumbold (FTC), Szendrő (BTC) – Biró (MTK), Bródy (FTC), Veisz (Főv. TC) – Sebestyén (MTK), Kertész II. (MTK), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (MAC)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
A Budapesti Hírlap a bécsiek összeállítását látván írta: „az osztrák csapat holnap súlyos vereségre lehet elkészülve”, míg a Nemzeti Sport értékelésében ez olvasható: „igazán hajszál híja, hogy ki nem kaptunk”.
* * *
1909. május 31., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — ANGLIA 2:8 (0:5)
vezette: Meisl (osztrák)
Góllövő: Schlosser, Mészáros
Magyarország: Bihari (BTC) – Rumbold (FTC), Szendrő (BTC) – Biró (MTK), Károly (MTK), Veisz (Főv. TC) – Feketeházy (MAC), Weisz (FTC), Mészáros (BTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (MAC)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
A vendégek elmondták, hogy sokat fejlődött a magyar labdarúgás, de hiányosságok is akadnak. Az angol középcsatár szerint „a csatárok lövései valóban nagy javulásra szorulnak még”.
* * *
1909. november 7., Budapest, Millenáris, MAGYARORSZÁG — AUSZTRIA 2:2 (1:1)
vezette: Neumann (német)
Góllövő: Schlosser(2)
Magyarország: Bihari (BTC) – Rumbold (FTC), Szendrő (BTC) – Biró (MTK), Károly (MTK), Gorszky (FTC) – Sebestyén (MTK), Hlavay (NSC), Késmárky (BTC), Schlosser (FTC), Weisz (FTC)
Szövetségi kapitány: Minder Frigyes
„Magyar csatársor még megközelítőleg sem produkált ilyen szép mezőnyjátékot. Láttunk egy angolnak beillő középfedezetet és legalább is hozzá teljesen méltó hátvédet. Láttunk mesésen kapcsoló fedezetsort és imponálóan játszó védelmet. (…) A magyar football sport reprezentálói közül mégis ki kell emelnünk első helyen Károly és Rumbold neveit. Ők a technikai tudás tekintetében oly magas szinvonalt értek el, amit eddig egy magyar védő játékos sem közelitett meg. Velök kell egy sorba helyeznünk az oly sok dicsőséget látott Schlossert, a magyar csatárjátékosok legjobbikát.” – olvasható a Nemzeti Sport hasábjain.
Hogy mégsem sikerült nyerni a magyar csapatnak annak első számú okát a játékvezetésben látták. A német játékvezetővel „a kissé éretlen közönség” sem volt megelégedve, ugyanis „a jó ázsiai publikum megtámadta és meg is verte a bírót.”
Weinber János személyében újabb franzstadti játékos került a legjobbak közé.
Vélemény, hozzászólás?